2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 11°C Még több cikk.

Végre sima siker: UTC FT–Nagykáta 9-4

A férfi futsal NB I alsóházi (7–11. helyért zajló) rájátszásában az UTC Futsal Team az újszegedi sportcsarnokban a Nagykátát fogadta és 9-4-re legyőzte.

UTC FT–Nagykáta 9-4 (4–1)
Férfi futsal NB I, rájátszás a 7–11. helyért, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 250 néző. Vezeti: Kovács G., Rózsa.
UTC FT: Tombácz – Puskás Cs., Dürgő, Hegyesi Zs., Fülöp T. Csere: Béry (kapus), Ondrejó, Bilics, Berndt, Bánóczki, Juhász I., Bullás, Balogh Á., Szentes Bíró. Edző: Brinszky Adrián.
Nagykáta: Hauer – Lovasi, Fülöp L., Vörös P., Főfai. Csere: Kires (kapus), Tóth A., Érsek, Mészáros, Besenyei. Edző: Machalek Attila.
Gólszerzők: Ondrejó (7., 36.), Bilics (15.), Hegyesi Zs. (17., 30.), Dürgő (17.), Bullás (23.), Besenyei (öngól, 28.), Vörös P. (öngól, 32.), ill. Fülöp T. (öngól, 16.), Vörös P. (22.), Mészáros (28.), Lovas (40.).

Végre egy sima mérkőzés sok hazai góllal.

40. perc: 9-4, Lovas. A vendégek megindulnak, Lovas egy csel után a jobb alsóba lő, 9-4.

39. perc: egymásnak fut két vendég, végül szerencséjük van, mert Hegyesiről mellépattan.

38. perc: a hatodik nagykátai fault, kisbüntető a fault helyéről, hét méterről kissé balról. Bullás vállon lövi Hauert. Majd Tóth A. belsőz mellé.

37. perc: fault, 4:5. Puskás három embert cselez ki, végül mellébelsőz.

36. perc: 9-3, Ondrejó. Oldalberúgás, Hegyesi bepasszolja Ondrejónak, aki három méterről az üres kapuba sodorja a labdát, 9-3.

36. perc: Hegyesi passza lassú, utoléri a védő a labdát, és ment Ondrejó elől.

35. perc: fault, 4:4.

34. perc: Dürgő, Hauer jobb vállal véd.

33. perc: fault, 4:3. Dürgő megpróbálja, amit a góljánál, csak ezúttal balról, a kapunak félig háttal jobb külsővel, mellé.

32. perc: 8-3, Vörös P. (öngól). Keresztpassz balról, Vörös P. beleér, persze, hogy öngól, 8-3.

31. perc: Szentes Bíró lassan ér fel, oda a ziccer.

30. perc: Ondrejót ápolni kell, Bullás kapufát lő.

30. perc: 7-3, Hegyesi. A vendégek labdát vesztenek, üres a kapu Hauer kalandozása miatt, Hegyesi pedig jobbról az árva kapuba gurít, 7-3.

29. perc: szegedi időkérés a zűrzavaros meccsben. Dürgő a sarokrúgás után kapásból, tíz méterről, egy méterrel mellé.

28. perc: 6-3, Besenyei (öngól). Ezúttal a vendégek játékosa, Besenyei ér bele a labdába úgy, hogy kapusa nem számít rá, a labda a bal alsóban, 6-3.

28. perc: 5-3, Mészáros. Kijátszott akció után Mészáros lő a kapuba, 5-3.

28. perc: Tóth A. a sorfal mellett ellő, Puskás a vonalon ment. Fault, 4:2.

27. perc: Bánóczki megindul, spiccel lő, éppen mellé. Fault, 4:1.

26. perc: Mészáros egy csel után, Tombácz véd. Fault, 3:1.

25. perc: Tombácz felkapja a labdát, de a saját hatosáról mellélő. Fault, 1:1.

24. perc: Hauer is támad, de nincs eredménye az emberelőnynek.

23. perc: 5-2, Bullás. Egy letámadás után Bullás elé kerül a labda, aki nyolc méterről, ballal a jobb felsőbe lő, 5-2.

23. perc: Tombácz indít, Fülöp T. átveszi, le sem esik, úgy lövi, de Hauer véd. Holtidős fault, 0:1.

22. perc: 4-2, Vörös P. Szegedi labdavesztés után Vörös P. vezeti fel a labdát, majd mivel a védő hátrál, a hatosról a bal felsőbe tüzel, 4-2.

22. perc: Fülöp T. pörget, Hauer leér, majd Főfai pörget mellé.

21. perc: a szegedi együttes kezdett. Dürgő keményen, Hauerről ki sem pattan.

