2016. 07. 02. szombat - Ottó 20°C | 32°C

Vízilabda: győzelem az utolsó másodpercben

Szentes- Kaposvár 8-7, Kaposvár-Szentes 7-8. Mintha indigón másolták volna a Kurca- partiak sikereit. De ez azért nem volt ilyen egyszerű. A szombati OB I-es férfi bajnokit a házigazda kezdte lényegesen jobban, alig több mint négy perc elteltével, Kovács Olivér gólját követően már 4-1 állt az eredményjelzőn.
Ezt követően kezdett ébredni, magához térni a Valdor, és védeni kapusa, Igor Lazics. Ennek és a feljavult védekezésnek is köszönhetően a Szentes a harmadik játékrész közepére, Nagy Márton emberelőnyös góljával egyenlített, 4–4. Addig „lenullázta" a Kaposvárt. Az egalizálás után felváltva estek a gólok – mindkét kapus, a háromszoros olimpiai bajnok Szécsi Zoltán és Lazics is klasszis formát mutatott, 70 százalék közelében védtek –, a hajrára 7–7-tel érkeztek a csapatok.
Alig egy perc volt hátra, Lukács Dénes, a Szentes mestere időt kért, és szinte ismétlődtek a Miskolcon történtek. Az időkérés után a Valdornál volt a labda, és egy másodperccel a lefújás előtt Somogyi Balázs lövésre szánta el magát – a laszti azonban ezúttal a hálóban landolt. Nyert a Szentes! És mint a hazai mérkőzésen, 8–7-re, ezzel nagyon fontos három pontot szerezve.

Lukács Dénes: – Az élet visszaadta azt, amit Miskolcon elvett, és az utolsó pillanatban szerzett góllal sikerült nyernünk. Pedig gyengébben vízilabdáztunk, viszont több csere- és variálási lehetőségünk volt, mint a kaposváriaknak.
KAPOSVÁR–VALDOR-SZENTESI VK 7–8 (4–2, 0–1, 1–1, 2–4)

Férfi vízilabda OB I, A csoport, 14. forduló. Kaposvár, 200 néző. Vezette: Kovács Cs. T., Rubos.
Kaposvár: SZÉCSI (13 védés) – Kovács O. 1, Nikolov, Vindisch 1, Juhász-Szelei, Sántavy 1, POLOVIC 2. Csere: Németh B., Palotás 1, Klinovszky 1, Németh L., Krémer. Edzők: Szécsi Zoltán, Berta József.

Valdor-Szentesi VK: LAZICS (16 védés) – VÖRÖS 3, Weszelovszky, Latinovics 1, Sekulic, SOMOGYI 2, NAGY M. 1. Csere: Kókai, Pellei K., Farkas, Lukács D., Hegedűs B. 1, Lukács Á. Edzők: Lukács Dénes, Pellei Csaba.
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 11/4. Kipontozódott: Palotás.

A BVSC előtt maradtunk: ContiTech Szeged Diapolo-Miskolc 12-7

A férfi vízilabda OB I alapaszakaszának utolsó fordulójában a ContiTech Szeged Diapolo a Miskolc… Tovább olvasom