2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

Vörös ördögök a mennyben

A hét vége kiemelkedő labdarúgó-eseménye az angol Szuperkupa-mérkőzés volt. A díszes trófea – tizenegyesekkel – a Vörös ördögöké, vagyis a Manchester Unitedé lett.
Kezdjük a krónikát a legrangosabb párharccal! A Manchester United sikerét hozta az angol labdarúgó Szuperkupáért – hivatalosan a Community Shieldért – kiírt vasárnapi összecsapás. A bajnok MU a 90 perc során 1–1-et ért el a kupagyőztes Chelsea-vel szemben, a tizenegyespárbajt azonban simán megnyerte a szigetországi futball hagyományos idénynyitóján. A kapus Van der Sar három büntetőt hárított. A Manchester United története 16. Szuperkupa-sikerét aratta.
Eredmény: Manchester United–Chelsea 1–1 (1–1) – tizenegyesekkel 3–0. Gólszerzők: Giggs (35.), ill. Malouda (45.).

Az első találat a 35. percben esett, a manchesteri Ryan Giggs egy baloldali beadást követően a 11-es pontról kanyarított a kapuba. Az egyenlítés még a szünet előtt megszületett: Florent
Malouda remek indítást kapott a tizenhatos bal oldalánál, lerázta Rio Ferdinandot, majd éles szögből estében ballal a hosszú sarokba helyezte a labdát. A második félidőben nem változott az eredmény, így a kiírás szerint következtek a büntetők. A Chelsea-ből Pizarro, Lampard és Wright-Phillips egyformán elhibázta kísérletét, a manchesteriek viszont eredményesek voltak, ezzel a harmadik pár után be is fejeződött a büntetőpárbaj.

Nem született gól a francia labdarúgó-bajnokság 2007/08-as idényének első mérkőzésén, az újonc Racing Strasbourg és a végső győzelemre is esélyesnek tartott Olympique Marseille összecsapásán. Eredmények, 1. forduló: Racing Strasbourg–Olympique Marseille 0–0, Girondins Bordeaux–Lens 1–0, Caen–Nice 1–0, Lille–Lorient 0–0, AS Monaco–St. Etienne 1–1, Paris St. Germain–Sochaux 0–0, Stade Rennes–Nancy 0–2, Valenciennes–Toulouse 3–1, Le Mans– Metz 1–0.

Már az első fordulóban kiesett Szélesi Zoltán csapata, az Energie Cottbus a labdarúgó Német Kupából. Érdekesebb eredmények, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Unterhaching (III. oszt.)–Hertha BSC 0–3, Rot-
Weiss Ahlen (III.)–Hannover 96 1–3, Rot-Weiss Essen (III.)–Energie Cottbus 2–2, 11-esekkel: 4–3, FC St. Pauli (II.)–Bayer Leverkusen 1–0, Eintracht Braunschweig (III.)–Werder Bremen 0–1, Kiel–Hamburg 0–5, Neustrelitz–Karlsruhe 0–2.

Vásárhely először lesz az ob házigazdája

Hétfőtől Vásárhelyre költözik a felnőtt magyar teniszezők többsége része. A Hód TC salakos pályáin… Tovább olvasom