2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Visszavágott az MKB: Veszprém-Szeged 25-22

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az MKB-MVM Veszprém otthonában lépett pályára az NB I szuperrangadóján. Juan Carlos Pastor együttes foghíjas kerettel is nagy csatára késztette a címvédőt, de 25-22-re nyertek a hazaiak.

MKB-MVM Veszprém-Pick Szeged 25-22 (12-13)
Férfi kézilabda NB I, Veszprém Aréna. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
MKB-MVM Veszprém: Alilovic – Ugalde 5, Terzic, Ilics 4/3, Nagy L. 6, Sulic 3, Gulyás 1. Csere: Fazekas (kapus), Chema 2, Mocsai, Dzsamali 3, Schuch, Terzic, Iváncsik G. 1, Vilovski. Vezetőedző: Carlos Ortéga.

Pick Szeged: Mikler – Laszica, Ancsin 3, Mindegía 3, Zubai 2, Prce 2, Källman 4. Csere: Tatai (kapus), Ilyés 3, Vadkerti 2, Larholm 3/2, Blazevic, Gidai, Hegedüs. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 12, ill. 18 perc.
Gól - hétméteresből: 3/3, ill. 2/2.
Meccsfilm: 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 4-2, 4-3, 4-4, 4-5, 5-5, 5-6, 5-7, 6-7, 7-7, 7-8, 8-8, 8-9, 9-9, 9-10, 10-10, 10-11, 10-12, 11-12, 12-12, 12-13, 12-14, 13-14, 14-14, 15-14, 16-14, 16-15, 17-15, 18-15, 19-15, 19-16, 19-17, 20-17, 21-17, 21-18, 22-18, 22-19, 22-20, 23-20, 24-20, 24-21, 25-21, 25-22.

Mikler Roland: - A második félidő elejét elrontottuk, kritikus időszakokban megtorpantunk. A védekezésünkre lehet alapozni, idegenben 25 gólon tartani a Veszprém együttesét nem kis dolog.

Nagy László: - Az utóbbi évek legjobb szegedi csapata játszott ellenünk, taktikailag nagyon jól felkészítette Pastor mester a Picket. A második félidőben tudtunk indításból gólokat szerezni, ez volt a kulcs, utána meg tudtuk tartani az előnyünket.

Visszavágott az MKB: Veszprém-Szeged 25-22 - GALÉRIA

2. félidő (13-9)

60. perc: Gulyás is kiáll, de több gólt nem látunk.

59. perc: Prce újra, micsoda csuklómozdulat. 25-22

58. perc: Iváncsik Gergő rohan a labdával, nem hibáz. 25-21

57. perc: Prce szépít. 24-21

56. perc: Alilovic újabb bravúrt mutat be.

55. perc: Ugalde labdát kap, de Tatai a hatoson kívül elé áll, elesik Ugalde, így jogosan piros lapot kap Tatai. Mikler visszatér, Ilics védését nem tudja hárítani. 24-20

54. perc: Jamali kiáll.

53. perc: Nem esik újabb gól, bár a Pick megérdemelt volna egy hetest.

52. perc: Jamali góljával 23-20

51. perc: Zubai betalál! 22-20 Otéga időt kér.

50. perc: Nagy László elleni szabálytalansága miatt Ilyés áll ki két percre. Tatai véd!

49. perc: Nem jut lövésig a Pick, az újabb szegedi indításnál Gidai ziccerét védi Alilovic, Ancsin lövését viszont nem. 22-19

48. perc: Juan Carlos Pastor időt kér.

47. perc: Jól védekezik a Pick, de támadásban eladja a labdát. Ugalde szerez gólt indításból. 22-18

46. perc: Alilovic véd, ezután Tatai is.

45. perc: Sulic góljával visszaáll a négygólos különbség. 21-17 Szegedi emberhátrányban Ilyés-gól! 21-18

44. perc: Prce szerencsére játékban marad, de hétméterest így is kap a Veszprém. Ilics belövi. 20-17

43. perc: Ilyés hasonlóan kerül ziccerbe, ez bemegy. 19-17

42. perc: Lasica egy indítás után tiszta ziccerben, de Alilovic véd.

