2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 13°C Még több cikk.

Vezetett, mégis kikapott a Tisza Volán

Szeged - Hiába szerzett vezetést a Tisza Volán NB III-as labdarúgócsapata a Dabas elleni hazai meccsen, az egykori Fradi-játékos, Keresztúri András irányította vendégek 2–1-re nyerni tudtak a Felső Tisza-parti stadionban, az egykori Szeol-stadionban.
Tisza Volán SC–Dabas 1–2 (0–0)
Labdarúgó NB III, Alföld csoport, 13. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: ifj. Kovács.
Tisza Volán SC: Dongó 5,5   – Buzás 5,5, Vida 5,5, Pénzváltó 5,5, Grünvaldm 5,5 – Heredea 5 (Füle), Dargó 5,5, Mucsi 5,5, Harmos 6 – Beretka 6, Kazi 5. Vezetőedző: Hüvös Gábor.
Dabas: Szabó M. – Tóth M., Markos, Takács K., Danyis – Buczkó (Csendes), Dévai (Szentgyörgyi), Volenszki – Körmöczy (Bátki), Bozsik, Szűcs L. Vezetőedző: Keresztúri András.
Gólszerzők: Vida (60.), illetve Takács (73.), Bozsik (79.).

Tisza Volán-Dabas 1-2 (GALÉRIA)
Az első játékrészben nem született gól, a hazai csapat jól futballozott, egyedül a Volánnak volt helyzete. Vida Gergely egy fejes után a 60. percben vezetést szerzett. Ezután átvette a játék irányítását a Dabas, hat perc alatt fordított, és átvette a vezetést, 1–2. A hajrában még egy nagy lehetősége volt a Hüvös-csapatnak (mórahalmi eltiltása miatt a lelátóról figyelte az eseményeket), azonban Beretka gurítása a kapufán csattant.
A Volán ezzel a vereséggel nagyon nehéz helyzetbe került, kieső helyen zárta az őszt. A fiatal Tisza-parti csapatnak bravúrra lesz szüksége tavasszal, ha szeretné kiharcolni a bennmaradást.

Hüvös Gábor: – Ismét előnyből vesztettünk, ez rendkívül bosszantó. Foghíjasan, U19-es játékosokkal álltunk fel, mentünk, megpróbáltunk mindent, de sajnos az egyenlítő gól után már megérdemelten nyert a Dabas, onnan már nekik állt a zászló. December végéig edzünk, aztán megpróbáljuk rendezni sorainkat.

További eredmények: Monor–Tököl 1–3, Dunaharaszti–Nagykőrös 1–1, Kecskemét II.–Gyula 0–2.

1. Dunaharaszti 13 8 3 2 20-11 27
2. Tököl 13 7 4 2 26-14 25
3. Nagykőrös 13 7 4 2 27-18 25
4. Monor 13 7 2 4 24-15 23
5. Üllő 13 7 2 4 22-25 23
6. Gyula 13 6 4 3 21-11 22
7. Dabas 12 6 1 5 22-17 19
8. Soroksár 13 4 5 4 15-14 17