Minden gólt szegedi szerzett, mégis 4-1, mert Fülöp - a névnapos - egy labdába szerencsétlenül ért bele. Ám remélhetőleg ezt is elbírja a csapata, a szünetben biztos az előny.

20. perc: Tombácz indítása hosszú Bullásnak. Juhász I. a kapussal szemben a hatoson belül, nem sikerül elpasszolni Hauer mellett. Érsek lő mellé.

19. perc: Szentes Bíró csel után lő, Hauer fekve, de a védő blokkol.

18. perc: Mészáros spiccel, Tombácz megint véd. Mészáros emel fölé.

17. perc: nagykátai időkérés. Fault, már a hatodik, Puskás Cs. azonban mellélövi a tízméteres kisbüntetőt.

17. perc: 4-1, Dürgő. Parádés alakítás: Dürgő bük alá oldalt a labdának, amelyre nem számít Hauer, és a labda behull a kapuba, 4-1.

17. perc: 3-1, Hegyesi Zs. Egy sarokrúgás után Hegyesi Zs. szögből kilövi a jobb alsót, 3-1.

16. perc: 2-1, Fülöp T. (öngól). Vörös bead erősen és laposan, Fülöp T. szerencsétlenül ér a labdához, amely a jobbjáról a bal felsőbe vágódik, 2-1.

15. perc: 2-0, Bilics. Hauer felmegy, labdát veszít, jön a kontra, már-már elveszik a labda, aztán mégsem, és Bilics az elégurított labdát ballal, tíz méterről laposan a bal alsóba lövi, 2-0.

15. perc: Vörös ballal, Tombácz lábbal.

14. perc: megint Tombácz, megint hosszú, megint Hauer - most kézzel. Fault, 2:5. Vörös szabadrúgásból, éppen a kapufánál álló Bánóczki ment. A másik oldalon Balogh lő három méterről, újabb Hauer-bravúr. Szegedi időkérés.

13. perc: Vörös reklamál a bírónál, nincs értelme. Tombácz indít, Hauer fejjel ment.

12. perc: Juhász I. éles szögből, Hauer. Szentesd Bíró lő, megint Hauer, majd fault, 1:5. Puskás kétszer lőhet, két blokk.

11. perc: Tóth A. lő, Tombácz nagy bravúrral véd. Tóth A. talpal, sárga lap, fault, 1:4. Bullás jó tizenhárom méterről lő, Hauer mint a szemafor véd.

10. perc: Dürgő dropból sarokrúgás után, elmegy a hosszú mellett. Fault, 1:2. Fault, 1:3.

9. perc: pontatlan mindkét csapat a támadóharmadban, Mészáros spiccel, éppen csak mellé.

8. perc: két hosszú szegedi indítás, ám nem lett belőle semmi.

7. perc: 1-0, Ondrejó. Vörös P. keresztpasszát lefüleli Ondrejó, aki az üres kapuba passzol, 1-0.

6. perc: Tombácz véd, meglökik, szabadrúgás, de nincs fault.

5. perc: a makói nagypályás Tóth A. lőne, blokk. Fault, 0:2. Szentes Bíró laposan, Hauer lábbal.

4. perc: Szentes Bíró a kapussal szemben, Hauer zárja a szöget. Fault, 0:1. Lecsorog a szabadrúgás, Bullás, Hauerben elakad, alatta marad.

3. perc: Puskás Cs. löketét vállalja ki Hauer. Hegyesi véti el éppen csak Dürgő lábát egy sarokrúgás után.

2. perc: Puskás Cs. blokkolja az egykori dorozsmai Vörös P. lövését.

1. perc: a vendégek kezdték a találkozót. Az első kapura lövés a vendégeké. Csapkodás.

Mindössze nyolc mezőnyjátékos melegít nagykátai oldalon, míg az UTC-nél a megszokott három sor plusz egy futsalos.

Korábban:

Az ötödik fordulóban az újszegedi találkozó ma 19 órakor kezdődik, amelyen a Nagykáta lesz az ellenfél, majd két hét múlva hétfőn szintén 19 órakor a Debrecen érkezik.

A mai meccs két csapata közül az UTC FT jelenleg az alsóház éllovasa, hiszen hetedik, ám nagyon szoros a mezőny, hiszen a nyolcadik Haladásnak és a kilencedik Debrecennek egyaránt 28-28 pontja van a szegediek 29-ével szemben. A mai találkozó azért ígérkezik igen pikánsnak, mert az egyébként 11., azaz utolsó Nagykáta edzője az a Bódi Attila, aki egykor az Első Betonnal kupaezüstöt és bajnoki bronzérmet nyert.

Tarolt a szegedi egyetem a fallabdás MEFOB-on

Hazai sikerekkel zárult a Kenyérgyári úti Squash Club Szabadidőközpontban rendezett Magyar… Tovább olvasom