41. perc: Källman negyedsze talál be. Hat perces szegedi gólcsendet tör meg. 19-16

40. perc: A Veszprém a játék minden elemében javult az első félidőhöz képest, védekezésben is.

39. perc: Ancsin lövését védi Alilovic, Ugalde pedig ejtésgólt szerez. 19-15

38. perc: Gulyás ziccerénél Tatai egy óriási bravúrral mutatkozik be.

37. perc: Nagy László hatodszor... 18-15 Jön Tatai a szegedi kapuba, Mindegía két percre kiáll.

36. perc: Nagy László ötödször talál be. 17-15

35. perc: Alilovic védi Källman ziccerét. Larholm első akciógólja jókor jön! Kiegészül a Pick. 15-15

34. perc: 27 perc után újra vezet a Veszprém, egy újabb indításgólgól. Majd jön a harmadik ilyen találat, most Ugalde eredményes, pedig emberhátrányba került a Veszprém. 14-15 Időt is kér Juan Carlos Pastor.

33. perc: Nagy László ziccerével egyenlít a Veszprém, egy rossz szegedi passzt használ ki, nem lehet megállítani. 14-14

32. perc: Ancsin!!! 12-14 Sulic is betalál. 13-14

31. perc: A Veszprém kiegészül.

1. félidő (12-13)

30. perc: Jamali lő, de ez szerencsére kapufa. Juan Carlos Pastor időt kér az utolsó támadás előtt. A kétgólos vezetésért megy a Pick. Szépen kijátszott akció végén Lasica lövését Alilovic hárítja, így marada 12-13-as szegedi vezetés!

29. perc: Alilovic a lehető legrosszabbkor kapja el a fonalat, most Larholm lövését védi. Emberhátrányban labdát szerez a Pick, Vadkerti bevágja a ziccert, aki ellen szabálytalankodott Chema, ki is állíják! 12-13

28. perc: Újra Alilovic a veszprémi kapuban, Ancsin lövését hárítja. Blazevic kap kiállítást, elcserélte magűt a Pick, sokan voltak a pályán. Jamali egyenlít. 12-12

27. perc: Ugalde villan. 11-12

26. perc: Nagy László mellé, Källman viszont kétgólos szegedi előnyt szerez!!! 10-12

25. perc: Nagy László meglöki Zubait, csak szabaddobás. Ancsin megszerzi az első gólját, szükség lesz még a remek lövéseire. A Veszprém időt kér. 10-11

24. perc: Mikler és Fazekas is bravúrt mutat be. Ilics hetesét már nem tudja hárítani Mikler. 10-10

23. perc: Prce már második kiállítását kapja, neki már vigyáznia kell a későbbiekben. Chema ellen szabálytalankodott, aki most mellé lő, Vadkerti viszont betalál!!! A 7. percben vezetett utoljára a Veszprém! 9-10

22. perc: A Veszpém nem jut lövésig.

21. perc: Nagy László most két perces kiállítást kap.

20. perc: Nagy lövése védhetetlen. 9-9

19. perc: 0-1-re jött ki a kettős emberhátrány, a Veszprém csak egyenlíteni tudott. És akkor újra Mindegía!!!!! Óriási! Harmadszor talál be! 8-9

18. perc: Jamali bombájával 8-8

17. perc: Prce kétperces kiállítást kap, majd Jamali elleni szabálytalasága miatt Ilyés is 2 percet kap. Kettős emberhátrányban a Pick, de Mikler óriásit véd! Micsoda bravúr!

16. perc: Hosszú veszprémi támadás végén Chema lő mellé. Zubainak nincs szerencséje, kapufa.

