2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Volvo-kupa: Magyarország-Kanada 10-8

Szoros mérkőzésen a végén két góllal, 10-8-ra győzött a magyar válogatott Kanada ellen a Volvo-kupa zárónapján. Ezzel a hazaiak 100 százalékos teljesítménnyel nyerték a tornát.
IV. VOLVO-KUPA nemzetközi férfi vízilabdatorna
Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda, 600 néző. Vezette: Redding (amerikai), Birakisz (görög)

Magyarország - Kanada 10-8 (4-1, 3-3, 0-1, 3-3)

Magyarország:
Baksa - Madaras 1, Hosnyánszky 3, Varga Dániel 1, Kis G. 2, Varga Dénes 1, Szivós. Csere: Török B., Erdélyi, Hárai, Vámos, Tóth M., Marnitz 2, Bundschuh, Nagy V. (kapus). Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.

Kanada: Randall -Bicari 2, Boyd, Conway 1, Graham 1, Feltham 3,
Miller. Csere: Mcelroy, Robinson 1, Dakic, Vikalo, Flood. Szövetségi
kapitány:
Dragan Jovanovic.

Emberelőny:  8/5, ill. 6/4.

Ötméteres: 1/1, ill. -.

Magyarország 100%-os teljesítménnyel nyerte a IV. Volvo-kupát!

Kemény Dénes: A mai mérkőzésen az idősebbek nem voltak támaszai a fiataloknak, sok hibával játszottunk. A 20-5-ös hétfői mérkőzés után nem hittük el, hogy ha nehéz lesz a találkozó, akkor ennyire lesz az. A végén kiszenvedtük ezt az eredmény, pontosabb, összeszedettebb játékkal meg lehetett volna a reális, 7-8 gólos különbség.

4. negyed (3-3)

8. perc:
Tóth Márton szerez labdát, fél perc van vissza és mi támadunk. Nincs több gól, kettővel győzi le a magyar válogatott Kanadát, ezzel 100%-os teljesítménnyel nyeri a IV. Volvo-kupát. 10-8.

7. perc: Szívós lövése kijön, de marad nálunk a labda. Fórban a magyarok, Kis él is a lehetőséggel. 10-8.

6. perc: Szívós szerez labdát. Szűk 2 perc vissza, meg kellene nyugodni.

5. perc: Török adja be Kisnek, de nem jut el hozzá a labda. Robinson is megtáltosodott az időkérés után, ismét egyre Kanada. 9-8. Szívóst szerelik gyanús módon, jöhetnek a vendégek. Ezt megúsztuk, ismét nálunk a labda.

Hosnyánszky 3 góljával vette ki a részét a hazai sikerből. Fotó: MTI
Hosnyánszky 3 góljával vette ki a részét a hazai sikerből.
Fotó: MTI

4. perc: Csak feltámad a csapat. Most Hosnyánszky lövi szét a kanadai kaput. Randallnak esélye sem volt, eléggé meglepődött a lövésen. 9-6. Bicarit nagyon meggyógyíthatták a csere alatt. 9-7.

3. perc: Tóth Márton hogy miért küldték ki a bírók, azt nemlehet tudni, most viszont aggódhatunk. Ezt ki kell védekezni. Ez nem jött össze, Conway egyre hozza fel Kanadát. 7-6. Varga Dániel végre megtöri a másfél negyednyi gólcsendet. 8-6.

2. perc: Dakic igyekszik, de nincs belőle gól. Hárai a kapussal és a bekkel harcol, de a lövés elszáll a kapu mellett.

1. perc: Most a miénk a labda, de gólt is kellene már lőni. Ahhoz képest hogy pár napja 20-5-re vertük Kanadát...még akár izgulhatunk is a végén.

3. negyed (0-1)

8. perc:
Madaras pattint úgy 10 méterről, elszáll a kapu mellett. Feltham még igyekszik, de marad a 7-5.

7. perc: Szép játék, de kimarad a kanadai akció. És a miénk is. Valamit kellene most már tenni. Ez most veszélyes volt, Bicari feltámadt hamvaiból, de szerencsére Nagy Viktorba vágja a labdát.

6. perc: Graham lövése elakad a blokkban, Madarasé is a túloldalon. Előnyben a vendégek, időt is a szövetségi kapitány.

4. perc: Bicarit kell lecserélni,  helyette Vikalo a vízben. Ismét egy olyan kanadai támadás, ami nem jut csak félpályáig. A magyaroké se ereményesebb, Kist szerelik centerben.

