2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 24°C | 33°C Még több cikk.

Vendégsiker az idegek harcában: Szedeák-Körmend 89-92 - hosszabbítás után

Drámai végjátékban kapott ki a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata Körmend elleni bajnokiján.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Körmend 89–92 (17–22, 22–23, 25–22, 17–14, 8–11) – h. u.
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 17. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány Gellért, Frányó Péter, Balog György.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 16/12, Levy 16/3, Kiss Zs. 8/6, Williams 10/3, Csorvási L. 14. Csere: Vida 4, Horváth Á. 11/3, Csorvási M. 10. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Körmend: Wisseh 5, El-Amin 23/9, Ferencz 13/9, Grebenár 2, Rakocsevics 14. Csere: Kusnyer 3/3, Török 20, Kutasi, Sömenek 12/12, Farkas A., Sonyák. Vezetőedző: Hencsey Tamás.

Hosszabbítás (89-92)

5. perc: sportszerűtlen hiba El-Amintól. Csorvási Levente egy büntetőt dob be, a labda marad nálunk 89-89. Williams kihagyja a ziccert. El-Amin emberrel a nyakán dob be egy hármast, 89-92... 10,7 másodperc van hátra... Kiss Zsolt hármasa nem jó, vége. Hosszabbításban nyert a Körmend.

4. perc: miénk a labda! Megint Jereminov, most a gyűrű alól talál be 88-86. Na, most meg eladjuk... Körmendi tripla 88-89.

3. perc: körmendi kosár 83-86. Micsoda tipla, Jereminov kiegyenlít 86-86!

2. perc: El-Amin bezzeg most csak egy büntetőt dob be, Levy duplája remek 83-84. Williams hármasa szinte bentről jön ki.

1. perc: Horváth dobása lejön, a Körmend betalál 81-83.

IV. negyed

10. perc: Jereminov triplája a Kígyó térről is beesik 80-79! Most ők dobnak, lejön, Levynek megvan a labda! 14 másodperc, két büntető jöhet! Csak egy jó, körmendi időkérés 81-79. A nézőtéren körömrágás! Levy odaüt, büntetők jönnek. El-Amin dobja, az első jó, a második is 81-81. Szegedi időkérés. Williams dobása lejön, maradt 1,5 másodpercünk. Levy még elengedi, lejön a gyűrűről. Hosszabbítás!

9. perc: Horváth Ákos megint elront egy hármast... Jön a Körmend. Egy büntetőjük megy be 77-79. Williams harcol ki faultot ügyesen.

8. perc: megint Török, hazai időkérés 74-78-nál. Jereminov, jó a tripla! 77-78.

7. perc: Török visszatesz egy támadólepattanót 74-76. Horváth, rossz tripla.

6. perc: Horváth most közelebb lép, a duplája jó 74-74.

5. perc: Horváth Ákos triplát ront, hétből csak egyet dobott ma be.

4. perc: körmendi időkérés. Williams védekezik remekül, Rakocsevicsre fújnak belemenést.

3. perc: Levy duplája után Sömenek hármasa, majd megint Levy 72-71.

2. perc: Levy zseniális szóló után egyenlít 68-68. Csorvási Milán eladja sajnos.

1. perc: Vida kosara, egy pontra jövünk fel 66-67. Egy vendégbüntető jó 66-68.

III. negyed (64-67)

10. perc: Vidát blokkolják. Williams áll bele a hármasba, ami tökéletes! 64-67. Ez a negyed vége. A döntés a végére marad.

9. perc: Kiss Zsolt büntetői jók, de két szegedi tripla kimarad, azokért kár 59-62. Török büntetője, majd Csorvási Levente sikeres ziccere 61-63.

8. perc: nagyon akar a Szeged, Csorvási Milán és Williams is vetődik a labdáért, Csorvási-kosár a jutalom 57-60.

7. perc: sok most a szegedi hiba. Sömenek hármasa bent 52-60. Kiss Zsolt a meccs legszebb hármasát dobja, nagyon kellett 55-60.

6. perc: Csorvási Milán, majd megint Ferencz és El-Amin 52-57.

5. perc: Ferencz nem nagyon szokott triplát rontani, most sem teszi 50-52.

4. perc: Williams kosarával először vezetünk a meccsen 49-47. Williams egyik büntetője jó 50-49. Az amerikai óriási blokkot ad Grebenárnak, aki rosszul esik, és lent marad. Áll a játék. Az ágyékát fájlalja.

3. perc: Levy lefordul, bedobja, egyenlő! 47-47! Körmendi időkérés.

