2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 21°C Még több cikk.

Veszprém-Pick Szeged 29-24

Kézilabda - A Budapest Bank férfi kézilabdaliga csúcsrangadóján megérdemelten nyert az MKB Veszprém. A Pick rengeteg ziccert rontott el, ami megbosszulta magát.
MKB Veszprém-Pick Szeged 29-24 (14-11)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, Veszprém. Vezeti: Dobrovits, Tájok.
MKB Veszprém: Perics - Gulyás, Gál, Lapcsevics,  Ilyés, Lusnyikov, Iváncsik G. Csere: Eklemovics, Vujin, Markovics, Perez. Edző: Mocsai Lajos.
Pick Szeged: Puljezevics - Vancsics, Krivokpaics, Andjelkovics, Zubai, Petrea, Zvizej. Csere: Marjanac (kapus), Laluska, Oszmajics, Nenadics, Herbert, Katzirz, Vadkerti. Edző: Vladan Matics.

A hazai csapat megérdemelten nyerte a Budapest Bank férfi kézilabdaliga rangadóját. A szegedi együttes rengeteg ziccert rontott el, ami megbosszulta magát. Javításra van lehetőség, ne feledjük messze még a vége.

60. perc: Vadkerti ziccert ront, vége, 29-24.

59. perc: Eladott szegedi labda. Hazai kínai, Gulyás, 29-23. Még harcolni sem tudunk! Vadkerti a szélről. Bravó kapitány, 29-24.

58. perc: Szegedi időkérés. Talpon minden veszprémi. "Indul a busz!" - szokásos rigmus.

57. perc: Vancsics ront. Ne bántsuk! Perez, kész, végünk, 28-23.

56. perc: Marjanac védés. Hazai időkérés. Megtorpant a Veszprém. 4 perc 13 másodperc van hátra. Perez, 27-23.

55. perc: Vadkerti ejt, 26-23.

54. perc: Újabb Katzirz gól, 26-22. Marjanac védés, majd szegedi labda eladás. Ilyen nincs.

53. perc: Vujin jó játékos, nagyon nagy gól, 26-21. Marjanac érkezik, Lapcsevics 2 perc.

52. perc: Katzirz. Lehet, hogy hamarabb bekellet volna hozni, 25-21.

51. perc: Minden labda a Veszprémé. Perez, mehetne lottózni, mázligól, 25-20. Padlón vagyunk!

50. perc: Puljezevics védés. Dobrovits elveszi a labdát, Vujin ziccer. 24-20.

49. perc: Nenadics javít, Perics semmit sem látott, Gulyás ziccerben, 23-19. Krivokapics-bomba, Perics a kezét sem tudja emelni, 23-20.

48. perc: Vujin hámozza át a védőfalon magát, 22-18.

47. perc: Főszerepben Dobrovits. Zvizejt küldi 2 percre, úgy, hogy támadunk. Zubai hátrányban harcol ki hetest! Nenadics, kihagyja.

46. perc: Perez, Puljezevics benne volt, 21-18.

45. perc: Puljezevics védés. Laluskát blokkolják.

44. perc: Iváncsik G. most beállóból, 20-17. Zubai gyorsan válaszol, 20-18.

43. perc: Perics véd. Petrea betörésből. Nagyon kellett, 19-17. Tapadunk, mint a matrica.

42. perc: Gál perc, hamarabb ment be a pályára.

41. perc: Iváncsik G. ziccer, 19-16. Eladott labda, játékvezetői segítséggel.

40. perc: Csoda! Hetest kapunk, Markovics 2 perc: Krivokapics telibe találja Pericset.

39. perc: Vancsics 2 perc... Inkább ne kommentáljuk! Gulyás Aréna csúcs!

38. perc: Perics véd. Zvizej ziccer, 18-16. Ez az!

37. perc: Krivokapics tartja a lelket a hátrányban lévő Szegedben, 18-15. Puljezevics védés.

36. perc: Andjelkovics 2 perc. Jogos, Vujint mosta arcon. Iváncsik G. a szélről, 18-14.

35. perc: Eklemovics beindul, 17-13. Krivokapics a meccs gólja eddig az övé: 17-14.

34. perc: Puljezevics beesik Iváncsik G. labdájával, 16-12. Andjelkovics bombagól, beakad a hálóba a labda, 16-13.

33. perc: Oszmajics talpról, az alsóban táncol a labda, 15-12.

32. perc: Puljezevics védés. Perics is ezt teszi a másik oldalt. Eklemovics is beköszön, 15-11.

31. perc: A Veszprém kezd. Bejött Herbert. Eladott veszprémi, majd szegedi labda.

30. perc: Matics időt kér. Nagyon kellene egy szegedi gól! Petrea mellé. Marad a félidőben 14-11.

29. perc: Puljezevics védi Vujin löketét. Nem kapunk semmiért hetest. Öt méteren védekezik a Veszprém.

28. perc: Krivokapics a szélről, telibe Pericset. Nem igaz! Hazai időkérés.

27. perc: Andjelkovics kapufa. Eladja a labdát a Veszprém. Lusnyikov üt, 2 perc. Ő már csak ilyen. Nem is szeretjük.

26. perc: Vancsics 2 perc+hetes. Most jogos. Érkezik Marjanac. Vujin, 14-11.

25. perc: Újabb ajándék hetes. Vujin, ejt, 13-11. Vancsicsnak tele a gatyája, ziccerben Pericset találja el.

24. perc: Zubai ziccer, Perics véd, a labda a mienk marad. Zubai javít, 12-11.