3. perc: Nem nagyon tudtuk, hogy mit akart Kanada, de a lényeg, hogy mi jöhetünk. Kishez nem jut el a labda, úszás vissza.

2. perc: Kettős emberelőnyben a magyarok, ezt be kell lőni. Varga Dani lövi rá, de elakad a blokkban. Ezért kár volt.

1. perc: A magyarok kapujában Nagy Viktor. A ráúszást megint Kanada nyeri, de Hosnyánszky labdát szerez. Feltham oson be a kapu elé, ez nemki ziccer. Be is lövi. 7-5.

2. negyed (3-3)

8. perc:
Marnitz lövése pattan be a kanadai kapus könyöke alatt. Ez pazar volt. 7-4.

7. perc: Varga Dénes vállalta el a szabaddobást, Randall véd. Megint egy érdekes támadószabálytalanság, a bírók már megint érdekesen fújnak.

6. perc: Hosnyánszky középről...ez védhetetlen volt. 6-4. Emberelőnyben támadnak a vendégek, de Baksa védésével megszakad a 100%-os kihasználtság.

5. perc: Varga Dani szerez labdát, Kis viszont a kapusba vágja. Török iszonyatos bombát enged el, de ez is csak kapufa. Újraindul a támadóidő, de elhamarkodott beadás után Kanada jöhet.

Graham (kék) lelkesedése sem volt ahhoz elég, hogy Kanada legyőzze a magyar válogatottat. Fotó: MTI
Fotó: MTI

4. perc: Ehhez a 3 nap folyamán nem nagyon volt hozzászokva a magyar válogatott. Graham lövésével egyre jönnek fel a vendégek. 5-4.

3. perc: Feltham már a második góljánál jár. Varga Dénes lövi szét a kapufát, ismét a vendégek jöhetnek. 5-3.

2. perc: Graham nagyon lekes, de Baksán nem fog ki. Bicari viszont betalűl. 4-2. Ahogy Madaras is. 5-2.

1. perc: Ismét a kanadaiak hozhatják fel a labdát, Grahamnak muszáj volt lőnie, de eredménytelen.

1. negyed (4-1)

8. perc:
Marnitz tudatosítja a vendégekben az eredményt, ismét kettővel vezet a magyar válogatott. 3-1. Feltham lövi szét a kapufát, marad a labda Kanadánál. Varga Dénes előnyből növeli tovább az előnyt, a negyed végén 4-1.

7. perc: Török labdája nem ér el a kapuig, magyar pedig nem indul érte. Jöhetnek a vendégek.  Feltham avatja fel Baksát, ezzel 2-1.

6. perc: Török adja be Hárainak, hárman szerelik a magyar centert.

5. perc: Baksa kapta el a fonalat, ismét egy pazar védés. Utolsó pillanatokban lőnek a vendégek, de így se fognak ki Baksán.

4. perc: Kis Gábor avatja fel a kanadai kapust, vezet Magyarország. 1-0. Hárainak köszönjük az ötméterest, Hosnyánszkynak pedig a gólt. 2-0.

2. perc: Baksa véd, a túloldalon Randall tesz hasonlóképp. Eddig nincs gól a találkozón.

1. perc: Graham simán veri Varga Dénest, Kanada hozhatja fel a labdát. Nem jutnak messzire, jól védekezett a magyar csapat. Sajnos a miénk se jut tovább.

18.45: Mindkét szegedi Kemény Dénes keretében, Baksa fogja kezdeni a találkozót, de Török Bélát is láthatjuk majd a medencében.

A magyar férfi vízilabda-válogatott fölényesen győzött az első napon Ausztrália (18-4), a második nap az Egyesül Államok (11-5) nemzeti csapata ellen.

A zárónapon a Kemény-legények Kanadát fogadják. A cél nem lehet más, mint a veretlenség megtartása, amire minden esélye megvan Madaraséknak.

• 1. Beth 2010. február 26. 21:31
    „Szuper volt a hangulat!!!!!!!!!!”

Labdarúgó Európa Liga: eindhoveni búcsú

A labdarúgó Európa Ligában a 16 közé jutásért rendeztek visszavágókat. A magyar érdekeltségű csapatok közül a Juhász Rolanddal felálló Anderlecht kiütéses vereséget (4–0) mért a spanyol Athletic Bilbaóra. Tovább olvasom