2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Vereséggel avatták fel az új vásárhelyi sportcsarnokot

Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata tegnap bajnokin 29–27-re kikapott a Debrecentől.
ASA-CONSOLIS-HNKC – DEBRECEN 27–29 (14–16)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés.Vásárhely, új sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
ASA-Consolis-HNKC: Abramovics – LOVÁSZ 6, Nyikolajenko 4, Wolf, 2, Gaál 1, Polláková, KOROKNAI 7 (5). Csere: VÖRÖS (kapus), Jókai 3, Fülöp 1, Gerstmár 3. Edző: Farkas József.
Debrecen: PASTROVICS – CSÁKI 7, SINKARENKO 5 (1), Uhraková 2, SZABÓ V. 4, Crap 3, Stuparicová 3. Csere: Kiss É. (kapus), Soós 1, Hornyák D., Bognár 1, Marin 3 (3). Edző: Bakó Botond.
Kiállítások: –, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 6/5, illetve 9/4.
Az eredmény alakulása, 3. perc 2–1, 4. p.: 2–3, 8. p.: 2–6, 18. p.: 7–11, 24. p.: 9–14, 28. p.: 13–15, 31. p.: 15–16, 36. p.: 16–20, 48. p.: 20–25, 56. p.: 26–28, 58. p.: 27–28.

Az első gólt a vásárhelyiek dobták bajnokin Hódmezővásárhely Új Sportcsarnokában (HÚS), és a 3. percben is még a házigazdák vezettek. Utána azonban már egyszer sem. A Ferencvárost az első körben hattal verő Loki magához ragadta a kezdeményezést, és pillanatok alatt elhúzott négyegységnyivel. Ezt a különbséget, kisebb megingásokkal, az első félidőben tartották is Bakó Botond tanítványai, akiknek a hétméteresek értékesítésével alaposan meggyűlt a bajuk. Pontosabban fogalmazva, ne hallgassuk el érdemeiket, Abramovics és Vörös hárította a próbálkozásokat. Elöl, a támadások során azonban sok volt a hiba, ezért nem tudta utolérni riválisát a kék-sárga gárda.

Nyikolajenko (feketében) küzdött, de nem tudta győzelemre vezetni a gyászruhás sárga-kékeket. Fotó: Karnok Csaba

A szünet utáni első percben felcsillant a remény, mert a kétgólos hátrány rögvest egyre olvadt – de a jó folytatás elmaradt. A minden gólra szinte másodpercek alatt válaszoló Debrecen visszaállította a „régi rendet", a három-négy gólos távolságot. Sőt a 48. percben már öt volt közte, 20–25. A vendéglátók nem adták fel, és a remekül védő Vörös, a büntetőket értékesítő Koroknai, valamint a jobbszélen ellenállhatatlan Lovász vezérletével egyre felzárkóztak, 27–28. Amikor Gerstmár betalált, szinte robbant a csarnok. Az egyenlítés, a pontszerzés azonban elmaradt, a végeredményt – az utolsó minutumban – Csáki állította be: ASA-Consolis-HNKC–Debrecen 27–29.

– Támadásban, főként emberelőnyös helyzetekben sokat hibáztunk, döntő szituációkban megremegtek a kezek – mondta a találkozót követően Farkas József, a Vásárhely vezetőedzője.

• 4. banduska 2008. szeptember 15. 19:05
    „Kedves A!
    Légy oly kedves és nézzd meg a tabellát!!!”
  • 3. apuka1 2008. szeptember 14. 16:07
    „A HÚS is olyan, mint minden Lázár alkotás. A mélyparkoló kijárata még nincs készen. A felső lelátó széleiről nem lehet látni a pálya egyharmadát. Ez kb. 100 (!) ülést jelent. A sok kopasz rendező nem foglalkozott azzal, hogy a feljároknál is álltak, így még kevesebbet lehetett látni. A Hódtóinak is voltak láthatósági problémái, de az ennél jobb volt. Vásárhelynek most van két fél sportcsarnoka, egy jó helyett.”
  • 2. A 2008. szeptember 14. 13:59
    „Mit akarsz itt te... Úgyis nekünk fogják ítélni a két pontot ti meg ki fogtok esni az első osztályból.Hajrá Vásárhely (moderálva)”
  • 1. Óvjad meg józsi! 2008. szeptember 14. 13:08
    „...ti csak óvni tudtok állandóan játszani nem (moderálva)”