2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Végre győzelem! Tatabánya-MOL-Pick Szeged 22-26

A Tatabánya otthonában győzelemmel kezdte a férfi kézilabda NB I 1–6. helyért zajló rájátszását a MOL-Pick Szeged.

Tatabánya-MOL-Pick Szeged 22-26 (10-13)
Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 1. forduló. Tatabánya, 1200 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.
Tatabánya: Paul - Harsányi 1, BOSKOVICS 4, Dénes 1, Katzirz, Mazák 2, DÍAZ 4. Csere: Boros (kapus), BODÓ 4, Bartók D. 1, Törő 2/2, Muszavi, Pásztor Á. 3. Vezetőedző: Vladan Matics.
MOL-Pick Szeged: WYSZOMIRSKI - Prodanovics, BALOGH 5/1, Bombac 4/3, ZUBAI 4, Ilyés, KÄLLMAN 4. Csere: PARRONDO 5, Robledo 3, Blazevic, Ancsin, Vranjes 1, Vadkerti. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 3/2, ill. 4/4.
Kíállítás: 8, ill. 10 perc.

Juan Carlos Pastor: – Két fontos pontot szereztünk, hiszen Tatabányán mindig nehéz meccset játszunk. Jó volt látni a csapaton a küzdőszellemet, és védekezésben is akadtak szép dolgaink. Támadásban sajnos görcsösek vagyunk, ha kicsit lelazulnánk, jobban teljesítenénk. Nem igazán értettem a játékvezetői felfogást, Katarban, a vb-n egészen más szellemben vezették a meccseket.

További eredmény: MKB-MVM Veszprém-Orosháza 35-17.

60. perc: Balogh a bal alsóba, Pásztor megint a túloldalon 22-25. Balogh időn túli hetesével alakul ki a 22-26-os végeredmény.

59. perc: Pásztor Ákos a szélről 21-24.

58. perc: újabb gól Parrondótól, nagyot játszik ma 19-24. Vranjes két perc. Törő hetese bent 20-24.

57. perc: Robledóból is "kiszakad" egy gól, nagyot üvölt a végén 18-23.  Díaz 19-23.

56. perc: Boskovics bepattintja 18-22.

55. perc: Vranjes gólját nem adják meg, sőt kap egy kiállítást is, pedig mi témadtunk.

54. perc: Bodó brutál nagy gólokat lő 17-22.

53. perc: Blazevicet kiállítják. Ilyés védekezik jól, miénk a labda. Balogh betörésből 16-22. Újabb hazai időkérés.

52. perc: Källman a szélről 16-21.

51. perc: Díaz ütközik a Blazevic-falba. Bodó lövése nagyot csattan a kapufán.

50. perc: Boskovicsot kell ápolni.

49. perc: végre! Robledo lövése a bal alsóban köt ki 16-20.

48. perc: Wyszomirski! Mire ért le! A meccs védése!

Szegedi eszmecsere.

47. perc: Boskovics a bal alsóba 16-19. Paul-bravúr. Hazai időkérés.

46. perc: indulunk, Parrondo negyedszer eredményes 15-19.

45. perc: Bombac lövése Paulé.

44. perc: Källmant kiállítják. Harsányi kapufára lövi a ziccert.

43. perc: csodás gól Zubaitól! Nagyon kell ő ebbe a csapatba 15-18.

42. perc: Zubai kap nagyot, ápolni kel a beállót.

41. perc: Boskovics a szélről 15-16. Díaz két perc. Balogh 15-17.

40. perc: Zubai és Katzirz összeakad, előbbinek nem tetszik az eset, utóbbi megöleli a pályán. Jót nevetnek a végén.

39. perc: Dénes 14-16.

38. perc: Bombac remek passza, Zubaival dobat gólt 13-16.

37. perc: Díaz rohant végig a pályán 13-15. Volt már ma pár furcsa fújás, a két csapat játékosai sem mindig értik, mi történik.

36. perc: meglövi első gólját Balogh is 12-15.

35. perc: rosszkor cserélünk, Harsányi kihasználja 12-14.

34. perc: Bodó hatalmas gólt vág a bal felsőbe 11-14. "Gyerünk már!" - üvölti Katzirz.

33. perc: Bombac indul, Katzirz megzavarja, fölé.

32. perc: Zubai estében talál be - általában így szokott 10-14.

31. perc: Wyszomirski-védéssel indul a játékrész.

Félidő.

Csendélet a kispadon.

30. perc: Bombac gólját visszafújják. Vranjesét már megadják 10-13.

29. perc: hazai időkérés. Nem jó a hazai kínai.

28. perc: Muszavit kiállítják. Källman megtalálja a rés a röviden 10-12.

27. perc: Bombac csúnyán eladja, Pásztor indulásból talál be 10-10. Källman is eredményes 10-11.

26. perc: egy megpattanó átlövést Wyszomirski jobb belsővel rúg ki. Robledo ütközik egy tatabányaival, mindkettőt ápolni kell.

25. perc: Robledo vetődve szerez labdát, Parrondo indulásból eredményes 9-10. Boskovics a labdával altesten üti Vranjest, összeesik a bosnyák.

24. perc: Vranjes szabálytalan támadás közben.

