Vereséggel ért véget a Valdor-Szentes alapszakasza

Hatgólos verséggel zárta a Valdor-Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata az alapszakaszt, az „ítéletvégrehajtó" a Groupama-Honvéd volt.
Groupama-Honvéd–Valdor-Szentesi VK 14–8 (2–1, 3–3, 5–3, 4–1)

Vodafone férfi vízilabda OB I, alapszakasz, 26. forduló. Budapest, Kőér utca, 100 néző. Vezette: Székely, Németh.
Honvéd: GERGELY – Fülöp 1, JANSIK D. 2, MÁTYÁS, Kovács P. 1, Steinmetz B., KISS G. 5. Csere: György D. (kapus), Tóth Bendegúz 1, Hangody Gy., BOROS 4, Jakab L., Marnitz Márk, Hangody L. Edző: Vad Lajos.
Szentes: Horváth A. – Tóth P., WESZELOVSZKY, Bálint 1, Nagy M. 1, TÓTH Z. 2, Józsa T. Csere: Horváth T. (kapus), Hegedűs B., Pellei, REGŐS 2, Németh D. 1, Szabó L., Szabó Z. 1. Edző: Lukács Dénes.
Gól – emberelőnyből: 7/4, illetve 6/3.
Kettős emberelőnyből: –, illetve 1/0.
Ötméteresből: 2/2, illetve –.
Kipontozódott: Kovács P. (28. p.).

Pedig az első két negyedben – bár a fővárosiak a bíróktól megkapták a hazai pályát, több előnyt ítéltek a javukra – jól tartotta magát a Kurca-parti legénység. A nagyszünetig csak egygólos előnyt (5–4) szerzett a Honvéd a fegyelmezetten, keményen, harcosan játszó Szentes ellen. A pihenő után azonban a vendégeknél „elszakadt" valami, többen hitehagyottan játszottak, illetve azt várták, hogy a kulcsjátékosok oldjanak meg mindent. Ennek csak a különbség növekedése, a tuti vereség lehetett az eredménye. A Honvéd végül 14–6-ra győzött, de ez a fiaskó a Valdor 8. helyét már nem veszélyeztette.

Lukács Dénes: – Hiába van esélyünk egy jó mérkőzést játszani az eredménytől függetlenül, ha néhány játékosunk kishitűsége és önbizalomhiánya tönkreteszi a csapatmunkánkat.

• 1. Baka86 2013. április 15. 07:40
    „Lukács kapitány, ahogy vége felé közeledik a bajnokság, és kezd kifelé állni a szénája, egyre jobban hárítja a felelősséget a csapatra... Sajnos nevek igazolásásval, de szakmai hozzáértés nélkül ennyi lett ez a meccs is...”

Marad az ezüst: Pick Szeged-Veszprém 30-36

Az MKB Veszprém magabiztos győzelmet aratott a Pécsett megrendezett férfi kézilabda magyarkupa-döntőben. A bakonyiak 17-12-es félidő után 36-30-ra nyertek a Pick Szeged ellen. Tovább olvasom