2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 5°C | 10°C Még több cikk.

Vereség Izlandtól, veszélyben az olimpiai kijutás

A férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második meccsén Izland–Magyarország 36–28. A vereség veszélybe sodorta a magyar olimpiai kvalifikációt.
Csak a győzelem! – ennek tudatában léptek pályára a magyarok a norvégiai férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában. A sosem látott kezdővel (Puljezevics védett, Nagy L. irányított, Zubai volt a beálló, a két Iváncsik a szélső, míg Mocsai és Ilyés a lövő) felálló magyar gárda első félideje is a kötelező siker szellemében telt. Mocsai biztosan lőtte a heteseket, Nagy L. igazi vezér volt, Ilyés meglőtte szokásos hatalmas találatát, és még emberhátrányból is eredményesek voltunk a kisebbik Iváncsik, Tamás révén. A 23. percig állandósult a háromgólos előnyünk, akkor azonban egyenlítettek az izlandiak. A hajrában, 16–15-nél Puljezevics hetest védett, ám egy izlandi indításból mégis iksz lett a félidő vége.

Hiába lőtt Laluska hatalmas gólt, Izland 1–0 után 18–17-nél ismét vezetett. Kettős emberhátrányunkban az északiak hárommal elhúztak, 17–20. Sőt a 42. percben már mínusz hat volt: 19–25. Hetest hagytunk ki, ziccereket védett a kapus, a kapufa sem volt velünk – az izlandiak pedig még hátrányban is növelték előnyüket. Iváncsik G. büntetője hosszú magyar gólcsendet tört meg, ám hiába állt a kapuba Fazekas, aki hetest is hárított, még nőtt a különbség, 53. perc: 22–30. A magyar csapat teljesen szétesett, esély sem volt arra, hogy felzárkózzunk.

A vereség még nem jelenti, hogy végleg lemondhatunk az olimpiai selejtezőről: ha ma megverjük a franciákat, a németek pedig a svédeket, akkor a skandinávokkal azonos, öt-öt pontunk lesz, és akkor majd a gólkülönbség dönt a két gárda között.

Ha a szerdai mecccset nézzük, teljesen felesleges a számolgatás. De a válogatottnak volt már nem is egy jó mérkőzése ezen az Eb-n. Több, mint rossz.

A végeredmény: Izland–Magyarország 36–28.

Beton-győzelem: ez volt az igazi Szeged

A férfi vízilabda OB I 13. fordulójában, az Újpest otthonában, folytatta nagyszerű bajnoki… Tovább olvasom