2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 13°C | 21°C Még több cikk.

Vodafone-kupa: az olaszok kipipálva

Győzelemmel kezdte meg szereplését a Kemény-csapat a margitszigeti Vodafone-kupán, amelynek nyitónapján Madarasék 9-8-as győzelmet arattak Olaszország felett.
VODAFONE-KUPA

Magyarország – Olaszország 9-8 (2-3, 3-1, 2-1, 2-3)

Budapest, Margitsziget, Hajós Alfréd uszoda. 1000 néző. Vezette: Tulga (török), Stavropoulos (görög)

MAGYARORSZÁG: Szécsi – Török, Madaras, Varga Dénes, Varga Dániel, Bundschuh, Hosnyánszky, Vámos, Szívós, Báthori, Kis, Hárai, Nagy. Szövetségi kapitány: dr. Kemény Dénes.

OLASZORSZÁG: Tempesti, Luongo, Bertoli, Figlioli, Gitto, Felugo, Giacoppo, Gallo, Presciutti, Fiorentini, Aicardi, Deserti, Pastorino.

A magyar gólszerzők: Varga Dénes, Bátori, Madaras, Varga Dániel 2–2, Hosnyánszky 1.

Emberelőny: 8/2 ill. 11/4.

Ötméteres: 2/1 ill. -.

Kipontozódott: Szívós (32.perc).

Könnyed délutáni spanyol-német mérkőzéssel hangolt az első Vodafone-kupa a pénteki nyitónapon. Tipikus edzőmérkőzést láthattak a kilátogatók, akik meg kell hagyni, igen kevesen voltak az első mérkőzésen. A 8-7-es német győzelemmel záruló találkozót azért hangos tapssal és éljenzéssel búcsúztatták a nézők, bár nem tudni, ez most minek is szólt tulajdonképpen.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

A hangulatfokozás meg is indult szűk egy órával az esti magyar-olasz találkozó előtt, a nézők is szép számmal szálingóztak, bár a soktól még így is messzire voltunk. Megérkezett a „B-közép" is, a szervezők hangolták a közönséget, akik a megilletődéstől, vagy csak simán passzivitásból sokáig inkább suttogtak, mint kiabáltak. Aztán csak megjött a hangjuk. A lelátókon hemzsegtek a sztárok, a legnagyobb sikert – rögtönzött felmérésünk alapján – Kásás Tamás aratta.

Egyből ünnepléssel kezdődött a mérkőzés, a Vodafone ügyvezetőjének megnyitója után Szívós Mártont köszöntötték a szervezők, ugyanis csütörtökön tartotta születésnapját.

Biros Péter sérülése miatt nem tudta vállalni a találkozót, így a jegyzőkönyvbe már Bátori neve került. A Szécsi, Madaras, Varga Dénes, Varga Dániel, Szívós, Kis összeállításban ugrott vízbe Kemény Dénes együttese, de a szegedi Török Béla is a vízbe csobbant közel egy perc után. A vezetést mégis az olaszok szerezték meg, Felugónak 40 másodperc is elég volt. (0-1) . Varga Dénes ugyan gyorsan büntetőből egyenlített, de Giacoppónak azonnal elsült a keze. (1-2).

Fotó: MTI
Fotó: MTI

A negyed felénél Töröknek is megvolt az első kísérlete, de a próbálkozás kimaradt. Csakúgy, mint sok hiba után, még mindig olasz vezetésnél Hosnyánszky ötméterese is. Meg is lett az eredménye, egy perccel a negyed vége előtt Felugo előnyből kettőre növelte az olasz előnyt. (1-3). Bátori végre egy igazi magyaros akciógólt produkált, egygólos hátránnyal várhattuk a második negyedet.

