2016. 06. 27. hétfő - László 20°C | 27°C

Vitorlázórepülés: szatymazi díjazottak

A fővárosban, a Dunán horgonyzó Európa hajón tartották a Magyar Vitorlázórepülő Szövetség 2015-ös díjkiosztóját, ahonnan a Szatymazról felszálló Alföldi Repülőklub (ARK) versenyzői szinte az összes trófeát elhozták.
Az egész éven át tartó, kluboknak kiírt versenyben úgy lett aranyérmes az ARK, hogy az éves összesítésben közel kétszer annyi pontszámot gyűjtött, mint a második helyezett dunaújvárosiak. A szövetség felhívására tavaly 20 klub indult a versenysorozaton. A csapatversenyt is az Alföldi Repülőklub pilótái nyerték (Hegedűs László, Verebélyi Zoltán, Szabó József), továbbá az egyéni versenyszámban is elhozták a helyezések zömét.

A szatymaziak fölényére jellemző, hogy az első géposztályban az első 16 helyből nyolcat ők szereztek meg. Érdemes külön kiemelni a második géposztályban 97 százalékos teljesítménnyel harmadik helyen végzett Aczél Ferenc nevét. A nyugalmazott pilóta azért kapta meg a Magyar Repülő Szövetség elnöki különdíját (életműdíj) is, mert a világon példa nélkül áll, hogy valaki 80 (!) évesen dobogós helyet szerezzen egy rangos országos versenyen.

A díjátadó ünnepségen kiderült: Szabó Péter (Alföldi Repülőklub) lett az év vitorlázórepülő sportolója, aki idén tizedik alkalommal szerzett magyar bajnoki címet. Az Eb-n nyolcadik helyezett versenyző jelenleg is a szövetség által összesített magyar vitorlázórepülő-ranglista első helyezettje. Vadászi Viktória az év női vitorlázórepülőjeként a MOB különdíját is átvehette mint a 2015. évi légi sportok legjobb női versenyzője.

Kép: A szatymazi hősök (balról jobbra): Hegedűs László, Aczél Ferenc, Vadász Viktória, Szabó József és Verebélyi Zoltán. Fotó: ARK

Kosárlabda: sorozatban hatodszor kapott ki a Szedeák

A félidőben még egy ponttal vezetett, végül 21- gyel, 90-69-re kikapott a MAFC otthonában a Naturtex-SZTE- Szedeák férfi kosárlabdacsapata. Tovább tart a gárda rossz szériája az élvonalban. Tovább olvasom