2. perc: Horváth Ákos és Wisseh is közelről eredményes 43-47. Csorvási Milán kosarát tapsolja meg a szegedi közönség 45-47.

1. perc: nézzük a folytatást. Itt még bármi lehet. Szegedi kosárral indul 41-45.

Az első szegedi kosárrangadó 2014-ben: Szedeák-Körmend

II. negyed (39-45)

10. perc: Jereminov és Williams is büntetőkből eredményes 39-43. Rakocsevics zsákol, ez a negyed vége 39-45.

9. perc: bepörögtünk, Csorvási Levente két duplájával 35-39. Körmendi válasz azonnal 35-41.

8. perc: El-Amin hármasa, Levy-tripla, Ferenczé is hármat ér, Levy ismétel, de ez csak kettes 31-39. Időkérés.

7. perc: El-Amin kosár plusz büntető, Csorvási Milán csak egy duplát dob 26-33.

6. perc: Wisseh ziccere, majd Jereminov hármasa 24-30.

5. perc: El-Amin büntetői, majd Levy labdaszerzése 21-28.

4. perc: Rakocsevics megint megveri Csorvási Milánt egy az egyben 21-26.

3. perc: Williams labdát szerez, majd elszórja, kosarat kapunk belőle 21-24. Nagyon bánatosan ül le a cserepadra, az időkérésnél Bonifert Domonkos beszél a fejével. A padlóra fekszik, nyilván azért, mert fáj a háta.

2. perc: Horváth Ákos közelijével már 21-22.

1. perc: Csorvási Milán kosara nyitja a játékrészt 19-22.

I. negyed (17-22)

10. perc: remek Kiss Zsolt hármasa! 17-22 az első negyed vége.

9. perc: El-Amin, majd Horváth Ákos hármasa is bent 14-18.

8. perc: Williams szerzi meg első pontjait. Vida labdát szerez, Horváth Ákost indítja, aki Csorvásit szolgálja ki 11-15. Körmendi időkérés.

7. perc: körmendi kosárra Csorvási Levente felel, de megint jön egy dobás a vasiaktól 7-15.

6. perc: most jó Vida passza, Csorvási Levente fejezi be 3-4. Több, mint öt perc alatt csak hét pont született, ez azért nem sok. Na, erre Rakocsevics zsákol egyet 3-6. Labdavesztés után Kusnyer dob be egy hármast 3-9.

5. perc: Csorvási Levente egyik büntetője jó 1-4. Williams, majd Levy is kihagyja a ziccert, pedig létszámfölényben voltunk. Vida adja fel alley-oopre Levynek, de kicsit célt téveszt.

4. perc: Williams szépen kerül dobóhelyzetbe, de kihagyja.

3. perc: Grebenár közelről 0-4.

2. perc: Ferencz dobja az első kosarat 0-2.

1. perc: szokatlan felállásban kezdenek a hazaiak. Kiss Zsolt triplája rövid.

18.26: itt van a meccsen Hájer Ádám, a Szedeák korábbi játékosa is, aki szurkolni jött a csapatnak. Wirth Ádámmal nézi az összecsapást, aki ezúttal kimaradt a keretből.

18.22: hamarosan kezdpdik a bajnoki. A Szedeák nyerni tudott Körmenden, jó lenne itthon is megverni a vasiakat. A hátsérüléssel küszködő Jerrell Williams ott van a szegedi keretben.

Vidáék a bajnokság első körében bravúros siker arattak a Vas megyei rivális otthonában, ezt szeretnék megismételni az újszegedi sportcsarnokban. A csapat teljes kerettel készül, egyedül a hátával bajlódó, az Alba Fehérvár elleni szerdai meccset kihagyó Jerrell Williams játéka kérdéses.

– Mindennap azon dolgozom, hogy javuljon az állapotom, csütörtök volt az első nap, amikor már jobban éreztem magam. Szeretnék játszani, meglátjuk, hogy felépülök-e addig – mondta a kosaras, aki csak mosolygott, amikor felvetettük neki, hogy esetleg ikertestvére is beszállhatna helyette a csapatba, úgysem tűnne fel senkinek...

Szegedi TE: Kiss a harmadik triplázó

A Szegedi TE világbajnok tekése, Kiss Norbert harmadik alkalommal nyerte meg az egyéni nemzetközi világranglista-versenyt, amelyet idén a BB Mentor-kupáért rendeztek meg az újszegedi teke- és bowlingcentrumban. Tovább olvasom