2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Vereséggel zárt a Kosársuli

A vásárhelyi kosarasoknak nem sikerült szépen búcsúzni a közönségtől, igaz a nézők már nem is voltak igazán kíváncsiak a tétnélküli zárómérkőzésre. A rájátszás mérlege nagy csalódás volt a Kosársuli számára, amely végül a 7. helyen végzett.
EnterNet Vásárhelyi KS-Veszprémi Egyetem 94-100 (23-18, 20-30, 31-17, 20-35)
Férfi kosárlabda NB I, B csoport. Hódtói Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Király, Gál, Farkas
Kosársuli: Balaton 5, CZIBERE 23/9, UTASI 16/9, VAS 17/9, Kukla 10. Csere: Dani 13, Mócsai 6, Bere 4, Szilágyi, Csorba. Edző: Elek András.

A Kosársuli jó védekezéssel kezdett, a vendégek négy percig kosarat sem dobtak, de nagyon rosszul dobtak a játékosok, így csak minimális előnyt sikerült szerezni. Czibere és Vas pontjaival sikerült tartani az előnyt, később Kukla és Dani is beszállt a pontgyártásba, de a veszprémi kisemberek is feléledtek.

A második tíz perc kezdetén nem bírt kosarat dobni a hazai csapat, így gyorsan fordítottak a vendégek. Az időkérés után Vas és Czibere révén javult a támadójáték, de a center Patakival nem bírt a Kosársuli – így egyre nőtt a vendégek előnye. A végén sikerült ugyan szépíteni, de hátránnyal, 43-48-al zárult a félidő.

A második húsz perc elején rendkívül lelkesen, jól küzdött a Kosársuli, és két perc alatt egyenlített – majd Czibere és Utasi tripláival a 27. percben már hét ponttal vezetett az EnterNet. A játékosok és a közönség megnyugodott, a negyed végére még nőtt is a hazai előny.

Az utolsó játékrészben ismét gyorsan összeomlott a Kosársuli: alig tudtak kosarat dobni, míg a veszprémiek szórták a triplákat – így megfordult a meccs. Utasi révén még kétszer sikerült egyenlíteni, de 87-87 után a vásárhelyi centerek hibáiból Bovánovics eldöntötte a meccset. A végén már erőlködött a Kosársuli, a vendégek megtartották előnyüket, és 94-100 lett a végeredmény.

Elek András: - Ilyen gyenge védekezéssel nem lehet nyerni egy jó csapat ellen. Köszönjük közönségünknek az egész éves bíztatást, az Önkormányzatnak és az EnterNet Kft.-nek pedig az egyesület támogatását.

• 4. insideman 2010. május 31. 10:52
    „Elek még állatorvosnak se vagy jó.. még a csarnok közelébe se engedném...”
  • 3. vhelyilány 2010. május 31. 08:40
    „Addig nem lesz normális férfi kosárlabda a városban, ameddig Elek közel van a tűzhöz. Miatta kaptunk ki, meg a hülye cseréi miatt. Hány meccs volt már, hogy akkor cserélt, amikor nem kellett volna. És emberileg még nem mondtam róla semmit...”
  • 2. insideman 2010. május 30. 18:33
    „nyalizol Elek?”
  • 1. Hód 2010. május 30. 18:27
    „Az önkormányzat hány forint támogatást adott?”

Válogatott: megszokott csalódás

A magyar labdarúgó-válogatott újabb vereséget szenvedett a Puskás-stadionban: Juhászék ezúttal a… Tovább olvasom