2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -4°C | 4°C Még több cikk.

Vendégsiker a megyei rangadón: Szentes-Szeged Beton 9-17

Gólzáporos, 17-9-es kiütéses győzelmet aratott a Szeged Beton a Bodrogi Bau Szentes ellen a férfi vízilabda 12. fordulójában. Molnár Papesz 7 góljával a vendégek esélyt sem hagytak a Kurca-partiaknak.

Bodrogi Bau Szentes-Szeged Beton 9-17 (0-2, 2-5, 3-4, 4-6)
Férfi vízilabda OB I., 12. forduló. Szentes, Ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Bátori György, Vogel Gábor.

Szentes: Markovics - Szabó T., Araczki, Jaksa 2, Zsivanovics 2, Szabó L., Éles 3. Csere: Rácz, Kasza, Torday 2, Döbrössy, Homonnai, Szabó Z. Edző: dr. Tóth Gyula.

Beton: Baksa - Juhász, Vindisch 3, Komlósi, Molnár 7, Török 1, Lehmann 3. Csere: Busila, Varga, Ágner, Szabó G. 2, Kayes 1, Németh. Edző: Kásás Zoltán.

Emberelőny: 10/2 ill. 9/4.

Ötméteres: 1/1 ill. 1/1.

Kipontozódott: Vindisch (32. perc)

4. negyed (4-6)

Vindisch-sel nem bírnak a szentesiek, ismét a Szegedé a labda. Molnárral még annyira se bírnak a Kurca-partiak, már alig lehet követni. 5-12. Komlósi kiállítása után Torday eredményes, a 2. perc végén 6-12. A vendégek kemény tempót diktálnak, Lehmann most centerből okít. 6-13. A 4. percben Vindisch is tovább szaporítja góljait, már ő is háromnál jár. 6-14. Jaksának is összejön az első gól, fél perccel később a második is. 8-14. Ez a negyed úgy látszik, nem a védekezésről szól. Az 5. percben fórban a hazaiak, Zsivanovics jól használja ki az előnyt. Kellett az az időkérés, úgy látszik. Szabó Gábor is előnyből köszön be, lassan egy szegedi sem marad gól nélkül. 9-15. Szabó is elkapta a fonalat, ismét fórból eredményes. Bő egy perccel a vége előtt 9-16. Vindisch-t még kiszórják a bírók, de nem él a lehetőséggel a Szentes, hogy szépítsen. Kayes viszont még pontot tesz az i-re, 17-9-re győzött a Beton a Szentes ellen.

3. negyed (3-4)

Vindisché a labda, de Araczki szerzi vissza azt a Szegedtől. Ennek ellenére nincs hazai találat, szegedi viszont igen, a 2. percben Török ötméteresből köszön be. 2-8. A 3. percben Araczki előnyből szépít, Juhász passza után Lehmann pár másodperc múlva válaszol is. Éles is beköszön ex-csapatának, de továbbra is magabiztos a szegediek előnye.  3-10 a 4. percben. Éles és Zsivanovics labdaszerzése után se tud a Szentes betalálni a szegedi kapuba. Bő egy perccel a vége előtt Kayes ellen fújnak a bírók, Éles most magabiztosan lövi a büntetőt. 4-10. Török fórban hibázik, Éles mesterhármasával 5-re jön fel a Szentes. Nem sokáig örülhetnek, az utolsó pillanatokban Molnár a hatodik gólját is begyűjti. 5-11 a negyed vége.

Pazar védekezéssel, magabiztos játékkal 5 góllal vezet a Szeged Beton a félidőben a Szentes ellen. Molnár Papesz ontja a gólokat, a mérkőzés gyakorlatilag eldőlt.

