2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Világbajnokból amazon

A Marosvásárhelyről tizenkét éve Győrbe áttelepült Palecián Judit sporttörténelmet írt 2002 tavaszán, amikor magyar licenccel első hölgyként – jóval Miló Viktória és Csábi Bettina előtt – profi ökölvívó-világbajnoki címet szerzett a németországi Torgauban.

Ezt egy évvel később Ózdon meg is védte.
Amikor a szorítóból végleg kilépett, Judit pofonosztó kesztyűjét csillogó-villogó bikinire, azaz az ökölvívást fitneszre cserélte. Azóta több nemzeti bajnoki címet, megszámlálhatatlan nemzetközi kupagyőzelmet szerzett, amelyhez hozzájött egy Európa-bajnoki bronzérem és egy arany a Világkupán.

A győri amazon a közelmúltban folytatta sikersorozatát. Szentendrén a Bodysport-kupán első helyével kvalifikálta magát a NAC verziójú Univerzumra, amelyet november 28. és 30. között rendeznek meg Hamburgban. A másik győri, Füzi Krisztina a második helyen végzett.

Szászrégen következett a sorban, ahonnan szintén aranyéremmel tért haza, ezúttal a testépítő kategóriában nem talált legyőzőre.

Palecián Judit

Nagyváradon – ahol közel negyven éve rendezték meg először Európa egyik legnagyobb múltra visszatekintő, szövetségektől független nemzetközi fitnesz- és testépítő versenyét, a Herkules Trófeát – a fiatalokat meghazudtoló fizikummal rendelkező, 42 éves hölgy maga mögé utasította a teljes mezőnyt a testépítő kategóriában.

A hétvégén a budapesti MOM-ban rendezik a Fitparádét, majd november 15. és 17. között a WBPF-világbajnokságon szerepel Palecián Judit, amennyiben a legjobb három közé kerül a november 9-i magyar bajnokságon.