2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

ZF Eger-Szeged Beton 9-8

Az utolsó két percben vesztette el a ZF Eger elleni rangadóját a Szeged Beton vízilabdacsapata. A bajnokság 8. fordulójában Gerendás György csapata 9-8-ra győzött a Tisza-partiak ellen.
Vodafone férfi vízilabda OB. I. 8. forduló
Eger, Bitskey uszoda, 800 néző. Vezette: Kiszelly Gábor, Kun György.

ZF EGER - SZEGED BETON 9-8 (3-3, 2-1, 0-3, 4-1)

ZF EGER: Valics - Feltham 1, Biros 1, Sántavy, Bárány 2, Varga Zs. 3, Graham. Csere: Erdélyi, Kovács 1, Hegedűs 1, Binder, Bundschuh, Hárai. Edző: Gerendás György.

BETON: Baksa - Juhász, Vindisch 2, Komlósi, Molnár 1, Török, Lehmann . Csere: Somogyi 1, Szabó, Busila 2, Kayes 2, Kuncz. Edző: Kásás Zoltán.

Emberelőny: 8/3 ill. 8/3.

Ötméteres: 1/1 ill. 1/1.

Kipontozódott: Molnár (27. perc)

4. negyed (4-1)

8. perc:
Előnyben a Szeged, de hosszú másodpercek. Somogyi lövése lejön a blokkról, marad nálunk a labda, de a beadás után vége. Győztes meccs úszott el az utolsó 2 percben, 9-8-ra győzött az Eger.

8. perc: Busila távolról vágja rá, de elakad Valicsban. 3 perce még a Szegedé volt a meccs, Varga góljával a hazaiak állnak nyerésre. 28 másodperc vissza. 9-8.

7. perc: Ágner lövése mellé, az egyenlítésért támad az Eger, zúg az uszoda. Főleg ez után fog, Kayest állítják ki a bírók, előnyben támadnak a hazaiak. Beigazolódott amitől féltünk, Feltham egyenlít! 8-8.

6. perc: Erdélyi lövését Baksa védi, de elveszeik a bírók a Szegedtől a labdát. Ezt bánhatjuk, Kovács egyedül középen, ismét 1 gól az előnyünk. Bő 2 perc még vissza... 7-8.

5. perc: Micsoda passz, micsoda gól?! Somogyi szélről ívelte be Kayesnak, aki könnyedén löki be a labdát a kapuba. 6-8. Gerendás György kér időt! Hosszú 3 perc lesz ez még!

4. perc: Bárány centerből, de pont Baksa kezébe pöttyint. Hazai labdaszerzés után Bárány marad üresen, egyre jön fel az Eger. 6-7.

3. perc: Molnárt szórják ki a bírók, de Baksa így is remekel. Kayes csodás lövése csak a kapufát éri. Az az 1 centi már megint...

2. perc: Elveszik az Egertől a labdát, ismét szegedi támadás.Molnár lövését Valics védi, de marad nálunk a labda.

1. perc: Graham most felszívta magát, jöhet az Eger. Binder úgy egy méterrel lő a kapu fölé. Ezért de kár! Török előnyben vágja a blokkba a labdát.

3. negyed (0-3)

8. perc:
Komlósi szerez labdát, kezdenek morcosak lenni a hazai drukkerek, de legyenek is! Főleg most, Kayes harcol ki ötméterest! 2-vel mennek a vendégek, Vindischt nem zavarja a füttykoncert!! 5-7. Megúsztuk az utolsó támadást gól nélkül, a negyed végén marad a szegedi vezetés!

7. perc: Graham pattint, de ez is fölé. Kásás Zoltán kér időt. Segített is a szegedieknek, Somogyi előnyből mutatkozik be. Ismét a Tisza-partiaknál a vezetés. 5-6.

5. perc: Somogyi igyekszik, de ez most kevés volt, simán fogja Valics. Végre egy kis szerencse, hátrányban szerez labdát a Beton. Sajnos helyzetig se jut el a támadás, Kayes bejátszását halásszák le az egriek.

