2018. 10. 21. vasárnap - Orsolya 10°C | 17°C Még több cikk.

Villogtak a dominósok

A Hídépítő-kupa férfi vízilabdatorna első napján nem született meglepetés: az Eger az Újpestet, a Domino-BHSE pedig a Szeged Beton VE-t győzte le magabiztosan.
Fotó: Frank Yvette
A szervező Szeged Beton VE-nek, akárcsak tavaly, idén is sikerült nívós felkészülési viadalt tető alá hozni. Az első hívó szóra elfogadta a meghívást a bajnoki címvédő Domino-BHSE is, amely soraiban ott voltak a legnagyobb sztárok is, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok klasszisok.
A nyitó napon egy kicsit várni kellett rájuk. Nem arról volt szó, hogy késtek volna, csak éppen nem az ő meccsükkel kezdődött a torna, hanem az Eger és az Újpest összecsapásával. Két negyed után Gyöngyösi András, a Szeged Beton VE trénere az addig látottakról a következőt mondta: – Az Eger alig változott valamit, ugyanolyan erős, mint volt. Az Újpest viszont jelentősen átalakult, megfiatalodott, az ifjonti lendület jellemzi játékát. Kellemetlen stílusban pólózik.

Ezt bizony a jóval esélyesebb Eger is megtapasztalta. Az első öt percben 5–0-ra vezetett, de a harmadik negyed közepén már 9–8 állt az eredményjelzőn. Ezzel együtt a hevesiek győzelme nem forgott veszélyben. Még tartott a „felvezető meccs", amikor megérkeztek fürdőköpenyben a Domino játékosai. A sérült Biros kivételével az összes válogatottja itt volt, ebből is lemérhető volt: komolyan veszi a tornát.
– Az Eb után kaptunk négy nap pihenőt, ami nem volt túl sok, de épp elég ahhoz, hogy egy kicsit feltöltődjek – magyarázta a szegedi születésű klasszis, Molnár Tamás. – Kicsit ugyan víziszonyom van, de a számomra oly kedves az újszegedi uszodában mindig is szerettem, szeretek játszani.

De nemcsak ők, hanem a többiek is. Mindenesetre így indult a házigazda Szeged elleni mérkőzése. Még csak három perce folyt a játék, amikor Kiss Gergely duplájával, valamint Fodor Rajmund szimplájával már 3–0-ra vezetett a Honvéd. Nem túlzás, pólóbemutató folyt a medencében. A házigazdák első gólját 0–6-nál Varga Péter szerezte. A második negyed lényegesen jobban sikerült a Betonnak, de ez csak arra volt elég, hogy a különbség ne olyan ütemben nőjön tovább, mint az elsőben. A középső két negyedben mindenesetre összekapták magukat a házigazdák, rendezték soraikat, ekkor már egyenrangú ellenfelei voltak a bajnoknak. A záró felvonásban hiába mutatott be több bravúrt is Baksa kapus, a Domino magabiztos sikere nem forgott veszélyben.

Jegyzőkönyvek

Szeged Beton VE–Domino-BHSE 9–15 (2–7, 2–3, 3–3, 2–2)
Újszegedi sportuszoda, 250 néző. Vezette: Vojvoda, Pásztor.
Szeged: Baksa – Lehmann 1, Varga P. 1, Mészáros 2, Komlósi 1, Tóth L. 1, Molnár P. Csere: Monostori 1, Szamardzsics 1, Éles, Plézer, Juhász Zs., Barna M. 1. Edző: Gyöngyösi András.
Domino: Gergely -- Szívós 1, Fodor 1, Bárány 2, Kiss G. 3, Benedek 2, Vári. Csere: Székely 1, Kovács O., Molnár T. 3, Paján, Hárai 2, Györke (kapus). Edző: Kovács István.
A másik meccsen: Eger–Újpest 16–12 (5–2, 3–4, 4–4, 4–2).
További program, ma: Eger–Domino (9.30), Szeged–Újpest (11), Domino–Újpest (16), Szeged–Eger (17.30). Vasárnap: a 3. helyért (10.30), az 1. helyért (12).