2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Vereséggel kezdte a rájátszást a Kosársuli

Bár jól kezdett, sok eladott labdájának köszönhetően végül vereséggel kezdte meg a férfi kosárlabda NB I B csoportjának rájátszását az EnterNet Vásárhelyi KS cspaata.
EnterNet Vásárhelyi KS–Nagykanizsa 73–85 (24–14, 24–25, 14–26, 11–20)
Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Kiss, Reisz, Kovács.
Kosársuli: Balaton 9, Czibere 11/9, Utasi, Vas 15/15, DIAKITE 22. Csere: Böszörményi 1, Szilágyi 2, Dani 5, Kukla, Mócsai 8. Edző: Elek András.

Fantasztikus első negyedet produkált a Kosársuli: Czibere és Vas bevágott 2-2 triplát, Diakite pedig ötből öt bejátszást értékesített a palánk alatt. Igaz a vendégek is szorgoskodtak, egyéni játékból, betörésekből szerezték sorra pontjaikat (24-14). Tíz pont előny tíz perc alatt, ideális kezdés – bár az öt eladott hazai labda kicsit elgondolkoztató volt.

A második negyed kezdetén még gyorsan sikerült újabb két hazai tripla, de a Kanizsa újabb és újabb ziccerekkel egyre közelebb került. Az időkérés segített, kicsit szervezettebbek lettek a támadások, bár az irányítók több labdát is vesztettek. Diakite visszaállásával újra ponterősebbé vált a csapat, és a lepattanók is meglettek. Czibere és Vas ismét sikeres volt kintről, és Balaton is szerezett hat pontot. A 41-26-os, majd 46-31-es mérkőzésállásnál úgy tűnt, minden rendben lesz. A vendégek azonban nem adták föl, az amerikai Rodgers vezetésével szépen felzárkóztak a félidő végére (48-39).

A második húsz perc elejét szokás szerint „bealudta" a Kosársuli, és rögtön szoros lett a meccs. Szinte csak Diakite dobott pontot, a hazai irányítók eladott labdáiból többször ziccereztek a vendégek. A cserék és az időkérés egy keveset használt, 59-52 lett az eredmény. Utána azonban rémálom következett, a Vásárhely képtelen volt kosarat dobni. Négy perc alatt mindössze Vas (kb. 9 méterről, a támadóidő lejártának pillanatában dobott) bravúr triplájából született pont. Közben a Kanizsa büntetőkből és hárompontosokból is eredményes volt, és átvette a vezetést.

A negyedik negyedben gyorsan tíz pont lett a vendégek előnye, amit kétszer sikerült ugyan ötre csökkenteni – de jobban nem (71-76). A teljes betlit támadásban tíz eladott labda, és tíz kimaradt dobás jellemezte. A kanizsaiak okosan tartották a labdát, és még növelni is tudták a végén előnyüket.

Elek András: – Huszonnégy eladott labdával hazai pályán sem lehet meccset nyerni...

• 2. insideman 2010. április 09. 22:54
    „Elek még orovosnak se jó,nemhogy edzőnek..
    aki játszatja Kuklát és Szilágyit az tuti nem 100as...”
  • 1. Hód 2010. április 09. 21:15