2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Vereség szoros csatában

Hatalmas csatára kényszerítette a jóval esélyesebb Kecskemét csapatát a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata. A 3. helyen álló hazaiak csak az utolsó negyedben tudtak fordítani és nyerni végül 70–62-re.
Kecskemét–Naturtex-SZTE-Szedeák 70–62 (15–15, 14–17, 21–16, 20–14)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 20. forduló. Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Földházi, Hegedűs, Praksch.
Kecskemét: Kinney 12, DERASZIMOVICS 17/6, Ivosev 3/3, Kovács P., BAROVICS 17. Csere: Rakics 5/3, Karahodzic 4, Pongó Ma. 4, Hegedűs 8, Pongó Má. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 4, Kiss 6/6, MOLNÁR A. 18/3, Csirics 13/3, Balaban 16. Csere: Sztefanovics 5/3, Molnár B. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Molnár A. (40.).

A Kecskemét a négy közé kerülésért harcol az NB I A csoport férfi kosárlabda-bajnokságban, ráadásul a Naturtex-SZTE-Szedeák elleni hazai derbije előtt Körmenden fájó vereséget szenvedett, így a szegediek gyakorlatilag a sebzett oroszlán barlangjában tettek látogatást szombat este.

Kevesen gondolták, de ebben a meccsben végül benne volt a győzelem. A sikerhez sokszor szerencse is kell, talán most ez nem állt a Naturtex-SZTE-Szedeák mellé, mert Nikola Lazics együttese alaposan meglepte a Kecskemét csapatát az NB I A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 20. fordulójában. Mindent elmond a kiváló rajról, hogy a hazaiak először a második negyed elején vezettek, addig bizony a Szedeák után loholtak. És ez egészen a harmadik játékrész végéig így volt, ekkor vezetett másodjára a Kecskemét. 50–48 után viszont már nem tudott fordítani a vendégegyüttes, csak egy pontra tudta megközelíteni ellenfelét. Hatalmas csata alakult ki, a hajrában is benne volt a meglepetés lehetősége, hiszen a Sztojan Ivkovics irányította Bács megyei alakulat igazán egyszer sem tudott meglépni. A Naturtex ismét bizonyította, hogy remek úton van, hiszen ilyen meccseket régebben nagy különbséggel veszített el. Most viszont nem mindennapi küzdelemre késztette a dobogóra pályázó Kecskemétet.

Szerdán 18 órakor az újszegedi sportcsarnokban a Naturtex-SZTE-Szedeák a Nyíregyházát fogadja.

Nikola Lazics: – Rosszul dobtuk a büntetőket, ez döntőnek bizonyult, és sajnos a hazaiak jobban szedték a támadó lepattanókat, ebben múltak felül bennünket. Számunkra szerdán egy fontos hazai bajnoki következik a Nyíregyháza ellen, mostantól csak erre a találkozóra készülünk.

További bajnoki eredmények: Sopron–ZTE 90–72, Atomerőmű–Szombathely 100–74, Nyíregyháza–MAF 98–92, Kaposvár–Jászberény 96–87, Pécs–Körmend 101–78.

Sima volt a megyei derbi

A női vízilabda OB I középszakaszának első meccsén a megyei rangadót a bajnoki címvédő… Tovább olvasom