2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Vezet a Veszprém a döntőben a Pick ellen

A 20. percig nyílt volt a bajnoki döntő, ezután azonban esélyt sem hagyott az MKB-MVM Veszprém a Pick Szeged ellen az NB I fináléjában, és 15-9-es félidő után 30-21-re nyert. A folytatás vasárnap Szegeden.
MKB-MVM Veszprém-Pick Szeged 30-21 (15-9)
Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés. Veszprém, Veszprém Aréna, 4000 néző. Vezeti: Kékes Cs., Kékes P.
MKB-MVM Veszprém: Alilovic - Ruesga 6, Sulic 2, Schuch, Nagy L. 4, Terzic, Ugalde 3. Csere: Borbély (kapus), Ilics 7/3, Iváncsik T. 1, Vilovszki 3, Gulyás, Iváncsik G. 4. Mocsai, Ligetvári. Vezetőedző: Carlos Ortega.
Pick Szeged: Mikler - Ancsin, Balogh 5, Mindegía 2, Zubai, Prce, Kekezovics 2. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, Ilyés 4, Vranjes 1, Vadkerti 1, Parrondo, Larholm 5/4, Laszica. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 6 perc.
Hétméteres: 3/3, ill. 4/4.

Juan Carlos Pastor:Nagyon sajnálom, hogy a 20. perc után szétesett a csapat játéka, támadásban tanácstalanság lett úrrá a játékosokon, így pedig egy ilyen erős együttes ellen nem lehet nyerni.

A 2 győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Veszprém javára.

Nem bírt a Veszprémmel a Pick. Fotó: MTI/Kovács Anikó (képgaléria)

60. perc: Tatai véd, Ruesga bentről szedi ki, 30-21. Ez a vége!
59. perc: Tatai véd, Iváncsik T., 29-20. Ilyés hetest harcol ki. Larholm, 29-21.
58. perc: Sulic fölé. Balogh hetest harcol ki. Larholm, 28-20.
57. perc: Terzic. Új Aréna csúcs! Mindegía!! Ellépi!
56. perc: Újabb szegedi labdaszerzés. Schuch 2 perc. Ilyés eladja.
55. perc: Labdát szerzett a Pick. Vranjes, 28-19.
54. perc: Balogh, Alilovic.
53. perc: Tatai véd, Sulic összeszedi, 28-18.
52. perc: Vranjes, 27-18.
51. perc: Ruesga, 27-16. Ilyés, 27-17.
50. perc: Jó szegedi blokk. Mindegía, mi van vele? Eladja!
49. perc: Ilyés, 26-16.
48. perc: Szívatják a Picket, nagyon: Nagy L., 26-15.
47. perc: Nagy, 24-15. Iváncsik G., számolnak, 25-15.
46. perc: Balogh minden mérgét beleadta, 23-15.

45. perc: Zubai hetest harcol ki. Larholm, 22-14. Ilics, 23-14.
44. perc: Balogh mellé. Nagy mellé.
43. perc: Időt kér a Pick.
42. perc: Balogh, Alilovic véd, Nagy, fölé. Larholm kapufa. Iváncsik G., 22-13.
41. perc: Balogh rossz átadás, Vilovszki, 21-13. Prce, kapufa, hetes lett volna. Nagy eladja.
40. perc: Iváncsik G., 20-13.
39. perc: Tatai véd, Zubait kell ápolni. Megy a "Buzi Zubai!" Prce, Alilovic véd.
38. perc: Iváncsik T. 2 perc. Larholm mellé.
37. perc: Iváncsik G. megy bele. Tatai már bent.
36. perc: Prce, blokk, Vadkerti, 19-13.
35. perc: Prce, Aréna csúcs, sokkal mellé, Iváncsik G., 19-11. Larholm, végra, 19-12. Szép!
34. perc: Nagy harcol ki hetest, Ilics. 18-11.
33. perc: Zubai hetest harcolt ki. Larholm, 16-10. Nagy, senki sem emelkedik, 17-10. Balogh-válasz, 17-11.
32. perc: Larholm. Alszik. Eladja. Vilovszki, 16-9.
31. perc: A Veszprém kezd. Mikler tolja ki.

