2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Vladan Maticsé az aranycsata

Magabiztos játékkal nyerte (35–23) idei utolsó hazai bajnoki mérkőzését a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A két „aranyos mester" (Skaliczki 1996-ban, Matics 2007-ben volt bajnok a Pickkel) csatáját a szerb szakember nyerte.

A szegedi B közép tagjaitól már megszokott dolog, hogy mindig készülnek valami meglepetésre. Most is így volt. A Tisza-parti drukkerhad egy felirattal jelezte, hogy a két sikertréner, azaz a klub bajnokcsapatainak (1996, 2007) edzői ülnek a kispadon. Skaliczki László hosszú időszak után tért vissza trénerként az újszegedi sportcsarnokban. A hazai publikum nem feledte, hatalmas tapsot kapott. De nemcsak ő, hanem Berta Róbert, a Pick volt játékosa is, aki sérülés miatt a lelátón ült. A Tonca vezette dobos banda többször kezdett a „Berta Robi! Berta Robi!" rigmusba.

Mégsem a volt szélső, hanem Péli játékvezető csalta a legnagyobb mosolyt a szurkolók arcára. A 3. percben mindenki a hasát fogta a röhögéstől. Történt, hogy a Pick labdát szerzett, Oszmajics – előtte már a szokásos két bombagólját elsüllyesztette Kovács kapujában – pedig indította Luka Zvizejt. Péli sporttárs is futott vissza, de rossz helyen kocogott, mert érkezett egy kecskeméti játékos. No ekkor történt a karambol. A játékvezető akkorát esett, majd pörgött kettőt – Növényi Norbert pörgette így régebben az ellenfeleket –, mielőtt közvetlen közelről megvizsgálta a parkettát. És láss csodát, Péli sporttárs felpattant, gond és sérülés nélkül megúszta a nem mindennapi bemutatót.

Az első félidőben remekül küzdött az újonc Kecskemét, Skaliczki mester összerakta csapatát, a biztos kiesőnek titulált együttes stílusos játékot mutatott be. Ennek leginkább a nézők örülhettek, mert jó kis meccset varázsolt a pályára a két csapat. Hazai oldalon Marjanac a kapuban, míg Andjelkovics a mezőnyben remekelt.

Marjanac eszén itt még túljárt Dobardijev, a Pick kapusa azonban ezután több ziccert is védett. Fotó: Karnok Csaba

A második félidő első három percében rendesen ráijesztett a Pick a drukkerekre. Zsinórban három gólt kapott. Még mielőtt a vendégek elhitték volna, hogy van keresnivalójuk, robbantottak a Tisza-partiak. A 41. percben számolhatott a publikum: „1, 2, 3... 10!" Tíz lett közte, 23–13 lett az állás. A vége igazi örömjáték volt, Katzirz, Ghionea és Andjelkovics rendezett házi góllövőbajnokságot, amit végül a szegedi karmester nyert meg, nyolc gólig jutott.

Luka Zvizej átlövés találatát már állva ünnepelte a közönség, hiszen a kedvenceket utoljára látta 2008-ban. Szépen búcsúzott az évtől Vladan Matics csapata, a szerb szakember nyerte az „aranyos mesterek" csatáját.

Vladan Matics: – Várjuk már, hogy vége legyen a szezonnak, mert egyre kevesebben vagyunk. Most Vancsics Jani szállt ki, sérült meg a bokája. Jó, hogy már csak egy meccs van hátra, utána kicsit pihenhetünk.

További eredmények: Dunaferr–Mezőkövesd 32–24, PLER–Győr 21–17.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Pick Szeged–Kecskemét 35–23 (16–10)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli.

Pick Szeged (zárójelben lapunk osztályzata 1-től 6-ig): Marjanac (4,5) – Ghionea 6/1 (4), Katzirz 6 (4,5), Andjelkovics 8/1 (5,5), Herbert 3 (5), Osmajics 3 (4), Zvizej 6/2 (4). Csere: Farkas J. (kapus) (–), Vadkerti 2 (4), Gyuris 1 (3,5), Vancsics (3,5). Edző: Vladan Matics.

Kecskemét: Kovács R. – Csorba 2, Dobardzijev 1, Basarics 2, Veszelinov 2, Bíró 2, KEKEZOVICS 5 (2). Csere: Erdélyi (kapus), Takács B. 1, Vujasin 1, Juhász 1, TÓTH E. 3, Dobó 1, Dengi 2. Edző: Skaliczki László.

Harmadszor Norvégia

Sorozatban harmadszor lett Európa legjobbja az olimpiai aranyérmes norvég női kézilabda-válogatott,… Tovább olvasom