15. perc: Mindegía hihetetlen szögből és helyzetből lő gólt! Gyönyörű! 7-8

14. perc: Nagy László kapufa után jöhetne egy szegedi ziccer, de Lasica hosszú labdát kap. Nagy ismétel, most betalál. Egyenlít a Veszprém. 7-7

13. perc: A Veszprém kapust cserél, Fazekas jön Alilovic helyére. Gulyás eredményes közben. 6-7

12. perc: Ilyés végigrobog a pályán, majd lő. Góól!!! 5-7

11. perc: Sulic ziccert ront.

10. perc: Ilics és Zubai gólváltása után 5-6

9. perc: Kiegészül a Veszprém, de Larholm hetesével már vezetünk! 4-5

8. perc: Källman egyenlít! 4-4

7. perc: Guylást kiállítják 2 percre, ezt a periódust jó lenne kihasználni. Larholm értékesíti a hétméterest. 4-3

6. perc: Chema rohan a labdával, kihasználja a ziccert. 4-2

5. perc: Gyönyörű bejátszás után Källman eredményes, a túloldalon pedig Sulic. 3-2

4. perc: Újbb Ancsin kapufa, aztán Mikler-bravúr Nagy László lövésénél. A fordulás után Vadkerti kap egy kemény pofont, de úgy tűnik nincs gond. Ancsin megint kapufáttalál, négy perc sem telt el és már három kapufánál tart. Több szerencsére lesz szükség. Sulic lövése is kapufát talál.

3. perc: Egy betörés után Chema szerez újra vezetést. 2-1

2. perc: Ancsin a kapufát találja el, majd Mindegía góljával egyenlít a Pick. 1-1

1. perc: Nagy László lett az év játékosa, őt is köszöntötték a mérkőzés előtt, az ő góljával vezet is a Veszprém. 1-0

12.51: Bent a zászlók, jönnek a csapatok.

12.47: Mint Szegeden. Itt is behozzák a dicsőségeket jelző zászlókat. Sok van belőle!

12.46: Dobosok hangolnak a pályán.

12.45: A Veszprém is hasonlóan cselekszik. Kialudtak a fények. Hamarosan kezdünk.

12.43: A Pick már az öltözőben.

12.40: A meccset a Pick Szeged tulajdonosa, Csányi Sándor is a helyszínen szurkolja végig.

12.36: Zúg a "Pick Szeged! - jönnek is válaszul a hazai dudák.

12.31: A fiatalok közül Tóth M. és Fekete is bekerült a keretbe.

12.29: A bajnoki alapszakasz elsőségről dönt a meccs. Ha nyer a Pick, vagy döntetlent játszik, akkor az élen végezhet. Ha a bajnoki címvédő szerzi meg a győzelmet, akkor ő kerülhet kedvező helyzetbe.

12.19: Kint a Pick is. Alen Blazevic is a keretben. Melegít!

12.17: Juan Carlos Pastor és Marko Krivokapics érkezik elsőként. Kezet fog a hazaiak mesterével, Carlos Ortegával.

12.15: A szegedi drukkerek közül egyre többen a lelátón.

12.13: Roberto Parrondo és Nagy László beszélget. Spanyolroszágban is ellenfelek voltak, nagy csatákat vívtak. A szegedi szélős vállműtéte után lábadozik, így nem játszhat.

12.12: 250 fős lesz a szegedi tábor. Ilyen sem volt még az Arénában.

12.11: Már a szegedi nagy rész itt az Aréna mellett. A hazaik már melegítenek, a Pick még az öltözőben. Kékben játszik Juan Carlos Pastor együttese.

Péntek délelőtt videózás, majd edzés szerepelt a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának programjában. Készül a csapat a mai 13 órakor kezdődő MKB-MVM Veszprém elleni idegenbeli rangadóra. A tréning bemelegítéseként ádáz lábtengócsaták zajlottak. A legvérmesebb ütközetet a Vadkerti, Pastor–Zubai, Ilyés párharc hozta. A Vadkerti, Pastor duó nyerte a meccset, így jelenleg 4–2-re vezetnek, a bajnokság közöttük 10 sikerig tart. A csapat becsülettel végigdolgozta a közel másfél órás foglalkozást. A tréning végén Juan Carlos Pastor vezetőedzővel beszélgettünk.

