2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -7°C | 0°C Még több cikk.

Világjátékok: Kanyó Dénes bronzérmes lett

Megvan a magyar csapat hatodik érme a világjátékokon. Kaohsiungban a játékok hetedik versenynapján az uszonyosúszókra figyeltek a magyarok, a 400-as délutáni döntőben a szegedi Kanyó Dénes országos csúccsal (3:01.76 p.) bronzérmes lett.
Bronzérmesünk szerint sokat számított, hogy a csapat napokkal hamarabb ki tudott jönni a helyszínre.

„Elégedett vagyok, bár titkon az aranyban is reménykedtem. Még jobb eredményt érhettem volna el, ha a végső győztes melletti pályára kerülök, ezt a délelőtti selejtezők során rontottam el. Maga a döntő élvezetes volt, az utolsó 100-nál kis fáradtságot éreztem, egyébként könnyeden úsztam. Az első és a második 200-on is 1:31 körül mentem, ezt a beosztást még néhai edzőmtől, Gyémánt Imre bácsitól tanultam. Örülök, hogy az egész csapat ilyen jól teljesített, rengeteget számított, hogy az NSSZ szervező munkájának köszönhetően hamarabb ki tudtunk jönni. És még nincs vége, a holnapi 200-ra is nagyon készülök" - tette hozzá Kanyó, aki szövetsége elnökétől, dr. Nyíri Ivántól vehette át a medált a dobogón.