23. perc: első gólját szerzi Robledo 9-9.

22. perc: Källmant kiállítják, Törő hetese is gól 9-8.

21. perc: Bombac hetese bent 8-8.

20. perc: Ancsin átlövése gyenge.

19. perc: Díaz harcol ki egy hetest. Wyszomirski kivédi! Wysu, Wysu - szól a lelátón.

Támadunk.
Támadunk.

18. perc: elhajolva, test mellett, laposan - remek gól Bombactól 8-7.

17. perc: Wyszomirski újabb védése. Jól megy a lengyel kapusnak. Szegedi időkérés.

16. perc: Mazák marad egyedül beállóban 8-6. Egészen eképesztő, ahogy a 42 éves Díaz Ivo kinéz. Ha 28 évesnek mondaná magát, ránézésre azt is elhinné bárki.

15. perc: a korábbi Pick-játékos Bartók Csaba fia, Bartók Donát talál be a hazaiaknál 7-5. Källman válaszol hamar 7-6.

14. perc: nem jön össze a szegedi kínai. Emberhátrányban kapus nélkül a Tatabánya.

13. perc: Bodó szétlövi a bal alsót 6-5. Katzirz túl hamar jön vissza a kiállított helyén, újabb két perc.

12. perc: Parrondo káprázatos pörgetése után 5-5.

11. perc: Boskovics kap két percet. Harsányi dobat gólt Díazzal 5-4.

10. perc: Bodó lő nagy gólt 4-3. Bombac újabb hetese 4-4.

9. perc: szép tatabányai kínai, Wyszomirski a végállomás. A túloldalon betalálunk Parrondo révén 3-3.

8. perc: Prodanovics lent marad, ápolni kell. A bal kezét fájlalja. Bombac hetese bent 3-2.

7. perc: Wyszomirski véd ziccert.

6. perc: előbb Zubai, majd Katzirz ellen fújnak támadót.

5. perc: Boskovics lövése megpattan, és úgy pörög, hogy szinte megkerülni Wyszomirski kezét 2-1. Díaz 3-1.

4. pec: Díazt állítjuk meg.

3. perc: góllal tér vissza a csapatba sérülése után Zubai 1-1.

2. perc: Mazák dob be egy kipattanót 1-0.

1. perc: mi kezdtünk.

18.00: fehérben a hazaiak, narancssárgában a MOL-Pick Szeged.

17.57: a szegedi keret: 1 Sierra, 16 Wyszomirski, 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Robledo, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovics, 23 Hegedüs, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

17.55: február elején a MOL-Pick remek játékkal 37-22-re verte a Tatabányát hazai pályán.

Mozgásban a MOL-Pick.

17.52: a hazai keret: 4 Pásztor Á., 5 Díaz, 7 Juhász, 9 Bodó, 10 Harsányi, 12 Boros, 14 Nagy Sz., 18 Katzirz, 19 Törő, 22 Mazák, 23 Peric, 24 Dénes, 25 Boskovics, 37 Bartók D., 55 Paul, 88 Muszavi.

17.49: beindultak a szegedi szurkolók, hallani a hangjukat.

17.37: a hazaiak mestere, a korábbi szegedi kedvenc Vladan Matics öleléssel köszöntötte a MOL-Pick fizikoteraoeutáját, Djordje Ignjatovicsot. Ők a szerb válogatottnál együtt dolgoztak.  Persze Matics-ölelésből jó pár szegedinek kijut.

Krivokapics, Matics és Pastor eszmecseréje.
Krivokapics, Matics és Pastor eszmecseréje

17.20: köszöntünk mindenkit a tatabányai sportcsarnokból. 18 órakor kezdődik a meccs, a hazaiak éppen most érkeztek ki a küzdőtérre melegíteni. A MOL-Pick Szeged két vereség (Schaffhausen, Csurgó) és egy döntetlen (Aalborg) után igyekszik visszatérni a győzelmi ösvényre.

– Zubai Szabolcsnak combizomsérülése volt, közel két hetet ki kellett hagynia. Már elkezdhette az edzéseket, van remény a játékára – mondta dr. Szabó István, a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának orvosa. A beálló játékára szükség lenne pénteken, hiszen együttese Tatabányán kezdi az NB I 1–6. helyért zajló rájátszását. A szegediek legutóbb októberben léptek itt pályára, akkor 30–22-re nyertek.

Közben az Európai Kézilabda-szövetség készített egy kimutatást, amely szerint az újszegedi sportcsarnoknak volt a legjobb, 97 százalékos kihasználtsága a BL csoportkörében. Ezt a mutatót a MOL-Pick mellett csak az MKB-MVM Veszprém érte el. A szegediek nyolcaddöntős ellenfele, a Rhein-Neckar Löwen meccseire Mannheimben átlagosan 4701 ember jár, ami 36 százalékos kihasználtságot jelent. Apropó, Löwen: a németek kedd este a bajnokságban 35–25-re nyertek a Bietigheim-Metterzimmern ellen.

Nyakukon a kiesés - bemutatjuk a megyeegy csapatait (4. rész)

Tizenhat csapat részvételével folytatódik szombaton a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság. Tovább olvasom