2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 21°C Még több cikk.

Volt esélyük: Szedeák-Atomerőmű 84-94

Sokáig meccsben volt a Szedeák, végül tíz ponttal, 94-84-re kikapott az Atomerűmű ellen a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Atomerőmű 84-94 (17-17, 24-24, 16-23, 27-30)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 14. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Pálla, Papp, Bognár.
Naturtex-SZTE-Szedeák: DRAHOS 11/3, Levy 12, IVOSEV 20, DUKICS 18/3, TANÁCS 14/6. Csere: Kiss Zs. 5/3, Molnár M. 4, Vida. Vezetőedző: Fodor Péter.
Atomerőmű: L. WILLIAMS 11, N. Williams 6/3, VOJVODA 26/12, Kámán 9/3, TÓTH Á. 15. Csere: MORGEN 10, KÖRTÉLYESI 17/3, Kovács Á. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Kipontozódott: Morgen (37.).

Fodor Péter: - Az első félidő végén másfél perc alatt eladtuk a hétpontos előnyünket, ez nagy hiba volt. Lett volna esélyünk a sikerre, de nem éltünk vele.

Völgyi Péter: - Az első három percet leszámítva okosan és fegyelmezetten játszottunk, ennek köszönhető a győzelmünk.

IV. negyed (84-94)

10. perc: Lorenzo Williams. A végére szétesett a Szeged, Fodor Péter is dühös. Ivosev 80-90. L. Williams, majd Drahos 82-92. L. Williams 82-94. Ivosev 84-94. Vége. Pedig volt esély a sikerre.

9. perc: Tóth Ádám marad egyedül 78-83. Szegedi időkérés. Megint Tóth, plusz büntető is 78-86. Elment? Levy kihagyja, a labda a Paksé. Tóth zsákol... elmant... 78-88.

8. perc: vezethetnénk, de eladjuk. Vojvoda 77-80. Ivosev büntetői ma nem jók, most egy sem megy be. L. Williams egy büntetője jó 77-81. Tanács tépi ki az egyik paksi kezéből a labdát, ezt kell! Drahost faultolják. Nem igaz, egy megint kijön, 78-81.

Pedig volt esélyük: Szedeák-Atomerőmű 84-94

7. perc: Körtélyesi kosár plusz büntető 73-78. Tanács a palánk alól. Milyen meccs 75-78! Morgenre fújnak faultot, kiszáll! Dukics büntetői bent 77-78.

6. perc: Drahost lökik, de estében is remek 71-73. L. Williams 71-75. Az a baj, hogy a Paks nem ront támadást... Ahogy már mondtuk: Tanács Ati nem ront büntetőt! 73-75.

5. perc: Tóth Ádám zsákolt 69-73. Benne van a meccsben a siker, de nehéz lesz.

4. perc: két vendégbüntető jó 67-71. Molnár Miki tör be szépen 69-71.

3. perc: kétszer szerzik vissza a paksiak támadásban, büntető a vége. Körtélyesi nem ront 65-69. Remek Levy passza Ivosevnek, 67-69.

2. perc: Tanács áll bele a hármasba, jól teszi 62-65. Morgen dupla, Tanács újabb tripla, a Kígyó-térről 65-67.

1. perc: Tanács ritkán ront büntetőt, most sem 59-64. Körtélyesi egyik bünttője bent, a labda marad náluk 59-65.

III. negyed (57-64)

10. perc: Vojvodával nem bírunk 57-64. Negyed vége.

9. perc: Dukics sikeres közelije után 56-59. Drahos büntetőjével pedig 57-59. Tóth Ádám büntetőivel pedig immár 57-61.

8. perc: faultokkal jobban állunk, most Vojvoda ül le a harmadikja után.

7. perc: Drahos passza után Kiss Zsolt, szép volt. Vojvoda nagyon belejött 54-59.

6. perc: Levy tesz vissza egy lepattanót, mínusz öt 52-57.

5. perc: eladjuk, L. Williams viszi végig 48-55. Ivosev folytatja a pontgyártást, volt egy kis szünet a játékában 50-55. Vojvoda dobása most csak dupla 50-57.

Hatalmas csata, izgalmas meccs: Naturtex-SZTE-Szedeák-Atomerőmű. Galéria: Frank Yvette

4. perc:
Drahos is triplát szór, nagyon kellett 46-50. Vojvoda zsinórban harmadik triplája kevésbé... 46-53. Szegedi időkérés. Drahos újabb bravúros kosara, 48-53.

