2017. 03. 29. szerda - Auguszta Még több cikk.

Vereség a Csabától

Lejátszotta első hazai edzőmérkőzését a Liss-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata, az ellenfél az újonc Békéscsaba volt, és a vendégek nyertek 24–22-re.
Nagy volt az érdeklődés. Két-háromszáz ember foglalt helyet a Hódtói Sportcsarnok lelátóján, várva a Vásárhely–Békéscsaba edzőmeccs kezdetét.

Az első gólt a viharsarkiak szerezték, de azt követően átvette a játék irányítását a hazai alakulat. Gyors, korszerű támadásokat vezetett a Liss, melyeket általában góllal fejezett be, míg a kapuban Bartus jól állta a sarat. Így viszonylag hamar kialakult az ötgólos különbség, amit a szünetig megőriztek a kék-sárgák. A pihenő után Buday edző szinte mindenkinek játéklehetőséget adott – csak Miklós és Elhardt jelentett kivételt –, forgatta, többször átszervezte csapatát. Talán emiatt, illetve az embertelen, szinte szaunaszerű hőség miatt – igaz, a csabaiak is
Jegyzőkönyv:
Liss-HNKC–Békéscsaba 22–24 (15–10), a vásárhelyi gólszerzők: Nyikolajenko 7 (4), Wolf 4, Jókai 3, Sztupakova, Mucsi, Jenőfi 2–2, Gaál, Ancsin 1–1.
ugyanabban a csarnokban játszottak –, megtört a Liss-lendület.

Nyikolajenko és Jenőfi (képünkön) is jobban elfáradt a szokottnál, hiszen a tréner, a korábbi gyakorlattal ellentétben, védőfeladatokat is rájuk bízott. De mindenki kihajtotta magát. A Békéscsaba a nyolcgólos Zsuzsa Vivien vezérletével 24–22-re győzött.

– Az általam erőltetett, favorizált gyors kézilabdát pillanatnyilag 15-20 percig bírja a csapat – értékelt Buday Ferenc –, azon vagyunk, hogy ezt az időtartamot minél jobban kitoljuk, növeljük. A befejezésekkel, a ziccerek értékesítésével is akadtak gondok, de elmondható, hogy időarányosan jól haladunk a munkával.

Pick-nyitány a Zaporizzsjéval

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hétfő óta Bogácson edzőtáborozik. Tegnap elkészült a Bajnokok… Tovább olvasom