A második játékrészt is a kéksapkások kezdhették, Gitto suhintott egyből a kapunk felé, nem Szécsin múlt, hogy nem lett gól. Szerencsére a kapufa segített. Bátori kapta el a fonalat, jó választás volt, ezt már bizonyította. Szép beadás után középről, látványosan pöccintett az olasz kapuba. A lelkes szurkolók hangosan buzdították szurkolásra a kilátogatókat, hátha összejön a hazai vezetés is. A mérkőzésen először. (3-3). Olasz emberelőnyt nem sikerült gólra váltani, Vámos blokkolta le a vendégeket. Az uszodában végre megjött a hangulat, Varga Dénes góljával átvette a vezetést a magyar válogatott. (4-3). Török Béla pazarul teljesített, a center mögül kinyúlva szerzett labdát a fiatal szegedi válogatott, majd elvállalt egy lövést, de az a blokkon csattant. Presciutti kegyetlenül kihasználta az újabb emberelőnyt, ismét egál. (4-4). Egy perccel a félidő előtt Kis újabb előnyt harcolt ki, az akcióból Madaras szerezte meg első gólját, ezzel a magyar vezetést is. A félidőben 5-4 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedet is a vendégek kezdhették, Szívósnak sem sikerült elcsenni a labdát. Az első akciót azonban biztosan védte Szécsi, sajnos az olasz védelem is jól szuperált. Bár addig miért is aggódtunk, amíg magyar vezetést mutatott a kijelző? Főleg azután, hogy a 3. percben Hosnyánszky két gólra növelte az előnyünket, fórból (6-4). Presciutti is hasonlóképp tett, nem kis bombájával előnyből lőtte szét a magyar kaput.
Varga Dánielnek sem kellett túl sok, hogy rendet tegyen, távolról, könnyedén lőtte a szabaddobást a kékek kapujába (7-5).

Egy perccel a negyed vége előtt emberfórban kért időt Kemény mester, de intő szavai ellenére sem lőtt gólt az olimpiai bajnok gárda. Az utolsó játékrészt kétgólos, 7-5-ös magyar vezetéssel várhatták a csapatok.
Szokásához híven az olaszok kezdték a negyedet, a labdaérintést követően már időt is kértek a vendégek, ugyanis Madaras kiállítása áthúzódott az utolsó játékrészre. Nagyon készültek az utolsó 8 percre, jogosan. A vízből a „Ne a 4-es lője" kiáltás hallatszódott. Nem is a négyes, hanem a tizenegyes Aicardi lőtte, ezzel ismét egyre jöttek fel a vendégek.

Madaras elégeli meg a tétlenséget, a szélről vágja be a labdát Tempesti kapujába. Újra helyreállt a rend, kettővel mentek a magyarok (8-6). Fájó volt elismerni, az olaszok pazarul használták ki a fórokat, Bundschuh kiállítása után ismét Aicardi borzolta a kedélyeket (8-7). Erre tett rá egy lapáttal Felugo, aki a szabaddobást ejtette be Szécsi kapujába. Újra egál volt, a közönség egy része ezt némán, a másik fele hangosan buzdítva vette tudomásul. Kis harcolr ki újabb fórt, a lövést végül szélről Varga Dénes vállalta el, de Tempesti zárta a rövidet. 2:30-nál újabb magyar helyzet maradt ki, az olaszok kellőképp felszívták magukat az utolsó percekre.

Magyar labdaszerzés sután Varga Dénes volt türelmetlen, az olasz kapusba vágta a labdát. Gyorsan időt is kértek a vendégek. Meg is lett az eredménye, kiváló védekezéssel akadályozták meg a magyar gólszerzést. 13 másodperccel a mérkőzés vége előtt Kemény Dénes kért időt. Most használt is a fejmosás, 6 másodperccel a lefújás előtt Varga Dániel iszonyatos bombájára ugrott fel a margitszigeti közönség. Szívóst még kipontozták a végére, de már tehetetlenek voltak az olaszok, így egygólos 9-8-as magyar sikerrel ért véget az első nap.

Kásás Zoltán: Véleményem szerint Peking után a válogatottat hagyni kéne 2-2,5 évig dolgozni, hiszen világklasszisok estek ki, össze kell szoknia a csapatnak. A második félidőtől kezdve voltak ígéretes pillanatai a találkozónak, remélhetőleg Zágrábig összeszoknak a fiúk. Ami Bélát illeti, Dénesnek olyan hátvédre, aki erős, jól úszik és jól lő. Még fiatal, bele kell rázódnia. Szó volt róla, hogy Szegeden is többet kellene játszatnia ebben a pozícióban.

Kajak-kenu vb: Janics egyesben is finalista

A péntek délutáni középfutamok során eldőlt, hogy a vasárnapi hét 500 m-es döntő közül ötben lesz… Tovább olvasom