2018. 10. 23. kedd - Gyöngyi 7°C | 17°C Még több cikk.

Vízilabda: bronzérmes a Szentes

A női vízilabda magyar kupa döntőjébe jutásra a papírforma szerint semmi esélye sem volt a bajnok Újpesttel szemben a Hungerit-Szentesnek.
Mégis a második negyed végéig jól tartották magukat a lányok, ekkor még csak 5–7 állt az eredményjelzőn – 5–8-ra négy másodperccel a lefújás előtt alakult az eredmény. A harmadik etap eldöntött mindent, a bajnoki címvédő újpestiek hat gólt szereztek, és erre egy választ sem kaptak. Ezt követően már csak a különbség volt kérdéses, amely végül 11 lett (8–19). A serleget végül a Szentes ellenfele, az Újpest nyerte, a vasárnapi fináléban 9–5-re legyőzve a BVSC-t.

Ifj. Tóth Gyula: – A célunkat elértük, bronzérmet szereztünk, ami azért is értékes, mert két éve már a legjobb négy közé sem jutott be az együttes. Akadtak jó teljesítmények, bár nem mindennel voltam elégedett. Az idén még egy bajnoki  vár ránk, arra alaposan fel kell készülnünk.

Hungerit-Szentes–UVSE
8–19
(1–4, 4–4, 0–6, 3–5)
Női vízilabda magyar kupa, elődöntő. Dunaújváros, 200 néző. Vezette:
Vogel, Homonnai.
Hungerit-Szentes: Lekrinszki (6 védés) – Hevesi, Brávik 1, Farkas 1, MIHÁLY 3, TÓTH CS. 1, Kövér-Kis 1.
Csere: Füsti Molnár (0 védés), Szabó, Sebők, Urvári 1, Kozár, Pantovics, Rybanska. Vezetőedző: ifj. Tóth Gyula.
UVSE: GANGL (4 védés) – Czigány 2, VAN DER SLOOT 3, Kisteleki H. 2, Szűcs, KESZTHELYI 4, Csabai 2. Csere: Maczkó (3 védés), Hertzka 1, Kövesdi, BICSKEI 2, Takács 2, Kiss, Kuna 1. Vezetőedző: Áts Bertalan.
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 10/6. Ötméteresből: 1/1, ill. 3/3.
Kipontozódott: Szűcs G.

Labdarúgás: nagy zakóba szaladt bele a SZEOL SC

A labdarúgó NB II 17. fordulójában a SZEOL SC hazai pályán 5-0-s vereséget szenvedett a Siófoktól, amelyben a szegedi származású Gréczi Gábor is gólt szerzett. Tovább olvasom