2017. 11. 24. péntek - Emma 4°C | 11°C Még több cikk.

Végleg eldőlt: negyedik helyen zárja az évadot a Makó FC

A labdarúgó NB II Keleti csoport 28. fordulójában az elmúlt hetekhez képest gyengébb formát mutató Makó 1-1-es döntetlent ért el a BKV Előre ellen.
Az utóbbi hetek ragyogó eredményei következtében a Maros-parti drukkerek természetesen a jó széria folytatását várták a makóiaktól. Az óvatosabbak azért figyelmeztettek arra, a hátsó régióban tartózkodók ellen (lásd: Mezőkövesd, Cegléd) előfordult már, hogy borult a papírforma. Az sem volt éppen kedvező jel, hogy a gárda kapitánya, Magyar György izomszakadás miatt nem lehetett ott társai között, számára befejeződött az idény.

Az életéért, azaz a bennmaradás kiharcolásáért küzdő BKV Előre egyszerű, számára kifizetődő taktikát választott: visszaállt, a megszerzett labdákkal pedig gyorsan igyekezett kontrázni. Egy ilyen után szerzett vezetést, majd a játék irányítását átvevő Makó percei következtek. A fölény azonban nem jelentkezett nagy helyzetek kialakításában, mert főleg a középpályán rengeteg volt a technikai hiba, a pontatlan átadás.

Marótiék (kékben) megküzdöttek az egy pontért. Fotó: Miskolczi Róbert
Marótiék (kékben) megküzdöttek az egy pontért.
Fotó: Miskolczi Róbert

A fordulás után Schreiber és Faragó beállításával lendületet vett a hazai gárda. Egykapuztak a Maros-partiak, mindent elkövettek a gólszerzésért, de ezen a találkozón még a legjobb lehetőségek is kimaradtak.

Góltörténet

17. perc: Dálnaki és Pál ugrott fel egy előreívelt labdára a 16-os vonalán, a kettejükről lecsurgó játékszert Szőke egy átvételt követően 15 m-ről a bal alsó sarokba lőtte, 0–1.

86. perc: Schreibert buktatták, a szabadrúgást Bány nagy erővel, 16 m-ről a jobb felső sarokba lőtte, 1–1.

A szurkolók közül többen elkönyvelték a vereséget, hiszen már úgy tűnt, hogy a fővárosiak taktikája teljes sikerrel zárul, amikor Bány mesteri szabadrúgása egy pontot eredményezett. A döntetlennel végérvényesen eldőlt, hogy a maradék két mérkőzés eredményétől függetlenül a negyedik helyen zárta az évadot a Makó FC. Soha rosszabbat!

Kolozsvári János: – Az idény legrosszabb játékával is sikerült pontot szereznünk.

További eredmények: Kecskemét–Vác 5–0 (a győztes gárda a hátralévő két mérkőzésének eredményétől függetlenül megnyerte a bajnokságot, feljutott a Soproni Ligába), Tököl–Kazincbarcika 1–0, Cegléd–Baktalórántháza 2–2, Tuzsér–Vecsés 1–3, Jászberény–FTC 0–3, Bőcs–Orosháza 3–2, Mezőkövesd–Szolnok 1–1.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó FC–BKV Előre 1–1 (0–1)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport, 28. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Mészáros (Forgács, Viszokai).
Makó: Halász 0 – Podonyi 5,5, Dálnaki 6, Szamosszegi 5, Gévay 5 – Kulacsik 5, Bány 5,5, Puskás 5, Bakos T. 5 – Hadár 5, Maróti 5,5. Edző: Kolozsvári János.
BKV Előre: Stefán – Varga, Benke, Molnár, Nemecsek – Szabados, Hammer, Béres J., Mohácsik – Pál, Szőke. Edző: Gergely Károly.
Gólszerzők: Szőke a 17., Bány a 86. percben.
Csere: Hadár helyett Schreiber (5,5) a szünetben, Kulacsik h. Faragó (6) az 51., Bakos T. h. Béres R. (–) a 70., Hammer h. Bubori a 80., Pál h. Petruska a 90. percben.

• 5. szegedi szurkoló 2008. május 19. 19:28
    „Ennek a csapatnak szegeden lenne a helye, csak ez a buzi városvezetőség leszarja a focit, és közben nyalja a szeplő seggét...

megbánja még szeplő, hogy kikezdett a szegedi foci drukkerekkel!!!”
  • 4. kötekedő 2008. május 19. 18:47
    „Bocs Szélpál Úr! Bocs!”
  • 3. kötekedő 2008. május 19. 18:43
    „igazságtalanság!!!! fúj. igazságtalanság”
  • 2. Indian 2008. május 19. 15:54
    „Sajnos Szélpálnak igaza van,mivel hiába szereznénk 6 pontot,a fradi meg nullát,mivel a több győzelem előrrébb sorol,így mi kevesebbel állnánk és marad a 4. hely!”
  • 1. kötekedő 2008. május 19. 08:40
    „Szélpál Úr beiratkozhatna valahova matematikára.
    Két forduló van még hátra, az hat pont is lehet akár. Ennyivel megy a harmadik helyezett, aki viszont 0 pontot is begyűjthet. Namármost csak arra kell ügyelnie a csapatnak, hogy legalább 2 gólos különbséggel nyerje a meccseit.
    Szélpál Úr beiratkozhatna matematikára, mert abból biztos nem volt olyan túl jó. Vagy ennyire Fradista lenne! Fúj.”

Bajnok lett az Inter!

Újabb bajnokokat avattak az elit labdarúgóligákban: Franciaországban zsinórban hetedszer… Tovább olvasom