2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 17°C | 32°C Még több cikk.

Vízilabda - vereségek a fővárosban

Az esélytelenek nyugalmával várhatta a találkozó kezdetét a Szeged. Nem is lehetett volna ez másként, hiszen a világ egyik legjobb csapata, a Domino-BHSE ellen eddig elkerülte a sikerélmény a Tisza-partiakat.
Domino-BHSE - Szeged Beton VE
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Kőér utcai uszoda, 300 néző. Vezette: Horváth Cs., Székely B.
Domino-BHSE: GERGELY – Fodor, KISS G. 4, Benedek 1, Molnár 1, VÁRI 1, Tóth M. Csere: Szabó B. 1, KOVÁCS O. 2, Bárány 1, Paján 1, Hárai. Edző: Kovács István.
Szeged Beton VE: BARÁT – Mészáros, Kádár, KOMLÓSI 2, Vukanics, Hosnyánszky, Lehmann 1. Csere: Varga P., Molnár P., Tóth L. 1, Éles, Vincze. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 7/6, ill. 4/0. Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.

Fotó: Karnok Csaba
Az esélytelenek nyugalmával várhatta a találkozó kezdetét a Szeged. Nem is lehetett volna ez másként, hiszen a világ egyik legjobb csapata, a Domino-BHSE ellen eddig elkerülte a sikerélmény a Tisza-partiakat. Benedekékkel szemben még egyszer sem sikerült a pontszerzés, igaz, azért az utóbbi időben olykor-olykor sikerült, „megráncigálni az oroszlán bajszát".

A Honvéd első négy támadását könnyedén hatástalanította a Szeged, az viszont más kérdés, hogy a hazaiak kapujánál a vendégek játékosai sem villogtak. Pedig előnyhöz is jutottak, de Hosnyánszky lövése célt tévesztett – a másik oldalon Benedek lényegesen higgadtabb volt –, elég sokat, 4 percet és 8 másodpercet kellett várni az első találatra. A betonosok válasza sem késett soká: Komlósi hihetetlen nyugalommal lőtte ki a bal alsó sarkot. Lendületben maradt a Szeged, Tóth László fénykorát idéző mozdulattal vette be Gergely kapuját, 1–2. A 6. perc végén Komlósi már a második büntetését könyvelhette el, nem sokkal ezután a Honvéd pedig az egyenlítést, 2–2. Nem tűnt annyira óriásinak a hazai együttes, de az is igaz, minden csapat úgy játszik, ahogy az ellenfél engedi. Márpedig a Szeged ekkor még nem hagyott sem területet, sem időt a klasszisoknak a villogásra. A második negyed elején Kovács O. előnyből visszavette a házigazdáknak a vezetést. Ezt még sikerült Lehmannak büntetőből kiegyenlítenie, de ezt követően az ötszörös bajnok percei következtek. A vendéglátók a fordulásig elhúztak 6–3-ra, de ebben az is közrejátszott, hogy míg ők mind a négy előnyüket gólra váltották, addig a szegedieknek háromból egyszer sem sikerült a kapuba találniuk.

Ekkor már hatalmas önbizalommal játszott a Honvéd, a Szegednek fikarcnyi esélyt sem hagyott még a felzárkózásra sem. A vendégek nyolcperces gólcsendjét Komlósi megtörte ugyan, de ettől még nem változott meg a játék addigi képe. Nagy volt a különbség a két csapat között, s amennyiben az alapszakasz a papírformának megfelelően alakul, a Szeged ezzel a félelmetes Dominóval találkozik az elődöntőben, 10–4. Olybá tűnt, mintha a látogatók már a szombati, Szentes elleni presztízsmeccsre tartalékoltak volna. Végül is az ő szemszögükből nézve édesmindegy volt, hogy öt, hat, vagy hét góllal kapnak-e ki. Végül nyolc lett a különbség, 12–4.

Gyöngyösi András: – Az első negyed után veszélytelenné váltunk kapura. Gyorsan el kell felednünk a most produkált játékot, Szentesen nyernünk kell.

További eredmények: Kaposvár–PVSK 11–14, Szolnok–FTC 12–12, BVSC–Vasas 11–19, Neptun–Eger 6–23.

Újpest - Legrand Szentes
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Hajós Alfréd-uszoda, 200 néző. Vezette: Marnicz, ifj. Juhász.
Újpest: Pelle – KOVÁCS R. 2, Dávid 2, VARGA T. 4, Regős 2, Süti 1, Gergely 2. Csere: Benczúr 1, Deme 1, Debreczeni, SOMOGYI 2, Máté, Pisztricsányi (kapus). Edző: Petrovics Mátyás.
Legrand-Szentes: Horváth T. – Papp, Szabó N., Torday 2, Németh D. 1, Juhász 1, Plézer. Csere: Gábor, Józsa, Döbrössy, Jaksa, SZABÓ T. 3, Herczeg. Edző: Berki András.
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 11/5. Ötméteresből: 2/2, ill. –.

Alaposan bekezdett az Újpest: az első három gólt a lilák szerezték. Ezt követően összeállt a Szentes játéka, és Berki András edző tanítványai 6–3-ra felzárkóztak. A harmadik negyed elején azonban szarvashibákat vétettek – elsősorban védekezésben – a Kurca-partiak, amit a házigazdák kegyetlenül kihasználtak. A különbség tekintélyesre kezdett nőni a két együttes között, s ekkor a szentesi szakvezető úgy döntött: bizonyítási lehetőséget ad a cserejátékosoknak is. Nem titkoltan már a szombati Szeged elleni megyei rangadóra tartalékolta – az ott követendő taktikát is gyakorolták – legjobbjai erejét, energiáját. A hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

Berki András: – Túlzottan visszafogott játék jellemezte csapatomat. Az eredmény ellenére azt a taktikai variációt, amit megbeszéltünk, végrehajtották a fiúk.

A Ferroép-Szeged az esélyes

A férfitekések Bajnokok Ligájában akár magyar finálé is kialakulhat, hiszen a négyes döntőbe két… Tovább olvasom