2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Volán-bravúr Szolnokon, HFC-iksz Battonyán

A labdarúgó NB III Alföld csoport hatodik fordulójában jól teljesített mindkét Csongrád megyei csapat: a Tisza Volán SC nyert Szolnokon, a legutóbbi fordulóban kiütéses vereséget szenvedett HFC pedig Battonyáról tért haza egy ponttal gazdagabban.
Battonya–HFC 1–1 (1–1)
Battonya, 300 néző. Vezette: Bathó.
Battonya: Schvarcz – Fekete, Gradinariu, Süli A., Pribojszki – Varga P., Laurinyecz, Karászi (Dani), Nagy A. – Czira, Werle. Edző: Mákos Árpád.
HFC: Kovács K. – Huszár, Lajos, Sipos, Mucsi (Czibere A.) – Antal K. (Papp Z.), Vér – Varga M., Kis K., Marton (Antal S.) – Rácz. Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Werle, ill. Rácz.
Jók: Gradinariu, Süli A., Czira, Werle, ill. Huszár, Varga M., Kis K., Marton, Rácz.

Az első negyedóra végén egy védelmi hibát kihasználva a Békés megyei együttes vezetést szerzett. A gól után átvette a kezdeményezést a HFC, és Rácz remek találatával egyenlített is. A szünet után mindkét oldalon adódtak lehetőségek további találatok szerzésére, de a felek nem jártak sikerrel. Igaz, ebben a játékvezetői hármas is ludas volt, ugyanis a vendégek két, góllal kecsegtető támadását is tévesen les címén állították meg.

Kandó Róbert: – Igazságos, számunkra jó eredmény született. Battonyán nem kis dolog pontot szerezni.

14. Algyő    törölve

Szolnoki Spartacus–Tisza Volán SC 1–2 (0–2)
Szolnok, 200 néző. Vezette: Mihálik.
Szolnok: Kiri – Horváth, Bálint, Lécz, Papp (Benedek) – Lázár, Szabó T., Szoboszlai, Tóth I. – Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla.
Tisza Volán SC: Dongó – Mészáros, Dargó, Grünvald, Garamvölgyi – Mórocz, Szabó A. (Pénzváltó) – Pálfi, Huszárik, Végh A. (Bárdosi) – Beretka (Kazi). Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők: Sárkány (11-esből), ill. Beretka, Dargó.
Jók: Sárkány, Szoboszlai, ill. az egész csapat.

A rossz talajú játéktéren a hazaiak meglepetésére a szegediek kezdtek lényegesen jobban. Móroczék kihasználták a szolnokiak bágyadtságát, a 19. és a 21. percben szerzett góllal megnyugtató előnyhöz jutottak. Padlóra került a Spartacus, kis szerencsével, no meg jobb koncentrálással további gólokat is szerezhettek volna a hazaiak. A fordulást követően egy teljesen más Szolnok futott ki a gyepre. Szinte a kapujukhoz szögezték a Volánt, és egy jogos büntetővel szépítettek is. Az egyenlítés viszont elmaradt, mert bár egyértelmű fölénybe kerültek az otthoniak, jókora fölényük meddőnek bizonyult, másképp fogalmazva a Tisza Volán védelme biztosan állt a lábán.

Buchholcz Gábor: – A mérkőzés után az Edda Álmodtam egy világot című száma jutott eszembe. Mi most tényleg itt állunk a kapui előtt!

További eredmények: Soroksár–Százhalombatta 3–0, Gyula–ESMTK 1–3, Vasas II.–Orosháza 0–1, Kecskemét II.–Monor 0–0.

• 1. Sodevilla 2009. szeptember 21. 22:42
    „A rossz talajú játéktéren a hazaiak meglepetésére a szegediek kezdtek lényegesen jobban. ez mit jelent te fogalmatlan délmagyar? írni tudjatok már ti fogyatékosok”

NB II: kétgólos Makó-vereség az MTK II-től

A REAC két góllal nyert vasárnap a Mezőkövesd ellen a labdarúgó NB II 7. fordulójában, ezzel az élre… Tovább olvasom