2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

Vereséggel zártak

Tizenhárom perc alatt 49 pontot kapott a Kosársuli Egerben, és természetesen ezzel el is vesztette a rangadót. Ez azt jelenti, hogy öt győzelmet, és csak ezt a vereséget viszik Drahosék magukkal a rájátszásba.
Fenstherm-Eger–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 106–83 (35–21, 33–20, 17–26, 21–16)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Eger, 200 néző. Vezette: dr. Szakál, Nagy L.
Kosársuli: Drahos 21/9, Utasi 4, NYILAS 22/9, Kováts 14/3, Tigyi 4. Csere: Böszörményi 6/3, KUKLA 12. Edző: Czuprák László, dr. Elek András.

A tavaly még A csoportos hevesi gárda számára létfontosságú volt a győzelem, ugyanis vereségük esetén nem jutottak volna be a rájátszásba. Ennek megfelelően hatalmas elszántsággal védekezve és rendkívül precízen támadva kezdtek a vendéglátók. Minden akciójuk kosárral fejeződött be, ráadásul a vásárhelyiek sorra szedték össze a – nem mindig igazságos – faultokat, Utasi például 5 perc alatt négyet. Hiába volt ponterős Nyilas és Drahos, fokozatosan nőtt az egriek előnye, 17–9, majd 30–19. A 13. percben már ki kellett kérniük második idejüket is Czuprákéknak, de sajnos a 38–21-es, majd a 49–25-ös állás egyértelműen jelezte – eldőlt a mérkőzés. Hiába támadott a Vásárhely egészen jól, ha mindig kosarat kapott, ráadásul rengeteg triplát. A félidő végére így döbbenetes eredmény állt a táblán: 68–41.

A szünetben az edzőknek sikerült lelket önteni a kék-sárga játékosokba, és kielemezni az egri figurákat. Ugrásszerűen feljavult Drahosék védekezése, támadásban pedig Kukla és Nyilas foghatatlan volt, 77–57. Ráadásul az egri kulcsjátékosok kezdték begyűjteni 3. és 4. faultjukat. A negyed végére Kováts is felébredt, így sikerült 15 pontra felzárkózni, 82–67. Ennél közelebb azonban nem sikerült kerülni, 92–73. A vége már „mindegy volt" – sajnos a 100. pontot sem sikerült elkerülni.

Újabb rangadók a futsal NB I-ben

A futsal NB I-ben megyei csapatainknak hazai meccsek következnek: az éllovas Legrand-Szentes a… Tovább olvasom