2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 11°C Még több cikk.

Vesztes búcsú a kupától

A férfi röplabda magyar kupa negyeddöntőjéből a HPQ-Szegedet mindkét meccsen felülmúló Kecskemét jutott a négy közé.
Az idegenben elszenvedett 3:0-s vereség után az első játszma megnyerése rendkívüli fontossággal bírt. Ha a Kecskemété a szett, már továbbjutott, ha a Szegedé, még minden lehetséges. Lehetséges lett volna – sajnos csak így, feltételes módban. Mert bár a HPQ 6–6-nál utolérte ellenfelét, Niezelberger révén pedig vezetett is, igaz, először és utoljára a játszmában, majd produkált két remek sorozatot (12–16-ról 15–16 és 17–22-ről 22–22), ám a végén a Kecskemét beütötte a számára létfontosságú pontot, amellyel megnyerte a szettet, és eldöntötte a párharc sorsát. A folytatásban hazai oldalon láthattunk parádés mentéseket (pl. Strezeneczki, illetve Petheő fejjel), remek blokkokat (Babanyecz, Oltványi), és oly nagyon sokára végre szegedi vezetést (20–19), amely kitartott a szett zárásáig – mindezeket a második játszmában. A sánc volt a legnagyobb ellenfele a harmadik játékrészben a HPQ-nak, különösen 12–12 után, amikor a Kecskemét öt ponttal ellépett. És innen nem volt megállás, a vendégeké lett a szett, 1:2. Alaposan elvesztette a fonalat a negyedik felvonás elején a Szeged, a Kecskemét ugyanis 2–2 után 8–2-re elhúzott. Ha valaki azt gondolta, a technikai idő jót tett a HPQ-nak, az tévedett. Mert a vendégek előnye tizenegy pontra nőtt (9–20). Nusser Elemér időkérése időlegesen hatott, ám így sem sikerült sokkal közelebb férkőzni (17–25).

Nusser Elemér: – A fiatalok számára igazi örömjáték volt ez a meccs, így számomra is elgondolkodtató, hogy kedden milyen összeállításban szerepeljünk.

A mérkőzés jegyzőkönyve

HPQ-Szeged–Kecskemét 1:3 (-23, 24, -16, -17)

Férfi röplabda magyar kupa, negyeddöntő, visszavágó, újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Csizmarik, Bodrogi.
HPQ-Szeged: OLTVÁNYI, CSÁNYI, BITÓ, PETHEŐ, Nacsa, Niezelberger. Csere: Strezeneczki, Babanyecz, Affentáler, Csíkos. Edző: Nusser Elemér.
Kecskemét: Somodi, Dorcsák, Tóth G., CSALA, BAGICS, NÉMETH. Csere:
Dömötör (liberó), Hoffart, KÁSA, Jantovics, Szabó. Edző: Gyurkó Sándor.
Továbbjutott: 6:1-es összesítéssel a Kecskemét.

• 1. zoltankis 2009. március 05. 23:11
    „Egyre jobb ez a távollátás. A cikk címe számomra meghökkentőnek tűnt: hogy lehet ilyesmit főoldalon lehozni....Aztán alaposabban megnézve látom ám, hogy az utolsó szóban az "i" helyett "á" betű van...”

Süss fel, nap!

A magyar kajak-kenu-válogatott egy hete edzőtáborozik Spanyolországban, Sevillában. A versenyzők… Tovább olvasom