– Ennyien vagyunk, nem szabad azzal foglalkozni, hogy most ki sérült, kire nem számíthatok. Amíg van egy kapusom és hat mezőnyjátékosom, addig nekünk játszani kell. Úgy, azokkal, akik jelenleg a keretet alkotják. Nem volt sok időnk felkészülni a rangadóra, de tettük a dolgunkat. Becsülettel dolgoztunk.

Lékó Péter és Nagy Péter is Veszprémben

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának nagy szurkolója a sakkozó Lékó Péter és a súlyemelő Nagy Péter. Utóbbi már járt Veszprémben meccsen, sőt Zágrábban BL-találkozón is biztatta a csapatot. Szombaton mindkét szegedi sportoló ott lesz a rangadón, és a 250 fős szegedi táborban foglal helyet. Nagy Péter szülőfalujából, Rédéről 10 drukker érkezik, és erősíti a Pick-szurkolókat. Lékó Péter feleségével és anyósával érkezik a meccsre. Szofi és édesanyja már járt Veszprémben, így számukra nem lesz ismeretlen a hangulat, Lékó először lesz az Aréna vendége.

Balogh sérülése súlyosabb, így a jó formában lévő jobbátlövő 4-6 hetes pihenőre kényszerül. Blazevic húzódása sem jött rendbe, Parrondo műtét után lábadozik, míg Vranjes kéztörést szenvedett Csurgón. Nincs irigylésre méltó helyzetben a spanyol tréner.

– Egy ilyen rangadón mindig fontos a kezdés, az, hogy miként indul a meccs. Fontos lesz, hogy minél kevesebbet hibázzunk, mert az egy ilyen komoly mérkőzésen nem fér bele. Jó lenne persze nyerni, ez a célunk, minden profi sportolónak csak ez lehet a célja. A Veszprém azonban európai topcsapat. Komoly játékerőt képvisel.

250 szegedi drukker kíséri el a csapatot. Egy teljes szektort megtöltenek a Pick-hívek. Mint írtuk, ilyenre még nem volt példa, hogy ennyien elkísérjék a csapatot a rangadóra.

– Fontos a bizalom, a szeretet, amit érzünk a szurkolók részéről. Eperjesen is sokat segítettek, jó volt a kispad mögé nézni, látni, hogy mennyi drukkerünk kísért el bennünket. Éppen a Tatran ellen, amikor holtpontra kerültünk, a hangos biztatásuk sokat segített, sikerült is megnyernünk a meccset. Most is jó lesz látni, hogy mennyien eljönnek nekünk szurkolni.

Juan Carlos Pastor Spanyolországban sok nagy csatát megélt. A Valladolid a
León ellen vívott hasonló hangulatú meccseket.

Csatára fel! Juan Carlos Pastor szereti a magas hőfokú mérkőzéseket, így izgalommal várja a rangadót. Fotó: Schmidt Andrea

– Én szeretem az ilyen forró légkörű találkozókat. Várom, nekem is nagy kihívás, nagy feladat egy ilyen rangadó. Visszatérve Spanyolországhoz, Leónban nem voltam kedvelt figura – fejezte be a beszélgetést a világbajnok tréner, Juan Carlos Pastor.

1. Pick Szeged 21 21 0 0 678 – 465 42
2. Veszprém 20 19 0 1 710 – 446 38
3. Csurgó 22 15 3 4 635 – 550 33
4. Tatabánya 21 12 4 5 535 – 500 28
5. Balatonfüred 22 12 3 7 600 – 557 27
6. Gyöngyös 22 11 5 6 596 – 600 27
7. Orosháza 22 6 5 11 530 – 597 17
8. Junior-vál. 22 6 2 14 552 – 642 14