30. perc: Mindegía, ezt is ellépi. Ilics fölé. 15-9 a félidő.
29. perc: Mindegía, ellépi... Ilics, úszik, a hajó... 15-9.
28. perc: Prce, kapufa. Larholm 2 perc + hazai hetes. Itt nem nyerhetünk... Ilics, 14-9.
27. perc: Balogh, 13-9. Mikler véd.
26. perc: Ezek a Kékesek... Vranjes meze nyúlik, semmi, Ugalde, 13-8.
25. perc: Mindegía csúnyán fölé. Eddig gyengécske. Mikler véd.
24. perc: ancsin sokkal fölé, kapott közben egy maflást is. Ruesga, 12-8.
23. perc: Alilovic, Vilovszki, 10-8. Vranjes lerántják, semmi, Ugalde, 11-8.
22. perc: Balogh eltalálja Alilovicot, szerencsére marad a Picknél.
21. perc: Balogh, belemenés. Ruesga, itt nincs belemenés, 9-8.
20. perc: Kekezovicsnak húzzák le, ő bevágja, 8-8. Mikler véd, Nagy L. próbálkozott.
19. perc: Mindegía könnyelműen eladja. Ááá! Szerencsére ezt teszi a Veszprém is.
18. perc: Ilics kiejti a labdát. Sulic lerántja Nikola Prcét, 2 perc.
17. perc: Mindegía sáncolják, Ugalde, 8-7. Szabálytalan zárás Vranjesnál.
16. perc: Balogh repül, nincs hetes. Ellépi a Veszprém.

15. perc: Mindegía remek csel, visszahúzzák, semmi, Alilovic véd. Ugalde kapufára ejt.
14. perc: Balogh lő, Ilics véd. Ancsin 2 perc, jogos, telibe találta Ruesgát. Mikler véd. Bravó!
13. perc: Hazai hetes. Ilics, 7-7.
12. perc: Labdát szerzett a Szeged, Mindegía, 6-7.
11. perc: Ruesga talpról, 6-5. Mindegía, brutál nagy gól, 6-6.
10. perc: Mindegía kapufára zunderezett, kár, nagyon kár érte.
9. perc: Kekezovics eladja, Sulic, 5-5.
8. perc: Ilics, majd Balogh okosan, 3-5. Nagy László villan, 4-5.
7. perc: Balogh lopott labdát, 2-4.
6. perc: Labdát szerzett a Pick, Ilyés büntet, 2-3.
5. perc: Zubai és Sulic 2-2 perc. Nem barátok.
4. perc: Zubaihoz nem jut el labda. Ilyés blokkolja Nagy Lászlót, majd hatalmas gólt lő, 2-2.
3. perc: Zubait tolják, fölé, Ruesga, 2-1.
2. perc: Ilics egyenlít, 1-1. Mindegía tört be, nincs hetes.

1. perc: A Pick kezd. Kekezovics a szélről, 0-1.

19.51: Szép gesztus, köszöntik a szegedi drukkereket.

19.49: Most már a Pick is az öltözőben, meccsszerkóba öltözik a csapat.

19.47: A két spori kint. Csak jól vezessék a meccset...

19.46: Szól a zene, egyetlen "Hajrá Veszprém!" sem. Csendben ül mindenki a lelátón.

19.44: A Veszprém már az öltözőbe megy. Mi még kapura lövünk.

19.42: Lassan telik az Aréna. Még sok az üres szék.

19.37: Már ma is szépen fogytak a jegyek a vasárnapi szegedi meccsre. Maradt még, így csütörtök 15 órakor nyit a pénztár az újszegedi sportcsarnokban.

