2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Vezetett a Makó - döntetlen lett a végére

A Makó FC labdarúgócsapata Cegléden 1–1-es döntetlennel kezdte az idényt a labdarúgó NB II Keleti csoportjában.
Úgy kezdte a mérkőzést a Makó FC, ahogy azt egy bajnoki bronzérmes együttesnek kell: magabiztosan. Az első félidő nagy részében a vendégeknél volt a kezdeményezés, és ebből több helyzet is kialakult. A nagy fölény nem bosszulta meg magát, és nem igazolódott a futball törvénye sem ekkor még: azaz hiába gondolta mindenki azt, hogy a sok kihagyott helyzet megbosszulja önmagát, ez nem így történt. A 40. percben Ngalle egy lövőcsellel megbolondított több védőt is, beadására pedig Maróti érkezett, 0–1.

Az első Makó-találathoz csak annyit: két olyan játékos érdeme, aki a Maros-partiak meghatározója volt az előző idényben, és több első osztályú gárda is érdeklődött irántuk. Ha eddig azt mondhattuk, jól alakult minden, a második félidőről már nem hangoztathattuk mindezt. A 65. percben ugyanis egyenlített a hazai alakulat. Miközben a csapat nagy része az ellenfél térfelén tartózkodott, a makóiak a félpályán éppen túl eladtak egy labdát, a hátrányban lévő Cegléd pedig kontrázhatott. A támadás végén a három perccel korábban beállt Rebecsák egalizált, 1–1. Annak ellenére, hogy Cegléden vezetés után csak ikszelt – és az elmúlt idényben Maróti triplájával 3–0-ra nyert – a Makó, a döntetlen jónak mondható. Még úgy is, hogy akár sima makói gyôzelem is születhetett volna. Mert a döntetlen idegenben mindig jó.

Kolozsvári János: – A mérkőzés hűen tükrözte, hogy nálunk csak három játékos hiányzott, az ellenfélnél viszont mindössze három maradt az előző idénybôl, de hiába voltunk jobbak, a helyzeteket nem lehet büntetlenül kihagyni.

Cegléd–Makó FC 1–1 (0–1)

Cegléd, labdarúgó NB II Keleti csoport, 1. forduló, 400 néző. Vezette: Veizer.

Cegléd: Kolláth – Miklósvári, Buzás, Villányi, Nagy A. – Fekete, Kenderes, Tóth A., Horváth D. (Burián, 86.) – Selei (Rebecsák, 62.) – Lendvai. Edző: Simon Antal.

Makó FC: Czirbus – Rakonczai, Magyar, Szamosszegi, Bakos T. – Kulacsik (Csák, 73.), Varga R., Puskás, Ngalle, Bány – Maróti. Edzô: Kolozsvári János. Gólszerzők: Rebecsák (65.), ill. Maróti (40.).

• 3. Lúdasmatyi 2009. augusztus 15. 22:38
    „Sok hozzá hasonlót a Makóba!Hajrá Makó,mert kurva jók vagyunk!”
  • 2. Indian 2009. augusztus 09. 15:43
    „Igen,ő már a gyerek!Azt kell mondjam hogy igazi erőssége lehet a Makó FC-nek.Erőszakos,jó alkatú,jó kis csatár!”
  • 1. ketkerek 2009. augusztus 09. 13:23
    „Csák Zoli visszatért? Vagy már ekkora a ifjabbik? Hogy játszik a gyerek(aki látta attol) kérdezem.”