2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Vereséggel felérő döntetlen ért el a Vásárhely

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata hazai pályán csalódást keltő döntetlent ért el a Vasas ellen. Rossz előjel volt – bár ez csupán utólagos okoskodás –, hogy már a fiatalok sem bírtak az angyalföldiekkel: az ifjúságiak csatáját gólzáporos mérkőzésen 37–33-ra nyerte meg a Vasas.

Mindenki jobb, győztes folytatásban bízott. Hiába... Pedig az esélyek egyértelműen a házigazdák mellett szóltak, a vásárhelyi kirándulásig a fővárosiak erejéből mindössze egyetlen döntetlenre futotta; és talán ők is csak titkon reménykedtek abban, hogy a hódtóiban megszerzik második pontjukat és ezzel elkerülnek a sereghajtó pozícióból.

A két együttes végig fej fej mellett haladt, két-három gólosnál nagyobb különbség egyszer sem alakult ki. Nyikolajenko és Jenőfi a támadások során jól teljesített, de a védekezés sehogyan sem állt össze. A vendégek általában betörésből voltak eredményesek, vagy így harcoltak ki büntetőt, melyet Balog értékesített. Rapatyi Tamás, a hazaiak edzője sokat cserélt, kereste az ideális csapatot, és az első félidő hajrájára úgy tűnhetett, megtalálta (15–12), de a szünetig egyenlített a Vasas.

A folytatásban is hullámzott a játék, hazai vezetés, vendég felzárkózás, egyenlítés követték egymást. Az angyalföldiek pozíciójukhoz képest jobban kézilabdáztak, az ASA-HNKC játékosai viszont rengeteg technikai hibát vétettek. A vásárhelyi védekezés „hatékonyságáról" sokat elárul, hogy a megítélt sok kiállítás és hetes is jogosnak mondható. Mégis meglehetett volna a győzelem: az 58. percben 27–25-ös kék-sárga előnyt mutatott az eredményjelző. De ismét jött két büntető, az egyenlítést jelentő már az utolsó fél percben. Jenőfi még megeresztett egy elkeseredett lövéskísérletet, de azt Guiu hárította, 27–27. Csalódás.

Az ASA-HNKC a táblázat utolsó két helyét elfoglaló Vasas és Kiskunhalas ellen három pontot veszített – a két gárda összesen négyet szerzett.

Rapatyi Tamás: – Katasztrofális védekezésünk miatt veszítettünk nagyon fontos pontot.

További eredmények: Győr– Cornexi Alcoa 34–25, Derecske–Vác 31–29, Kiskunhalas–Dunaferr 25–32, Óbudai Goldberger–Budapest Bank-FTC 19–28.

ASA-HNKC–Vasas 27–27 (15–15)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Hargitai, Markó.

ASA-HNKC: Abramovics – Földes 2, NYIKOLAJENKO 6, Gerstmár 1, Borbély 4, JENŐFI 5, Koroknai 3 (2). Csere: VÖRÖS (kapus), Wolf 5 (2), Szepesi 1, Fülöp, Jókai, Sipos. Edző: Rapatyi Tamás.

Vasas: Guiu – Sterbik 1, Lőw, KUPRICSENKOVA 6, Gaál 2, Pollaková 2, BALOG B. 11 (8). Csere: TOTHOVÁ (kapus), Kolos 2, Nagy K. 3. Edző: Papp György.
Kiállítások: 20, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 10/8.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 3–3, 12. p.: 8–6, 14. p.: 8–8, 20. p.: 12–10, 27. p.: 15–12, 36. p.: 17–17, 44. p.: 21–19, 53. p.: 24–24, 58. p.: 27–25.

Húsz Eb-selejtező a hétvégén: Magyarország Máltával játszik

Szombaton húsz Eb-selejtezővel folytatódik a kontinentális nagyüzem – hétvégén akár az első… Tovább olvasom