2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 9°C Még több cikk.

Volán-bravúr: a szegediek kiütötték az NB I-es Szolnokot

A labdarúgó magyar kupában a legjobb 32 csapat közé jutott a Tisza Volán SC (a Makó FC ma 15.30-kor Cegléden lép pályára). Az NB III-as szegedi alakulat nagy skalpot szerzett, Móroczék az élvonalbeli Szolnokot búcsúztatták.
Tisza Volán SC–Szolnok 2–1 (1–0)
Labdarúgó magyar kupa-mérkőzés a 32 közé jutásért. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, műfüves pálya, 300 néző. Vezette: Böcskei.
Tisza Volán SC:
Czirják – Mészáros, Mórocz, Dargó, Grünvald – Vágó L., Huszárik – Búzási, Beretka (Vastag, 87.), Végh (Vida, 57.) – Kazi (Völgyi R., 85.). Edző: Buchholcz Gábor.
Szolnok:
Rézsó – Schindler, Stanisics, Hevesi-Tóth, Szalai – Búrány, Mile (Alex, a szünetben), Vörös (Antal, 58.) – Koós, Pisanjuk, Tchami (Ngalle, a szünetben). Edző: Vágó Attila.
Gólszerzők:
Mészáros (11-esből) a 10., Pisanjuk az 50., Völgyi R. a 87. percben.
Jók: mindenki, ill. Ngalle.

Bravúros sikert aratott a Volán a kupában. Fotó: Veréb Simon (galéria)

Villáminterjú Buchholcz Gábor edzővel:

- Meglepte a siker?
- Természetesen igen, ilyen győzelemben csak titkon reménykedtem. Elmondtam a fiúknak a meccs előtt, hatalmas lehetőség előtt állnak, örülök, hogy teljes erőbedobással küzdöttek. 120 százalékos teljesítményt nyújtottunk, ennek ellenére azt mondom, sok tartalék van még fiatal együttesemben.

- Milyen hatása lehet a győzelemnek?
- Mondanom sem kell, önbizalom-növelő ez az eredmény, nem utolsó sorban pedig büszkévé tehet minden szegedi sportbarátot. Megmutattuk, hogy bravúrokra vagyunk képesek.

- Kinek örülnének a legjobb 32 között?
- Minél rangosabb ellenfelet, leginkább az Újpestet szeretnénk Szegedre csábítani. Sok fradista van csapatomban, a zöld-fehérek nevében is szeretnénk revánsot venni a 6-0-s vereség miatt.

Búrány Zoltán: – Nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után... Az első félidőben nem voltunk motiváltak, keveset futottunk. Be kell vallani, a Volán jobban akarta a sikert, mint mi. A fordulást követően minimálisat javult ugyan a játékunk, de mi kihagytuk a helyzeteket, a szegediek pedig az egyetlen lehetőségükből gólt szereztek.

Leginkább azért tűnt érdekesnek a Tisza Volán SC–Szolnok kupacsata, mert az NB I-es vendégeknek az edzője az a Vágó Attila, akinek a fia a Volánban futballozik. A meccs előtt elmesélte a tréner, fia egy hete lett 18 éves, az ünnepi ebéden azt mondta félig viccesen Levinek, játsszon jól, nehogy szégyent hozzon rá. Szófogadó gyermek lévén erről szó sem lehetett, és bár Levente az első tíz percben kicsit megilletődötten futballozott, később belejött, egyre több labdát szerzett a középpályán, és azokat javarészt pontosan is játszotta meg. De nem csak ő játszott jól, az egész Volán, a kék-feketék nem ismertek elveszett labdát, a vendégek képtelenek voltak mit kezdeni a hazaiak agresszív harcmodorával. Aztán az is lehet, hogy a műfű sem javított a kedélyállapotukon (a füves pálya talaja mély volt, ezért a sportigazgatóság nem engedélyezte azon a találkozó lejátszását). A rutinos Schindler butaságát (a 16-oson belül ártalmatlan szituációban akasztotta Végh lábát) Mészáros büntetővel torolta meg. Megérdemelt előnnyel tért pihenőre az NB III-as gárda.

