2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Végre volt gól!

Labdarúgás - A labdarúgó Bajnokok Ligája második elődöntőjének első mérkőzésén két angol csapat csapott össze, és az előző napi, gól nélküli meccs (Barcelona– Chelsea) után a Manchester United végre betalált az Arsenal kapujába, így 1–0-s előnyből várhatja a visszavágót.
Nem ismerkedtek sokat a csapatok – naná, az angol bajnokság két prominense tökéletesen tisztában van egymás gyengéivel és erősségeivel is. A hazai gárda már az első perc végén helyzetet alakított ki, amikor Rooney hullófaág-szerű, de alattomosan a bal alsó sarok felé tartó fejesét védte bravúrral Almunia. A 17. percben Tévez hatméteres pörgetését, majd a kipattanó utáni ismétlését védte szögletre Almunia. Ami késik, nem múlik: a sarokrúgás után O'Shea elé pattant a labda, aki kegyetlenül bevágta a léc alá, 1–0. Tíz perc múlva észrevettük, hogy van bíró is a pályán – alig kellett sípolnia a dánnak –, majd Fabregas mutatta meg, van spiritusz benne: életerős lövésével egyetlen baj volt, hogy középre ment.Nem véletlenül ő most az Arsenal kapitánya. Almunia vállát veregethették a vendégek, hiszen a spanyol kapus egymás után kétszer is hárította a hazai gárda próbálkozását.

Az iram elképesztő volt, a két angol gárda nyomaiban sem emlékeztetett a csak a Barcelona játékának elrontására törekvő honfitárs gárdára, a Chelsea-re. Ne csoda, hiszen a vendég Arsenalban több volt a támadójátékos, mint a Chelsea-ben. Így hát a találkozó sem volt unalmas. Ami pedig a londoni kékeket illeti, a cél szentesíthette az eszközt. A BL-döntőért sok mindenről érdemes lemondani. Például a támadásról is...

A két angol rivális viszont a második félidőben sem mondott le a sok futásról. A 67. percben megérkezett Giggs, aki 800. alkalommal lépett pályára az MU színeiben. Védekező helyett támadó középpályás jött – Ferguson nem volt elégedett az előnnyel. Ronaldo tehetett volna arról, hogy a sir megnyugodjon, de életerős lövése a felső lécen – vagy inkább az alumíniumon – csattant. Van der Sar meglepett mindenkit a rossz kifutásával, szerencséjére a fejes kaput tévesztett, majd Ferdinand sérülésénél láthattuk, Ferguson nem csak jó menedzser, hanem segítőkész ember is. Az 1-0 mindenre és mindkét gárdának jó lehet.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Manchester United–Arsenal (mindkettő angol) 1–0 (1–0)

Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés, Manchester, 65 ezer néző. Vezette: Claus Bo Larsen (dán).

Manchester United: Van der Sar – O'Shea, Ferdinand (Evans, 88.), Vidics, Evra – Fletcher, Carrick, Anderson (Giggs, 67.) – C. Ronaldo, Rooney, Tévez (Berbatov, 67.). Menedzser: Sir Alex Ferguson.

Arsenal: Almunia – Sagna, Touré, Silvestre, Gibbs – Song, Diaby – Walcott (Bendtner, 71.), Fabregas, Nasri – Adebayor (Eduardo, 83.). Menedzser: Arsene Wenger.

Gólszerző: O'Shea (18.).

Dobogón az SZTE-Szedeák

Kosárlabda - A nemzeti bajnokság harmadik helyén végzett az SZTE-Szedeák U20-as férfi kosárlabdacsapata. Tovább olvasom