2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

Zárkózik a riválisokhoz a Bodrogi Bau

Második félidei jó játékával magabiztosan győzött a Bodrogi Bau a MAFC ellen a férfi kosárlabda-bajnokság kiesési rangadóján. A sereghajtó vásárhelyiek pontszámban beérték a kaposváriakat.
BODROGI BAU-VÁSÁRHELYI KOSÁRSULI–MAFC 105–94 (27–25, 21–24, 25–16, 32–29)
Uniqa NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 21. forduló.
Vásárhely, 900 néző. Vezette: Valovics dr., Ádám, Csösz.
Bodrogi Bau: DRAHOS 31⁄15, BROOKS 26, Freeman 14⁄6, KOVÁTS 25⁄3, Gémes 2. Csere: Babut 2, Böszörményi 3, Kukla 2. Edző: Czuprák László.
MAFC: YOUNG 38⁄9, WEHNER 26⁄6, Cortez, VAVRA 15⁄9,
Fülöp 6. Csere: Misek 3⁄3, Fodor 2, Radovics 2, Bodrogi 2. Edző: Dinnyés Attila.

A mérkőzésre kilátogató szurkolók belépőjét a Paks elleni hazai kudarc miatt „büntiben" lévő vásárhelyi játékosok vásárolták meg, ennek megfelelően az utóbbi hetek legvaskosabb nézőszámát jegyezhettük fel a Hódtói Sportcsarnokban.

Az első negyedben a MAFC kétemberes csapat benyomását keltette, Wehner kilenc, Young pedig tíz pontot dobott, ennek ellenére tíz perc után a remekül lepattanózó hazaiak vezettek 27–25-re. Az egy-egy elleni védekezés mindkét oldalon igen hiányosnak bizonyult, és mivel a MAFC játékosai szorgosan gyűjtögették a személyi hibákat, a faultproblémák a későbbiekben jelentősen befolyásolták a vendégek teljesítményét. A szabálytalanságok sorozatát a vásárhelyiek precíz büntetőkkel torolták meg: az első félidőben mind a tizennyolc „egypontost" a gyűrűbe helyezték. A Bodrogi Bau játékában 37–34 után jelentkezett az első rövidzárlat, és a vendégek megérezve az esélyt, zsinórban tizenegy pontot termeltek. A harci riadót Drahos fújta meg, a nagyszünet 48–49-es állását pedig Kukla dudaszó pillanatában elengedett középtávolija
alakította ki.

A második félidő elején Drahos három szerzett labdából három ziccert dobott, majd ugyanő egy hárompontossal először a mérkőzés során tízpontos előnyhöz juttatta a házigazdát. A MAFC-ban az addig extrát produkáló Wehner elfáradt, így Young jóformán egymaga tartotta a lelket Dinnyés Attila csapatában. Az utolsó felvonás 73–65-ös Kosársuli-vezetéssel indult, és amikor Drahos három perc alatt három triplát hintett, tudni lehetett: ezt a meccset a kéksárgák nem bukhatják el. Az élete egyik legjobb játékát nyújtó Kováts Róbert büntetőből szerezte a századik pontot, és a végeredményt is ő állította be egy remek zsákolással.

Percről percre: Pick Szeged - Celje 20-19

A Pick Szeged végig vezetett, de a győztes találatot csak az utolsó másodpercben sikerült megszereznie a szívós Celje ellen. Tovább olvasom