2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Vereséggel búcsúzott közönségétől a Makó FC

A labdarúgó NB II keleti csoportjában vereséggel búcsúzott hazai közönségétől a Makó FC, amely a Bőcstől kapott ki 4-2-re.
Makó FC-Bőcs 2-4 (0-1)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Szabó Zs.

Makó: Halász 5 - Rakonczai 5, Dálnaki 5, Szamosszegi 6, Gévay 6 - Veres 4, Béres 6, Podonyi 5, Bakos 4 - Schreiber 4, Faragó 5. Edző: Kolozsvári János.

Bőcs: Hamar - Menyhért, Mező, Szakszon, Török - Irhás, Kóka, Lipták - Jeremiás, Zsarnai - Bardi. Edző: Tóth László.

Gól: Kulacsik 67., Szamosszegi 82. illetve Jeremiás 27., Kóka 56., Irhás 66., Bardi 86. percben.

Csere: Veres helyett Puskás (5) a szünetben, Schreiber h. Maróti (-) a 63., Bakos h. Kulacsik (-) a 63., Zsarnai h. Czirba a 87. percben.

Sárga lap: Szakszon a 30., Lipták a 43., Zsarnai az 58., Menyhért a 80. percben.

Köszönjük ezt a szép szezont! - a makói B-közép ezzel a transzparenssel fogadta kedvenceit, az NB II keleti csoportjában negyedik helyen végző Makót. Kolozsvári János edző pedig meghúzta, amire kevesen számítottak: Dálnakin és Szamosszegin kívül csupa fiatal lépett pályára a kezdőben.

A megilletődöttség nem látszott a csikócsapaton, amely küzdött, harcolt, ám kapura kevés veszélyt jelentett. Szamosszegi volt a bőcsi kapu előtt a legaktívabb, ám előbb fejesét a gólvonalról bólintották ki, majd Gévay beadása után mellépörgetett. A másik oldalon elég volt egy hiba, Jeremiás ki is használta.

Schreibernek nem sikerült gólt szereznie. Fotó: Schmidt Andrea

Játszatok, focizzatok! - így lelkesítette fiait Kolozsvári a szünetben. Hiába nyerte el a csapat játéka a szurkolók tetszését, a gól hiányzott belőle. Nem úgy a Bőcséből, amely szépségdíjas találattal növelte előnyét. Egy gyors gólváltás, majd Szamosszegi gólja után izgalmasan alakult a hajrá, ám végül Bardi találata mindent eldöntött.

Kolozsvári János: - Nem ilyen búcsúról álmodtam, de azt mondják, teher alatt nő a pálma.

Góltörténetek

27. perc: Veres saját védőharmadában elvesztette a labdát, Bardi kiugratta Jeremiást, aki éles szögből kilőtte a bal alsó sarkot, 0-1.

56. perc: Kóka mellel vette át a labdát a 16-os vonalán, majd félfordulattal a bal felsőbe lőtt, 0-2.

66. perc: Jeremiás beadásából Irhás kapásból lőtte a labdát a jobb alsóba, 0-3.

67. perc: Faragó küzdött meg a labdáért, amely Kulacsik elé pattant, ő pedig a jobb alsó sarokba tüzelt, 1-3.

82. perc: Kulacsik bal oldali éles beadásából Szamosszegi csúsztatott a bal sarokba, 2-3.

86. perc: Irhás jobb oldalról adott középre, Bardi pedig másodszorra bepréselte a labdát a hálóba, 2-4.

Debütált a Makó FC öregfiúkcsapata

Az egykori kedvencek közül többek között Leindlert, Bódit, Botlikot, Márkit, Himert, Méhest, Bárányt felvonultató gárda igen erős és nemes ellenfelet választott magának elsőként: azt a Szeol Ak-ot, amelyben például Major, Kemenes, Szabó Gy., Bogdán, Kozma III., Polyvás, Kántor is pályára lépett. A Vizy István vezette hazaiak a félidőben még 2-1-re vezettek, ám végül a Szalai István irányította összeszokottabb vendégek megfordították az eredményt, és 4-2-re (gólszerzők: Csák, Karsai T., ill. dr. Kováts 2, Gerecz 2) győztek.

• 1. Jurás Jenő 2008. május 28. 09:01
    „Szurkolói kérdés:
    Tisztelt Urak!
    A Pick játékos keretének változásai részben már ismertek, mikor tudhatunk meg erről mindent?
    Mit tudnak önök az elsőszámú rivális MKB keretének változásairól, és milyen erőviszonyokat jósolnak a következő bajnoki szezonra?
    Mik a klub reálisnak nevezhető céljai a következő BL sorozatban?”

MKB Veszprém - Pick Szeged 34-24

A Pick Szeged 30 percen keresztül bízhatott abban, hogy megvédi címét a bajnoki finálé ötödik… Tovább olvasom