2. negyed (2-5)

Török szerez labdát, ismét a szegediek kezdhetik meg a gólgyártást. Vindischnek 20 másodperc sem kellett, góljával 3-0-ra vezet a Beton. Jaksa továbbra is lelkesen próbálkozik, de eddig áttörhetetlennek bizonyul a Beton védelme. A 3. percben Molnár talál be ismét, ezzel harmadik találatánál jár a szegedi center. 4-0 a vendégeknek. A 4. percben megtört a jég, Torday avatja fel Baksa kapuját. Ezzel 1-4-re módosul az eredmény. Az 5. percben Szabó Levente szerez labdát, Zsivanovics vesz példát Tordaytól. Kettőre jönnek fel a hazaiak. 2-4. Második emberelőnyt Vindisch váltja gólra, ismét hárommal megy a vendég alakulat. 2-5. A 6. percben Ágner átadása után Lehmann is fórból iratkozik fel a gólszerzők közé. 2-6. Gólzáporos mérkőzést produkál a Szeged, Molnár másfél perccel a vége előtt tíz méterről talál be, ezzel 5 gólra növeli csapata előnyét. 2-7. Döbrössy szerez labdát, de nincs több találat a negyedben, magabiztosan hozta a játékrészt a Szeged. 2-7.

1. negyed (0-2)

Török hozza el a labdát, de nem jut messzire a szegedi támadás.
A szentesi próbálkozás sem sikeresebb. A 3. percben Lehmann szabaddobását Jaksa blokkolja, továbbra sincs gól a találkozón. Molnár gyorsan rendet tesz, pár másodperccel később megúszásból talál be a kiváló center. 1-0-ra vezet a Beton. Jaksa és Vindisch igyekszik, de eddig eredménytelenül. A 6. percben Lehmann szerez labdát, majd egy pazar támadás után ismét Molnár köszön be Markovicsnak. Már kettővel megy a Szeged. 0-2. Szabó Levente szerez labdát, de Vindisch gyorsan visszaszerzi azt, de a negyedben nincs több gól. A Szentes lelkesen játszik, próbálja felvenni a lépést a kiválóan védekező Szegeddel.

A megyei derbi toronymagas esélyese a Szeged. A betonosok 20 pontot gyűjtve a negyedik helyen állnak a tabellán, míg a szentesiek négy ponttal csak a tizedikek. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy az elmúlt év októberében a bajnoki nyitányon a Kásás-legénység 19–6-ra kiütötte az akkor még Vass Sándor edzette Kurca-partiakat, némi túlzással azt is lehetne mondani, akár le sem kellene játszani a találkozót.

A sportban azonban gyakran előfordulhat meglepetés; a múltban jó néhányszor született már nem várt eredmény a megyei szomszédvárak ütközetében. Legutóbb 2006. március 18-án. Az akkor 9. Szentes 7–4-re legyőzte a Hosnyánszkyval, Vukaniccsal, Kádárral felálló 4. Szegedet.

Juhász Zsolt...

– Az a meccs volt az egyik legszebb szentesi emlékem – nyilatkozta a hét hazai gólból kettőt szerző Juhász Zsolt, aki azóta már a Betont erősíti. – A ligeti uszodában nem szerettek játszani a csapatok, és ez azóta sem változott. Tény, a mai Szentes gyengébb, mint a négy évvel ezelőtti, de most sem lehet ellene biztosra menni. Hatalmas hibát követnénk el, ha nem százszázalékosan koncentrálnánk. Erre azonban hiába számít egykori csapatom, hihetetlenül motiváltan ugrunk majd a vízbe. Nyerni megyünk Szentesre, és nyerünk is!

Juhász Zsolt tősgyökeres szentesiként erősíti a Betont, az ellenpélda Éles Vilmos, aki a megyeszékhely csapatából az elmúlt nyáron igazolt a Bodrogi Bauba.

... és Éles Vilmos: most bizonyíthatnak. Fotók: Segesvári Csaba, Schmidt Andrea
... és Éles Vilmos: most bizonyíthatnak.
Fotók: Segesvári Csaba, Schmidt Andrea

– Az őszi „El Clásico" nem jó emlék, mentségünkre szolgáljon, az volt az első tétmeccsünk, nem voltunk még összeállva – magyarázta a „nehéztüzér". – A mai lényegesen küzdelmesebb mérkőzésnek ígérkezik, sokkal nehezebb dolga lesz a Szegednek. Megalkuvást nem ismerő játékkal akarunk bizonyítani új edzőnknek, dr. Tóth Gyulának, és természetesen a fanatikus közön

Gólpárbajban nyert a Vásárhely

A HNKC az első perctől irányította a mérkőzést, és bár az újonc Siófok többször egyenlített, végül… Tovább olvasom