2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Vereség Újvárosban

A Tisza Volán SC OB II-es jégkorongcsapata 8–4-es vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Jégtörők vendégeként.
Dunaújváros–Tisza Volán SC 8–4 (4–1, 1–2, 3–1)
OB II-es jégkorongmérkőzés. Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Wolf, Abonyi, Gedei.
Tisza Volán SC: Szántó M., Flechkeinstein (kapusok), Hídvégi, Mátyásy, Láng, Halász, Redler, Bánáti, Szántó B., Varga, Pigniczki, Rózsahegyi, Szalavári, Whéli, Szögi, Szabó, Farkas. Edző: Kalocsa László.
A szegedi gólütők: Halász 2, Hídvégi, Láng. Gólpassz (folyamatos támadás esetén akciónként általában két embert jelölnek meg): Hídvégi, Redler 2–2, Láng, Mátyásy, Szántó B., Whéli.

Jól kezdett a Szeged, a hirtelen jött gólra Halász révén szinte azonnal válaszoltak a vendégek. Ekkor több volános úgy hitte, könnyű összecsapás lesz; pedig a mérkőzés esélyesének egyértelműen a bajnoki listavezető számított. Meg is lett az eredmény: zsinórban kapott három gól. Szünetben komoly fejmosást kapott Kalocsa László edzőtől a gárda, újra átbeszélték a taktikai variációkat. A következő harmadra felszívta magát a Volán, és úgy is megnyerte, hogy a vezetőbíró egy szabályos góljukat – sérülés miatt – annulálta. A találkozó után ezért elnézést kért... Az utolsó játékrészre elfáradtak a szegediek, így a Jégtörők bebiztosították győzelmüket.

Kalocsa László: – Összességében elégedett vagyok, jó mérkőzést játszottunk az Újvárossal. Ha teljes csapattal tudunk felállni – sérülés és betegség miatt többen is hiányoztak –, még szorosabb eredményt érhettünk volna el.