23. perc: Vujin lő, Puljez véd. A labda marad az MKB-nál. Labdaszerzés, bravó!

22. perc: Lapcsevics fejre üt, semmi. Zubai beállóból, 12-10. Remek támadás volt!

21. perc: Iváncsik G. ejt, 12-9.

20. perc: Nenadics mellé.

19. perc: Laluska 2 perc+hazai hetes. Ajándék! Vujin, 11-9. 4. gólja.

18. perc: Gulyás 2 perc. Laluska újabb okos gól, 10-9.

17. perc: Gulyás a szélről, 10-8.

16. perc: Oszmajics, szakad a háló, 9-8.

15. perc: Ilyés eredményes, 9-7.

14. perc: Laluska nyugtatja a többieket egy bombával, 8-7.

13. perc: Bealudtunk, újabb labda eladás, Gulyás 8-6.

12. perc: Eladjuk a labdát, Iváncsik G. ziccer, 7-6.

11. perc: Gál beállóból, Oszmajics talpról, gyorsan válaszoltunk, 5-6.

10. perc: Zubai fordul a levegőben, Perics mellett, 4-5.

9. perc: Ilyés egyenlít, 4-4.

8. perc: Zvizej repül, gól, 3-4. Újból vezetünk!

7. perc: Petrea talpról, okos gól, de még milyen okos, 3-3.

6. perc: Lapcsevics szerencsére ziccerben belép. Andjelkovics talpról, 2-2. Vujin újabb hetes, 3-2.

5. perc: Újabb Perics védés, Krivokapics 2 perc. Vujin Puljez lábai között, 2-1.

4. perc: Puljezevics bravúr, de hetes. Vujin, 1-1.

3. perc: Perics is véd.

2. perc: Puljezevics védés.

1. perc: Kínaival kezdünk, Krivokapics, 0-1.

A bemutatás előtt történelmi pillanat történt: Puljezevics Nenad hosszú idő után először pacsizott Marko Vujinnal. Szurkolóink emlékezhetnek, Puki azóta nem üdvözölte a szerb válogatott átlövőt, amióta Szegeden egy hetesnél fejbe lötte.

A Pick Szeged együttese 12.30-kor jött ki melegíteni a csodaszép veszprémi Arénába, a hazai együttes, az MKB Veszprém öt perccel később.
A Veszprém kerete: Liszkai, Gulyás, Iváncsik G., Gál, Perez, Putics, Perics, Vujin, Markovics, Lusnyikov, Eklemovics, Ilyés, Lapcsevics. Egyelőre egy játékossal kevesebb név szerepel a jegyzőkönyvben, Korazija és Iváncsik T. viszont a többiekkel melegít.

A Pick kerete: Puljezevics, Marjanac, Herbert, Vancsics, Vadkerti, Oszmajics, Andjelkovics, Krivokapics, Zubai, Katzirz, Petrea, Laluska, Nenadics, Zvizej.
Népes szegedi tábor biztatja majd a csapatot, 200 Pick-drukker szurkol majd a helyszínen.

Mocsai Lajos, a hazai együttes trénerénél gyermeke, Tamás állapotáról érdeklődtünk.
- Egyre jobban van, a keze nagyon csúnyán eltört, kedden megy CT-vizsgálatra, ekkor kap pontos diagnózist, ezután pedig a feleségen haza hozza, itthon gyógyul tovább. Nagyot esett, és a halántéka környékén ütötte be a fejét.

30–26-ra nyert a Veszprém az ősszel Szegeden. Ahhoz, hogy a Pick előzni tudjon a Budapest Bank férfi kézilabdaligában, öt góllal kell nyernie az MKB ellen. A Tisza-parti együttes semmit sem bíz a véletlenre. Vladan Matics csapata tegnap a meccs időpontjában tréningezett, majd buszra szállt, és egészen Balatonfüredig masírozott, a Szeged a Balaton-parti városban töltötte az éjszakát.

Még indulás előtt a Pick szurkolói Tonca vezetésével egy hatalmas tortával lepték meg a születésnapját ünneplő Puljezevics Nenadot, így a szegedi kedvencek még jobb hangulatban keltek útra.
Matics mester hetek óta a Veszprém elleni meccsre készül, Mocsai Lajos csapatát alaposan feltérképezte.

– Jó csapat a Veszprém – kezdte a beszélgetést a szakember –, de nem szabad megijednünk tőlük. Harcosan, okosan kell játszanunk. Valentin Ghionea sajnos bokasérülést szenvedett, ő tehát bizotan nem léphet pályára. Most igazán megmérettetünk, megtudjuk, hogy hol tartunk, milyen hibáink vannak, amelyeken még esetleg javítanunk kell. Több védekezési variációt gyakoroltunk, támadásban pedig nem szabad kapkodnunk, a legjobb döntéseket kell meghoznunk.

Az induláskor a szülinapos Puljezevics Nenadot Dobozi Iván előzékenyen előre engedte. Fotó: Karnok Csaba

Fotó: Karnok Csaba

Balatonfüreden már nem edzett a csapat, ma reggel egy kis séta és taktikai megbeszélés szerepel a programban, majd 11 órakor indul a társaság a meccs helyszínére, a Veszprém Arénába.

MKB Veszprém-Pick Szeged, NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. DM-grafika
MKB Veszprém-Pick Szeged, NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés.
DM-grafika

Közvetítések

A rangadóról a www.delmagyar.hu online közvetítésben számol be, az m1 élőben adja a találkozót, a Rádió88 pedig a helyszínről tudósít.