2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Vereség a drámai végjátékban

Drámai csatában hosszabbítás után hazai pályán kikapott a Szeviép-Szeged csapata az orosz Vologdától a női kosárlabda FIBA Európa-kupában.
Szeviép-Szeged - Vologda 89-95
FIBA Európa-kupa női kosárlabda-mérkőzés, K csoport, VI. forduló, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Gabara (szlovák), Tatics (szerb).
Szeviép-Szeged: Török 9, MÉSZÁROS 24/12, Fürész 9/3, TOMOVA 19/12, KAJDACSI 28. Cserék: Izsák, Russai, Szlimák. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
Vologda: DEMAGINA 16/6, Makszimenko , IAKOVLEVA 14, JOHNSON 24, Kityzina 10. Cserék: WILLIS 19/9, Volkova 6, Szokolovszkaja 6. Edző: Borisz Szokolovszkij.
Kipontozódott: Tomova (45.), ill. Johnson (43.).

Fürész hasznosan játszott. Fotó: Schmidt Andrea
Sikerül-e megverni a női kosárlabda FIBA Európa-kupa K csoportjának egyedüli százszázalékos csapatát, a Chevakata Vologdát? Ezt találgatták a nézők a lelátón a kezdés előtt. Milena Tomova gyorsan jókedvre derítette a drukkereket, a bolgár válogatott játékos egymás után elsüllyesztett két triplát. A remek kezdést nem követte jó folytatás, az oroszok főként a palánk környékén ügyeskedtek, így fordítottak, 17–20. A hajrában nem hagyta magát a Szeviép, Kajdacsi három, majd Török két pontjával 23–21-re már a Szeged vezetett. Milena Tomova volt az első negyed hőse, a négyes poszton szereplő játékos harmadik hárompontosával kétpontos előnnyel zárta a tíz percet a magyar alakulat: 25–23.

A csoportelsőséghez több mint tizenhat ponttal kellett nyernie a Tisza-parti gárdának, ebből két pontot hozott már az első felvonásban Peresztegi Nagy Ákos együttese. Érdekes volt, hogy a magyar tréner ekkor még nem cserélt, míg Borisz Szokolovszkij három kezdőjátékosát is lehozta.

Mészáros Kornélia tíz méterről eleresztett találatával indult a második negyed. Csodaszép kosár volt, 28–23. Sajnos főként a vendégek amerikai kosarasával, Jaclyn Rochell Johnsonnal gyűlt meg a szegediek baja, a színes bőrű játékos rendesen termelte a kosarakat. Nos, ezután nem kápráztatták el a szurkolókat a csapatok, rengeteg hiba jellemezte a találkozót, kosár pedig elvétve született. Egy öröm volt ebben a periódusban, legalább a Szeviép vezetett, 31–28. Kajdacsi Judit erőszakos és ponterős játékának köszönhetően a félidőben is megmaradt a vezetés, 39–36.

Dupla dupla

Kajdacsi Judit dupla duplája mindent elmond a tegnapi teljesítményéről. Huszonnyolc pontja mellett leszedett 14 lepattanót, ebből tizenkettőt a saját palánkja alatt. Így a Szeviép-Szeged legjobbja volt.

Mint az álom. Így indult a harmadik tíz perc. Két perc alatt tíz pont lett a különbség, 46–36-ra léptek el a hazaiak. Már csak hét pont kellett a csoportelsőséghez. Sőt Tomova triplája, majd Kajdacsi duplája és büntetője után már 52–38 volt ide. Willis hűtötte le a kedélyeket, két hármasa után tízen belülre jöttek az oroszok, 52–44. Remek volt a meccs, sokat javult a színvonal, mindkét csapat nyílt sisakkal harcolt. Tíz perccel a vége előtt 63–55 volt az eredmény. Mészáros vitte a hátán a hazaiakat, dupláinak köszönhetően továbbra is magabiztosan, 69–61-re vezetett a Szeged. Sajnos a Vologdában a két amerikai tarthatatlannak bizonyult, legtöbbször hihetetlen helyzetekből találtak a gyűrűbe.

Négy perccel a vége előtt három pontra csökkent (73–70) a hazai előny. Kicsit már mindenki izgult, amikor Mészáros egy remek tempót engedett el, 75–70. Izgalmas lett az utolsó perc. Ekkor 77–76 volt ide. Két hazai dobás is lejött a gyűrűről, amikor Török megsérült. Jöhettek az oroszok. Harminc másodperc volt hátra. Demagina bedobott egy büntetőt. Döntetlen, 77–77. Tizenhat másodperc volt a meccs végéig. Jöhetett a Szeviép. Tomovának fújt a szerb női játékvezető támadószabálytalanságot. Egy másodperc volt hátra. Következett a hosszabbítás.

Kosár az egyik, majd a másik oldalon. Ez volt az első két percben.

Demagina triplája a legrosszabbkor jött, sőt Willis a támadóidő lejártakor 12 méterről ívelt a gyűrűbe, 81–87. Hihetetlen mázlijuk volt a vendégeknek. Ez az utolsó pillanatig megmaradt, hiszen kétszer is kiszédült a vendéggyűrűből a labda. A vége orosz öröm: 89–95.

Peresztegi Nagy Ákos: – Az utolsó pillanatig küzdöttünk, a döntő szituációkban nem volt szerencsénk, úgy érzem, nem érdemeltünk vereséget.

A női Euroligában: Sopron– Mondeville (francia) 84–62.