A fordulást követően az elmúlt évadban a Makóban szerepelt Ngalle beállításával jobb lett a Szolnok, a gyors egyenlítés az addig a csendes szemlélő szerepében tetszelgő Vágó Attila hangját is meghozta. Miként kollégája, Buchholcz Gábor, most már ő is űzte, hajtotta az övéit, de játékosai ezen a délutánon nem vették a lapot. Bár akadtak helyzeteik, azok mind kimaradtak, míg a meccs vége előtt három perccel, az akkor beállt Völgyi Roland hatalmas lövést küldött a jobb felső sarokba, 2–1. Idő már nem maradt az egyenlítésre, megszületett a kupaforduló egyik legnagyobb meglepetése!

– Az egyik szemem nevet, de a másik sír – közölte a meccs után Vágó Levente. – A továbbjutásunk miatt madarat lehetne fogatni velem, viszont édesapámat nagyon sajnálom.

Megérdemelte a Tisza Volán a győzelmet, mégpedig azért, mert ellenfelénél sokkal jobban akarta a sikert. Ezt emelte ki mondandójában a győztes gárda edzője, Buchholcz Gábor is: – A srácok átérezték, amióta futballoznak, a mostani meccs a legnagyobb lehetőségük a kiugrásra. Mindenki 120 százalékot nyújtott! Nagyon boldogok vagyunk!

• 16. xmanó 2010. szeptember 22. 15:41
    „A képek alapján,jó ha 200-an voltak a meccsen....ami nagyon kevés,sőt,szégyen.
    Annak azért örülök,hogy Zsozsó (Ngalle)volt a legjobb a Szolnokban!”
  • 15. koszone 2010. szeptember 22. 09:46
    „Gratula !

Kell egy csapat,ezt már Minarik is elmondta!
    Jó lenne Szegeden egy NB1-es csapat.

Én még emlékszem!”
  • 14. Ajozsi 2010. szeptember 22. 08:38
    „MESSI-ről nem írnak ennyit.Mibevagytok?”
  • 13. zakarandi 2010. szeptember 22. 06:04
    „Hajrá Kolléga! :-)”
  • 12. Lehiggadt 2010. szeptember 21. 20:40
    „Jézus! Miért írtam Makót! 1000 Boccs mindenkitől! Hajrá Tisza Volán!
  • 11. hubatop 2010. szeptember 21. 20:40
    „suzukirobi...igen a kupából....”
  • 10. jonbovi 2010. szeptember 21. 20:37
    „GRATULA!!! HAJRÁ SZEGED!!!”
  • 9. Lehiggadt 2010. szeptember 21. 20:34
    „Régi szép idők, amikor az SZVSE NB II-es csapata a négy között csak bírói "segédlettel" esett ki...
    Kívánom Makónak, hogy szárnyalja túl az SZVSE akkori menetelését!”
  • 8. dobi 2010. szeptember 21. 20:22
    „azért Vágó Attila nyilatkozata nagyon ide illett volna....”
  • 7. valoperes_zugugyved 2010. szeptember 21. 20:01
    „ÉG A SZOLNOK /i/
    :P”
  • 6. 3xhe 2010. szeptember 21. 19:33
    „Gratulálok!!!
    Azért külön örülök, hogy tegnap nem volt Sing:-)))”
  • 5. Savio 2010. szeptember 21. 19:25
    „Mikor lesz újra NBI-es csapat Szegeden?????????????????”
  • 4. stevestone 2010. szeptember 21. 19:12
    „Reklamálásért...”
  • 3. suzukirobi 2010. szeptember 21. 19:08
    „a 2:1 az kiütés?
    egyébként gratulálok a csapatnak!
    Kiállítva: Pisanjuk (a mérkőzés után). ???”
  • 2. manboy 2010. szeptember 21. 19:07
    „Nagy gratuláció az NB/les csapat megveréséhez! Kritika: döntsék már el, hogy mennyien voltak kint a meccsen mert van ahol 500at írnak, az szegedi viszonylatban elég jó, de ha csak 250en mint amennyit a dm ír akkor az kicsit gázos, mert annyian simán vannak szinte minden megye les meccsen... Ezt csak a Bucholcz nyilatkozat miatt!
    SZÉP VOLT SRÁCOK!!!”
  • 1. Tisza 2010. szeptember 21. 19:02
    „Na végre, fönt van a cikk!
    Gratulálok a csapatnak, utóljára 11 éve távozott vereséggel NB I-es csapat Szegedről!”

Tájfutásban elsők

Pusztamérges - Százhúsz tájfutó dacolt a zuhogó esővel a hétvégi Pusztamérges-kupán. Tovább olvasom