19.33: A Picknél két szélső, Källman és Gidai hiányzik. Közel 50 szegedi drukker várható, hogy az Arénában biztassa a csapatot. A késői kezdés miatt most jóval kevesebben vannak a szegedi hívek, mint az alapszakasz utolsó meccsén.

19.29: Már a Pick is kint. Hazai oldalon Dzsamali után Fazekas Nándor is megsérült, az egykori válogatott kapus a kezét törte, így a fiatal Borbély a hazaiak második számú kapusa.

19.19: Üdvözlünk mindenkit Veszprémből. 20 órakor kezdődik a bajnoki döntő első meccse. A találkozót a Kékes testvérek vezetik. A Veszprém már melegít, a Pick még az öltözőben.

Ma 20 órakor (élőben: Sport Klub) megkezdődik a férfi kézilabda NB I döntője. A két nagy rivális, az MKB-MVM Veszprém és a Pick Szeged párharca az egyik fél második győzelméig tart. Az első meccset a Veszprém Arénában vívja a két együttes. Juan Carlos Pastorral, a Pick mesterével beszélgettünk.

– Mit vár a döntőtől?

– Most a keddi, utolsó szegedi tréning végén is azt mondtam a fiúknak, hogy csak akkor lesz esélyünk, ha türelmesek leszünk. Türelmesek védekezésben és türelmesek támadásban. Csak így lehet végig nyílt a küzdelem, csak így mehetünk bele egy kiélezett végjátékba. Azt mindenki láthatta, hogy a Veszprém a saját csarnokában ebben az idényben senkinek sem adott esélyt a győzelemre. Csakis precíz játékkal sikerülhet nyerni.

– Mi vezethet győzelemre?

– Ebben az idényben már több meccsen is jól működött a védekezésünk. Ha ez ismét olyan jó lesz, mint ezeken a találkozókon, akkor lehet esélyünk.

Pastor mester izgalommal várja a bajnoki döntőt. Fotó: Schmidt Andrea

– Egy edzőben ilyenkor már dolgozik a drukk?

– Ez lesz az első magyar bajnoki finálém. Én nagyon várom ezt a meccset, mert szeretem a kiélezett szituációkat. Az ilyen hangulatú meccsekért érdemes dolgozni, így persze hogy van, de ez inkább egy egészséges izgalom.

– Mindenki rendben?

Várakozás

Zubai Szabolcs, válogatott beállós,
A Pick-játékos nyilatkozata

– Nyerni szeretnénk, nem mi vagyunk az esélyesek, ezt mindig elmondom, de engem olyan fából faragtak, aki az utolsó erejéig küzd. Mindannyiunk álma, hogy a Pick bajnok legyen, ehhez pedig Veszprémben egyszer nyernünk kell.
– Jonas Källman és Gidai Máté a sérültünk, a többiek rendben. Mindenki tudja a feladatát, feltérképeztük, kielemeztük a Veszprémet, nem érhet igazán semmi meglepetés.

– Az egy szép este lehet, hiszen ha nyerne a Pick és a Valladolid a Real Madrid ellen a spanyol labdarúgó-bajnokságban, akkor ez a szerda igazán jól sikerülhetne Juan Carlos Pastor számára!

– Őszintén? Én a mi győzelmünkkel kiegyeznék, számomra most ez a legfontosabb!

A mai döntőt a Sport Klub élőben közvetíti, a delmagyar.hu online szöveges tudósításban számol be róla.

Csütörtökön és pénteken az újszegedi sportcsarnokban elővételben lehet belépőt (2500 forint) vásárolni a vasárnapi (19.15) második szegedi meccsre.

Győzelemmel kezdett a magyar Davis-kupa-válogatott

Az Örményország elleni győzelemmel kezdte szereplését a magyar tenisz Davis-kupa-válogatott… Tovább olvasom