3. perc: Vojvoda tripla 43-47. Megint ő, megint hármas 43-50.

2. perc: Dukics harmadik faultja, ez mondjuk nem jó hír. Őt nem zavarja, a palánk alól eredményes, N. Williams egy büntetője is jó 43-44.

1. perc: Kámán kosarával vezet az ASE 41-43.

II. negyed (41-41)

10. perc: Dukics kosár plusz büntető, jön vissza Levy és Ivosev 41-34. Morgen büntetők, remek szezonja van a fiatal centernek 41-36. L. Williams, majd Körtélyesi triplája a dudaszóval egyszerre, 41-41 a félidő.

9. perc: Tanács ajtó-ablak helyzete 38-32. Morgen 38-34.

8. perc: Vojvoda 33-32. Ott a tripla, Nebojsa Dukicsé 36-32. Vida ront kettőt, ülhet is le a padra.

Levyvel nem nagyon bírnak a paksiak.
Fotó: Frank Yvette

7. perc: Ivosev eddigi öt büntetőjéből csak kettőt dobott be, most egyet, ennél tud jobbat. Pályán Vida Máté 31-30. Ivosev ül le a padra kicsit. Molnár Miki két büntetője jó 33-30.

6. perc: Tóth Ádám fordult be szépen 30-27. Kámán hármassal egyenlít, remek meccs 30-30.

5. perc: Dukics is elkezdte szórni a kosarakat 27-23. Vojvoda kosár, a pluszbüntető rossz 27-25. Kiss Zsolt tripla futtából, neki és a csapatnak is nagyon kellett 30-25.

4. perc: kisebb játékvezetői értetlenkedés után a Szedeáké a labda. Levy pörög, forog, dob 25-21. Vojvoda egyszerűbben talál be 25-23.

3. perc: micsoda Ivosev-parádé, már 11 pontos 23-21.

2. perc: Levy megint villan, eddigi legjobb meccse 21-19. Körtélyesi is jól játszik, és zsákolni is tud 21-21.

1. perc: egyenlő erők küzdelme: Dukics, majd Vojvoda 19-19.

I. negyed (17-17)

10. perc: Ivosev óriásit brusztolt, támadólepattanó, majd kosár a vége. Körtélyesi talál be 17-15. Megint ő 17-17. Negyed vége.

9. perc: Körtélyesi zsákolt szépen 14-13. Kiss Zsolt a pályán, Ivosev egy büntetője bent 15-13.

8. perc: Levy! Előbb a kosár jó, majd kioszt egy hatalmas sapkát 14-9. Kámán kétpontosa után Fodor Péter kér időt. Nincs azért nagy baj 14-11.

7. perc: Kámán, Dukics, Morgen 12-9.

6. perc: Levy a palánk alól, eddig repül a Szzedeák szekere 10-3. Morgen csereként szállt, majd talált be 10-5.

5. perc: Dukics dobása lejön. Nics Williams marad egyedül 8-3.

Fodor Péter bíztatja fiait.

4. perc: jól kezdünk, Levy dobásával 6-0. Nekünk nyolc, Ivosevnek hat, vendégidőkérés 8-0.

3. perc: Drahos és Tóth akad össze, nagyot esnek. Ivosev dobása majdnem tripla 4-0.

2. perc: Tanács dobása rövid.

1. perc: az Atom hozta el a labdát. Ivosev kosarával vezetünk 2-0. Dukicsé az első személyi és az első lapattanó is.

19.12: zajlik a beutatás, hamarosan kezdődik az összecsapás. Hajrá, Szedeák!

19.10: a tavalyi szezonban hasonló körülmények között találkozott egymással a két együttes, akkor a Szedeák 1400 néző előtt hatalmas meglepetésre 76–72-re legyőzte a listavezető Atomerőműt. A sikerből Janou Rubin 23, Bryson McKenzie 16, Nebojsa Dukics 14, Kiss Zsolt 11, Drahos Gábor 7, Tanács Attila pedig 5 ponttal vette ki részét, a túloldalon a négy légiós (Sales, a magyar állampolgársággal is rendelkező Pavlik, Johnson és Hodges) összesen 65-öt dobott – azóta egyikük sincs már Pakson. És hogy megismételhető-e a kisebb csoda? Igen – legalábbis Sabáli Balázs körmendi edző szerint, aki az egyik szakportálon a Szedeák győzelmét jósolta a forduló meglepetésének.

