2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Vízilabda: Gerendás mérgében az asztalt verte

Remek játékkal nyerte az ING OB I-es férfi vízilabda-bajnokság rangadóját a Szeged Beton. A meccs nem volt botránymentes, Gerendás György, az Eger trénere ismét összeveszett mindenkivel.
A hatodik fordulóban két csúcsrangadót is rendeztek. A mezőny négy legjobbja egymás ellen játszott, tegnap a Szeged Beton az Egert fogadta. Sajnos Korolija nélkül, a balszerencsés szerb óriásnak még szombaton a Szentes ellen tört el jobb kezének gyűrűsujja. A kérdés adott volt: mire lesz képes nélküle a Beton a rendkívül erős hevesiek ellen?

Gyöngyösi edzőnek új szerkezetű csapatot kellett kitalálnia, A vendégek 18–10-re verték idegenben az OSC-t, méghozzá úgy, hogy ászaik közül Szécsi, Binder és Biros is pihent, ők már a Szeged ellen tartalékoltak.

Oktatott a Vasas

Magabiztos, fölényes győzelmet aratott a Vasas férfi vízilabdacsapata a hétfő esti szuperrangadón. Az Angyalföldiek 9-7-re verték a Domino-BHSE-t, úgy, hogy Földi László fiai már 6-0-ra vezettek a második negyed hajrájában.

A két LEN-kupa résztvevő – a hét végén a Beton Sibenikben, az Eger hazai környezetben próbálja meg kivívni a továbbjutást – parádés első negyedet produkált. Az exszegedi Kiss Csaba előnyből a vendégeknek szerezte meg a vezetést, amit Komlósi átlövésből egyenlített ki, miután Weszelovszky kihagyott egy büntetőt. A 4. percben 1–3 állt az eredményjelzőn, a 8. közepén már 3–3.

A félelmetes jó negyed Kis G. centergóljával zárult. A folytatásban a játékvezetők igencsak kimutatták a foguk fehérjét. Előbb kettős szegedi fórban az Egernek adták a labdát, majd a kispadon ülő Juhász Zsoltot cserével végleg kiállították. Sokáig nem tudtak gólt szerezni a csapatok, különösen Baksa védett szenzációsan, de Weszelovszky bombájával végre összejött az egyenlítés.

A fordulás után extázisban pólózott a Beton, a hazaiak szemet gyönyörködtetően játszottak. A BVSC-ből igazolt szélső, Balatoni Máté keze előnyből egymás után kétszer sem remegett meg, majd Lehmann szerencsésnek mondható találatával 7–4-re meglépett a Szeged. Ekkor majd felrobbant az uszoda, hát még akkor, amikor Varga Tamás 8–5-re alakította az eredményt.

Gerendás edző előnynél időt kért, de a hangzavarban ezt nem hallotta meg a zsűri. A tréner kivetkőzött magából, repkedtek a jelzők, a kötőszavak, neki pedig a piros lap! A hazaiakat ez sem tudta kizökkenteni, közösen harcolt a csapat. Ekkor három perc volt hátra, de Balatoni ötödik gólja minden fontos kérdést eldöntött, 10–6-ra húzott el a Beton. Ezután már csak arra figyelt a Szeged, hogy megtartsák a vezetést, és ez sikerült. Szép volt fiúk!

Gyöngyösi András: – Győzelmünket a születésnapját ünneplő elnökünknek, Körtvélyessy Péternek és 1956 mártírjainak ajánlom.

Szerdán 18 órakor: Szeviép-Szeged–Vasas-Csata

Szerdán 18 órakor az újszegedi sportcsarnokban fogadja a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női… Tovább olvasom