2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Vereség két fronton

A hét vége nem hozott sok sikert a Csongrád megyei élvonalbeli női kézilabdacsapatoknak: a HNKC SE a Cornexi-Alcoa, a Németh Toll Makó a Kiskunhalas vendégeként kapott ki.
Cornexi-Alcoa - HNKC SE 35-28
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Székesfehérvár, 700 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.
Cornexi-Alcoa: FEKETE – BALOGH 13 (5), Pádár M. 1, Valová 1, TRISCSUK 4, Kenyeres 2, Tápai Sz. 2. Csere: Djerics (kapus), KORGYUK 5, Vaszari, Szrnka 4 (2), Tilinger, Vijunaité 3, Lima. Edző: Vura József.
HNKC SE: Abramovics – Sztupakova, Gerstmár, WOLF 7, Fülöp, JENŐFI 8 (1), Szepesi 2. Csere: Scholtz (kapus), BLOJ 4, Mucsi 1, Nyikolajenko 2, Takács, Fauszt, Mayer 4. Edző: Kiss Szilárd.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 2/1.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 2–2, 10. p.: 8–4, 15. p.: 10–7, 20. p.: 14–10, 26. p.: 17–11, 36. p.: 24–16, 41. p.: 26–20, 50. p.: 30–25, 57. p.: 33–28.

Vásárhelyen 27–25-re nyert a Cornexi, és a jó formában lévő HNKC játékosai (idén háromból három bajnokit nyertek eddig) abban bíztak, bravúrral sikerülhet a pontszerzés. Az esélyeket csökkentette, hogy betegség miatt nem tarthatott a csapattal a védelem oszlopa, Sipos Krisztina. Mint kiderült, nagyon hiányzott.

Az első percekben fej fej mellett haladtak az együttesek, de a hibák, a kihagyott ziccerek hamar megbosszulták magukat. A házigazdák fokozatosan növelték előnyüket, s ezt könnyen tehették, mert a korábban tapasztalt jó kapusteljesítménynek nyoma sem volt a kék-sárgáknál. A vendég hálóőrökben az első félidőben mindössze egyszer „akadt el" a labda. És, ha ez még nem lenne elég, a szélsők is harmatosat produkáltak – ez a védekezésben is jelentkezett, Balogh tizenhármat(!) hintett. A találkozó, a pontok sorsa tulajdonképpen már 30 perc után eldőlt. A szünet után felvette az odadobott kesztyűt a HNKC, de már késő volt... Wolfék küzdöttek, csökkentették is különbséget, de az eredeti vágy, cél, a pontszerzés már nem valósulhatott meg. Sovány vigasz, de talán erőt ad a Debrecen elleni összecsapásra, hogy a második félidőt megnyerték a vásárhelyiek.

Kiss Szilárd: – A Cornexi-Alcoa minden tekintetben jobb csapat, mint a miénk. A házigazdákat rutinos játékosok alkotják, a mi fiataljaink ugyan harcoltak, de még nem tudtak felnőni erre a szintre. Láttam biztató jeleket, viszont az is tanulság, hogy a szombati Debrecen elleni találkozón az első pillanattól foggal-körömmel kell küzdenünk, nem csak a második félidőben.

Kiskunhalas - Németh Toll Makó 35-27
NB I-es női kézilabda-mérkőzés.

A csipkevárosi csapat az ősz folyamán Makón is nyerni tudott, igaz, nem volt nagy különbség a két együttes között, 30–27-re bizonyultak jobbnak Zsiga Gyula edző tanítványai. Így természetesen hazai pályán is a Kiskunhalas számított a találkozó esélyesének, ráadásul a Maros-partiak felkészülését a kereten „végigvonuló" vírusos megbetegedés is hátráltatta, nehezítette.

Jobban kezdték a találkozót a hazaiak, és ez az eredményességben is megmutatkozott, fokozatosan húzott el ellenfelétől. A Németh Toll Makónak nem állt össze a támadása, és ezt követően csak kapaszkodtak a Kiskunhalas után Barnáék. A beállósokkal és a szélsőkkel sem bírtak védekezésben a vendégek, és ez meghatározta a meccs arculatát. A második félidőben már tíz gól fölé is nőtt a két csapat közti különbség, kiütés fenyegetett, de a végén leindításokból szerzett találatokkal tudott faragni, „kozmetikázni" a hátrányon a Németh Toll. A győzelmet teljesen megérdemelten szerezte meg a jobb játékerőt képviselő, nemzetközi rutinnal is rendelkező Kiskunhalas.

Berzsenyi Mária: – A lényeg, hogy játszottunk egy jó, hajtós, küzdős mérkőzést.

A forduló további eredményei: Kőbánya-Spartacus–Győr 27–33, Vác–Békéscsaba 31–25, Debrecen–Ferencváros 28–35, Vasas–Dunaferr 26–27.

Jenőfi és Vakarcs

Jenőfi Katalin. Ő lett a HNKC SE legjobbja Cornexi-Alcoa elleni mérkőzésen. Ezt vártuk már régen. Nagy kedvvel, jól kézilabdázott, bátran vállalkozott lövésekre, és ezek a kísérletek rendre sikeresek, eredményesek is voltak. De nemcsak a támadásban volt hasznos tagja az együttesnek, védekezésben is igyekezett hasznosan tevékenykedni. Sajnos, nem lehetett nyerő ember, a Fehérvár jobb volt.
Vakarcs Krisztina 10 gólt szerzett, és azzal kerekedett Barna Éva fölé a Makó legjobbja címért folytatott különversenyben, hogy kevesebbett hibázott. Igaz, társával ellentétben nem védekezett.