19.05: Nyilas István egykori Szedeák-játékos családjával jött ki a meccsre, amelyet az ABCOM játékosai is megnéznek majd. Sőt itt van Nagy Péter válogatott súlyemelő is, aki elárulta, nem szedett fel plusz kilókat az ünnepek alatt.

18.26: már a pályán a csapatok, cserélik a szponzori molinókat is. A csajoknál már összejött ma egy siker, az ABCOM-Szeged KE fináléba jutott 86-37-es győzelmével. Ha ilyen simán nem is, bízunk benne, a Szedeák is legyőzi az Atomerőműt.

17.39: már a csarnokban vannak a csapatok, a paksiaktól a két Williams, a Szedeákból Dukics és Ivosev figyeli a női Hepp-kupa elődöntőjét. Két negyed után 49-10-re vezet az ABCOM-Szeged KE az FTC II. ellen - pislognak is nagyokat a légiósok...

A tavalyi szezonban a listavezető Atomerőműt győzte le hazai pályán a Szedeák, ezúttal pedig a „csak" az ötödik helyen álló paksiakat fogadja Fodor Péter csapata. Ha ebből indulunk ki, akár a győzelemre esélyesnek is nevezhetnénk a Naturtex-SZTE együttesét a ma 19.15-kor kezdődő mérkőzésen.

– Azért nem eszik olyan forrón a kását. Igaz, hogy nyerni szeretnénk, de a legutóbbi összecsapásból nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, már csak azért sem, mert a paksiak kerete rendesen kicserélődött – mondta a vezetőedző. – Egyébként pedig teljesen mindegy, ki lép pályára az Atomerőműben, a paksi együttes hagyományosan a magyar bajnokság egyik legjobb csapata, nincs ez másként most sem. A szezon közben igazolt hátvéd, Nick Williams kiválóan beilleszkedett, és bár centerben nincs légiósuk, a válogatott Tóth Ádám és a tehetséges Morgen Ferdinánd a magas posztokon is veszélyt jelent. Igaz, fizikálisan egyértelműen meggyengültek a palánk alatt – fogalmazott.

Fodor Péter szerint ha jól játszik a csapata, legyőzheti az Atomerőműt.  Fotó: Karnok Csaba
Fodor Péter szerint ha jól játszik a csapata, legyőzheti az Atomerőműt.
Fotó: Karnok Csaba

A Paks amerikai centereinek távozását azért megpróbálja meglovagolni a Naturtex, amely várhatóan egy magasabb szerkezetű csapattal kezd. Ezt mindössze Tanács Attila kisebb sérülése akadályozhatja meg.

– Tanács Ati derékfájdalmai miatt mulasztott edzést a héten, de ha minden jól megy, ez nem akadályozza a játékát. Fontos, hogy a lepattanócsatában mi kerüljünk fölénybe, hogy jó dobószázalékot mutassunk, valamint hogy a külső dobásaik ellen működjön a kitalált védekezésünk – ha ezek megvalósulnak, és a mindig fantasztikus közönségünk is támogat bennünket, lehet esélyünk a sikerre – mondta Fodor Péter, aki hozzátette, a betegség miatt az egész héten nem edző Csorvási Levente játékára kevés az esély.

Az Atomerőmű igen hektikusan szerepel a bajnokságban, amihez az is hozzájárult, hogy a szezonban a nemzetközi porondon, méghozzá az EuroChallenge sorozatban is elindultak, igaz, a csoportküzdelmek után búcsúztak. Legutóbbi két idegenbeli bajnoki mérkőzésük teljesen ellentétes képet mutatott: a címvédő Szolnok otthonában gálázva nyertek 96–68-ra, az Albacomp ellen Székesfehérváron viszont beleszaladtak egy kínos, 76–48-as zakóba. Nagy kérdés, hogy ma melyik Atomerőműt láthatjuk a Naturtex-SZTE-Szedeák ellen pályára lépni.
A 19.15-kor kezdődő találkozóra a szegedi oktatási intézményekben tanuló diákoknak ingyenes a belépés.

• 3. gszlaszlo 2012. január 07. 20:39