2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 20°C Még több cikk.

Vízilabda: jobb szentesi játék, és végre győzelem

A Valdor-Szentes OB I-es férfi vízilabdacsapata javított a Pécs elleni mérkőzés után: az Ybl WPC-t magabiztosan, 15–10-re verték Horváth Tamásék, bár a mutatott játék csak az első két játékrészben volt maradéktalanul dicsérhető.
Valdor-Szentes–Ybl WPC 15–10 (4–2, 5–1, 3–4, 3–3)
Vodafone, férfi vízilabda OB I, 12. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 75 néző. Vezette: Marosvári, dr. Molnár T.
Valdor-Szentes: HORVÁTH T. – HEGEDŰS B. 3, Kiss Gy. 3, Hegedűs I. 1, Nagy M. 1, Németh D. 1, KISTAMÁS 3. Csere: PELLEI 2, Józsa 1, Szabó L., Csonka, Káris, Keresztes. Edző: Fülöp Tibor.
Ybl WPC: Juhász – Pecz 1, Kibédi 1, Major 1, Kiss Á. 1, Hartmann, Ádám Z. 1. Csere: Ádám Zs. (kapus), Békési 1, Cserdi 1, Gyarmathy, Szilágyi 1, KOLTAI 2, Kórós. Edző: Köllő Attila.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 13/5.
Ötméteresből: 4/2, ill. 3/1.
Kipontozódott: Szabó L. (12.p.), Németh D. (21. p.), Békési (26. p.), Major Z.
Kiállítás cserével: Hegedűs B. (26. p.).

A képlet: jobb játék, kellemesebb (értsd: gyengébb) ellenfél, egyenlő győzelem. Ez érvényesült szombaton Szentesen, a Széchenyi ligeti uszodában, bár több drukker, mikor Molnár „Papesz" Tamás háromszoros olimpiai bajnok, a találkozó egyik játékvezetője faggatta őket, azt mondta: ez a meccs is nehéz lesz kedvenceiknek.

Szerencsére nem lett igazuk, pedig vezetést Kibédi révén a vendégek szereztek. Erre azonban Hegedűs B. egy, Kistamás két találattal válaszolt, és máris barátságosabb állást mutatott az eredményjelző. Hegedűs I. látványos, svédcsavaros centergólja már azt jelentette, hogy 5 perc 48 másodperc alatt annyi találatot ért el a Valdor, mint a Pécs ellen 31 perc 46 másodperc alatt, ugyanis az ötödiket Nagy Marci 14 szekundummal a vége előtt lőtte. A második játékrészben is folytatódott a szentesi show, és a negyed végére már 9–3-as hazai vezetést mutatott a „villanyújság". Az egyik néző meg is jegyezte: régen volt már ilyen tábla. Meg kell említeni: a bírók 16 perc alatt négy 5 méterest ítéltek a csapatoknak – kettőt kettőt –, mind kimaradt, és lassan az az érzése támadt az embernek, ez a végrehajtónak büntető, illetve büntetés...

A harmadik negyedtől agilisabb lett a fővárosi együttes, ez a gólok számában is megmutatkozott: a fordulás utáni két negyedet 6–7-re megnyerték Köllő Attila edző tanítványai. Hazai részről több volt a pontatlanság, az előkészítetlen lövés, kimaradtak ziccerek, Horváth Tamás és a B közép azonban ezúttal is jól teljesített. A gólok számából következik, ezúttal társak is akadtak – főként a fiatal Pellei Frankot kell megemlíteni –, és az első két negyed produkciója tulajdonképpen kritika, dorgálás nélkül dicsérhető. A folytatáson azonban még van mit javítani, például az utolsó fordulóban a Kaposvár vendégeként.

Fülöp Tibor: – A győzelem volt a fontos, az megvan. A mutatott játék jobb volt, mint a Pécs ellen, de még mindig sokat hibáztunk, gyengécske volt a teljesítményünk. Nehéz olyan mélységből visszajönni, mint ahol voltunk, de szívvel, akarattal, küzdéssel sikerült. Ehhez gratulálok a csapatnak!

További eredmények a 12. fordulóból: A-Híd Szeged–TEVA-Vasas 8–6, Pécsi VSK-Füszért–Szolnoki Dózsa-Közgép 10–16, Széchenyi Bank-FTC–Debrecen 7–9, OSC-Újbuda–Racionet-Honvéd 6–13, KSI SE–Kaposvári VK 11–18, ZF-Eger–BVSC-Zugló 19–5.

Belgrádba került a serleg

Két napra benépesült az SZTE Hattyas sori tornacsarnoka, öt csapat csatázott a Verba László nemzetközi ülőröplabda-tornán. Tovább olvasom