2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Vereség nagy csatában

Hét szűk esztendő. Eltelt. Ennyit kellett várnia a vásárhelyi kosárlabdabarátoknak, hogy újból A csoportos mérkőzést láthassanak a Hódtói Sportcsarnokban.
Bodrogi Bau - Nyíregyháza 80-89
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: dr. Páli, Kapitány, Téczely.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli: Drahos 9/6, FREEMAN 14/3, Kováts 4, GÉMES 23, Jarosevits. Csere: NYILAS 19/6, Böszörményi 6/3, Utasi, Czibere 5/3. Edző: Czuprák László.
Nyíregyháza: SAVIC 15, LASLO 25/3, Bódi 2, SITKU 25/18, SCOTT 17/9. Csere:
Gráczer 2, Trepák 3/3, Simon. Edző: Horváth Imre.

Az első öt pontot a vendégek szerezték, erre Freeman-büntető érkezett válaszul, de Czuprák László edző 1–9-nél úgy ítélte meg, van mondanivalója fiainak. Ezt követően Drahos triplájával zárkózott a kék-sárga alakulat, de erre Sitku szintén „trojesszel" feleselt. Hamar meglépett a Nyíregyháza, 5. perc: 6–16. Az irányító Savic ördöngős cselekkel kígyózott át a hazaiakon. A 9. percben a vendéglátók amerikai bedobója megmutatta, hárompontost is tud dobni, Gémes viszont az első negyed végére már három faultot gyűjtött be. A második játékrészben is a látogtók akarata érvényesült (12. perc: 14–27), a lepattanókat is rendre megszerezték. Kisebb triplaháború alakult ki, ebben állta a versenyt a Bodrogi Bau. A különbség mégis fokozatosan nőtt, 17. perc: 26–46. Kimaradtak a dobások, pontatlanok voltak a passzok, a lepattanók nyírségi kezekben landoltak. A nagy szünetre 34–52-vel vonultak a csapatok.

„Védekezz, védekezz!" – jött a szokásos tanács a hazai kedvenceknek – jogosan. De hiába, a Sitku (az első 20 percben 14 pont) és Laslo (21) vezérelte szabolcsiak eleinte tartották a távolságot. Szép, látványos vásárhelyi akcióknak, megoldásoknak azért tapsolhatott a publikum, és óvatosan feljebb lopóztak a Czuprák-fiúk, 27.perc: 51–63. A 28. percben Nyilas kosara után, 53–63-nál megszólalt a kórus: – Szurkoljon mindenki!. És a harmadik negyed végén „robbant" a csarnok, Freeman duplájával tízen belülre került a Kosársuli, 57–65. A lendület az utolsó negyedre sem tört meg, a közönség pedig űzte, hajtotta övéit. A hangulat a 90-es évek közepét, Kocserginéket, Milatovicsékat idézte, 36.perc: 69–76. De jött Sitku és a menetrendszerű triplák. A kosársulisok minden dicséretet megérdemelnek.

Czuprák László: – Az első húsz percben elkövetett hibáinkat a másodikban már nem tudtuk helyrehozni.

További eredmények: Albacomp–Sopron 96–88, Körmend–Szolnok 60–67, Pécs–Kaposvár 83–77, Paks–Zalaegerszeg 72–67, Dombóvár–Szombathely 77–85, Debrecen–Kecskemét 87–74.