2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Zakó Újvárosban és Győrben

Dunaferr - Makó 35-16
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Dunaújváros, 700 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki.
Dunaferr NK: HOFFMANN – LOVÁSZ 5, Laluska 4, FERLING 6 (2), Borbás 3, Mörtel 2, Vincze 4. Csere: Sirina (kapus), Pigniczki 1, Gáspár 1, ŐRI A. 3 (1), Obucsina 1, Kovács A. 2, Nagy I. 3. Edző: Kovács Péter.
Németh Toll Makó: Klembucz – Sztupakova 1, Lévai 1 (1), Csendes 2, Fekete 6 (3), Barna 4, Baunok. Csere: Szabó K. (kapus), Erdei, Németh Zs. 1, Horváth M. 1, Bartucz. Edző: Berzsenyi Mária.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 9/4.
Az eredmény alakulása, 7. perc: 2–2, 13. p.: 3–4, 17. p.: 7–4 19. p.: 8–5, 27. p.: 10–8, 36. p.: 17–9, 38. p.: 19–9, 40. p.: 20–11, 46. p.: 25–12, 53. p.: 30–12.

A végeredményt, a két pont sorsát tekintve sok illúziója nem lehetett a Maros-parti csapatnak, Berzsenyi Máriára, az újdonsült edzőre is nehéz debütálás várt. Ennek dacára harcosan, jól kezdett a Németh Toll, és az első félidő első felében tartotta a lépést – még vezetett is! – az egykori Bajnokok Ligája-győztessel. Az adódó lehetőségeket mindkét gárda kihasználta, a hibákat, figyelmetlenségeket góllal „honorálta". A szünetre kialakult ötgólos különbség tisztes helytállásnak tűnt a bennmaradásért küzdő gárdától. Sajnos, nem maradt így... A pihenő után az történt a pályán, amit a házigazdák akartak, ők pedig nyerni akartak, minél nagyobb különbséggel. Makói oldalon hetesek, ziccerek maradtak ki, s a játékosok lélekben már feladták az egyre kilátástalanabb harcot. Talán ezért is, kiütéses vereség lett a vége.

Berzsenyi Mária: – Gratulálok a Dunaferr együttesének a sportszerű játékhoz és a győzelemhez. Csapatom az első félidőben jól teljesített, a másodikban nyújtott produkció azonban elfogadhatatlan. Dolgozunk tovább és igyekszünk mindent megtenni a bennmaradásért.

Győr - HNKC SE 34-21
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Győr, 2000 néző. Vezette: Bujdosó, Tomecskó.
Győr: HERR – Kovacsicz 3, Temes 3 (3), Hornyák 6 (3), BRADEANU 5, VÉRTEN 6, Juhász 2. Csere: Guiu (kapus), Bognár 1, Djokics 1, Drávai, Bódi, Somoi, GOGIRLA 7 (1). Edző: Róth Kálmán.
HNKC SE: Abramovics – Mucsi, Nyikolajenko 4, MAYER 5, Wolf 1, Jenőfi 6 (4) , Ancsin 2. Csere: Scholtz, Körmöczi (kapusok), Földes, Szepesi 1, Sipos, Fülöp, Jókai 2. Edző: Kiss Szilárd.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 6/4.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 3–1, 10. p.: 9–2, 18. p.: 14–4, 27. p.: 19–7, 35. p.: 25–12, 40. p.: 28–16, 46. p.: 31–17, 56. p.: 32–20.

Nem sokáig volt kérdéses, hogy melyik csapat a jobb. Az első 10 percben a következő volt a koreográfia: vásárhelyi hiba, győri kontra és gól. Az eredményjelzőn: 10–2. Eldőlt minden, a kézilabdát más sebességi fokon játszó Rába-parti alakulat elrobogott a kék-sárgák mellett. A vendégek részéről csak az volt örömteli, hogy Jenőfi Katalin felépült és visszatért – méghozzá hat góllal –, valamint Mayer Szabina (a beállós Reinerről van szó, aki családi okok miatt változtatott nevet) teljesítménye, aki öt találata mellett heteseket harcolt ki. Ő bizonyult együttese legjobbjának. A Győr könnyedén nyert, úgy hogy a második játékrész második felében Róth edző már a fiataloknak is bizalmat szavazott.
Kiss Szilárd: – A két együttes között reálisan legalább ekkora a különbség. A bajnok Európa elitjéhez tartozik.

Hrepka eldöntötte a meccset

A labdarúgó Borsodi Liga 13. fordulójában két pontra növelte előnyét a listavezető MTK a hazai… Tovább olvasom