2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Végre idegenben is nyert a Makó FC

A labdarúgó NB II keleti csoportjában a Makó megszerezte első idegenbeli győzelmét: Kolozsvári János tanítványai a BKV Előre otthonában nyertek 2–1-re.
Támadólag lépett fel a Makó már a mérkőzés elején, ráadásul a nagy szél a vendégeket támogatta. Ennek az eredménye volt az első gól, amikor a hazai védő szorult helyzetben passzolt haza, Schreiber pedig szemfüles volt. A gól és a kiállítás után inkább a BKV Előre nyugodott meg, helyzet nélkül ugyan, de mezőnyfölényben és szemre is tetszetősen játszott. A fővárosiaknak azonban ezek után sokáig nem volt örömük, a Makó irányított, a hazaiak pedig kontráztak. A 74. percben a hazai támadó, Szőke egyedül maradt, jött is a hazai egyenlítés. Ám a makóiak szerencséjére két perc múlva Magyar második találata ismét előnyt jelentett, majd végül győzelmet ért. Ha a Csongrád megyeiek nyugodtabban és higgadtabban játszanak, hamarabb is eldőlhetett volna javukra a meccs.

Kolozsvári János: – Végre idegenben is győztünk, még ha nem is játszottunk jól.

További eredmények: FTC– Jászberény 1–0, Kazincbarcika– Tököl 2–0, Szolnok–Mezőkövesd 2–1, Vác–Kecskemét 1–1, Orosháza–Bőcs 1–1, Baktalórántháza–Cegléd 2–1, Vecsés– Tuzsér 3–1.

Góltörténet

18. perc: Varga A. hazaadását Stefán rosszul vette át, a kapusról Schreiber elé pattant a labda, a vendégtámadó eltolta azt Stefán mellett a büntetőterületen belül, 11-es és kiállítás! A büntetőt Magyar biztosan lőtte a jobb sarokba, 0–1.
74. perc: egy elrontott makói támadás után gyors hazai kontra jött, Busa 20 méterre a kaputól kiugratta Szőkét, aki 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1–1.
76. perc: az előreívelt labdát Hadár Kis K. elé tette, a középpályás középre lőtt, és az érkező Magyar 15 méterre a kaputól átvette a labdát, majd a jobb alsóba lőtt, 1–2.

BKV Előre–Makó 1–2 (0–1)

Budapest, Sport utca, 100 néző. Vezette: Király.
BKV Előre: Stefán – Molnár, Varga A., Benke, Mohácsik – Szabados, Hégli, Petruska, Murinai – Busa, Szőke. Edző: Rácz László.
Makó: Czirbus 6 – Béres 6, Dálnaki 6, Szamosszegi 6, Puskás 6 – Kovács N. 5, Varga R. 6, Magyar 7, Podonyi 5 – Bány 5 – Schreiber 6. Edző: Kolozsvári János.
Csere: Petruska h. Szűcs a 19., Schreiber helyett Hadár (5) a szünetben, Kovács N. h. Csamangó (6) az 58., Varga A. h. Kovács A. a 68., Bány h. Kis K. a 69., Hégli h. Béress a 80. percben.
Gólszerzők: Magyar a 19. (11-esből) és a 76. percben, Szőke a 74. percben.
Kiállítva: Stefán a 18., Kovács A. a 86. percben.

Több remek egyéni teljesítmény a Picknél

Magabiztos, 39–23-as győzelmet aratott az eddig mumusnak számító Tatabánya otthonában a Pick… Tovább olvasom