4. perc: Varga Zsolt lövi szét a kapu mögötti hálót, ez jócskán mellé ment. Ez az Eger ma verhető, Hajrá Szeged!

3. perc: Ismét labdaszerzés, Somogyi volt szemfüles. De gól is kellene a teljes örömhöz.

2. perc: Juhász pattint, de elakad a labda. Jöhetnek a hazaiak. Nem sokra mennek a lehetőséggel, Juhász szerez labdát, ez szép volt. Szépen jár körbe a labda, Molnár elégeli meg az adogatást, lő, de Bindert találja fejbe.

1. perc: Ismét Töröké a labda, Graham éppen lemaradt. Busila nem sokat gondolkodott, akcióból megvan az egyenlítés. Szól a Hajrá Szeged! Most csöndesek a hazaiak. 5-5

2. negyed (2-1)

8. perc:
Bundschuh nagyon bátor, de Baksának nem lő gólt. Reméljük nem is fog. Kimarad a szegedi előny, Komlósi volt két méteren belül. A félidőben 5-4 a hazaiaknak.

7. perc: Molnár átlövésből, de most a szerencse elpártolt tőlünk, Valics a kapufára tolja.

6. perc: Lehmann nézte ki magának a bal felsőt, de Valics a helyén volt. Bundschuh lövését ismét védi Baksa.

5. perc: Ez már több mint vicc. Molnártól ismét elveszik a labdát. Baksa hatalmasat véd!

4. perc: Molnár lövését blokkolják, a túloldalt Baksa védi Biros lövését. Nagyon kell most a gól!

3. perc: Két hazai támadásból szerez labdát a Szeged, de nem tudott élni a lehetőséggel. Varga potyagóljával ismét mi vagyunk hátrányban. 5-4.

2. perc: Kayes a medencében, gyorsan be is mutatkozik egy góllal. 4-4.

1. perc: Török hozza el a labdát, majd Komlósi lövi szét a kapufát. De kár érte, bár a kísérlet nem volt rossz. Sajnos Hegedűsé sem volt az, fórban szerzi vissza a vezetést. 4-3.

1. negyed (3-3)

8. perc:
Ismét a hazaiak vezetnek, fél perccel a vége előtt Bárány előnyből talál be. 3-2. Nem szomorkodunk sokáig, Busila az utolsó pillanatban hatalmas bombával egyenlít. A negyed vége 3-3.

7. perc: Ezt megúsztuk, támadóhibát fújnak, így Graham gólja nem ér. Molnárra nagyon vigyáznak a védők, Lehmann beadását is leszedik.

6. perc: Feltham nem végezte el az ajándék szabaddobást, ismét jöhet a Szeged. Lehmann próbálkozása a kapufát éri. Ez nem lehet igaz, Molnár Papesz ellen ötméterest ítélnek. Biros egyenlít. 2-2.

5. perc: Kimarad a szegedi fór, Lehmann a blokkba vágja a labdát, de szerencsénkre Biros elúszik a labda mellett. Török éber volt.

4. perc: Most kellene lefújni! Molnár góljával vezet a Beton! Most már hallatják a hangukat a szegedi drukkerek is. 1-2. Bundschuh előnyben vágja Baksába a labdát, szép védés!

3. perc: Akcióból Vindisch egyenlít, erre nem számított Valics. 1-1.

2. perc: Lehmann passza után Török vágja a kapufára. Kár az első előnyért, de megnyugtató, hogy az Eger sem szerzett gólt. Nem sokáig örülhetünk, Varga Zsolt góljával vezetnek a hazaiak. 1-0.

1. perc: Grahammal nem bírt Vindisch, az első támadás a hazaiaké. Nem sokra mentek, de az első szegedi roham se hozott még gólt.

18.05: 5 percet csúszik a mérkőzés, azt eddig a bírókon kívül senki nem tudja, hogy miért. A hazai drukkerektől már hangos az uszoda, de a maréknyi szegedi  alakulat is kitesz magáért.

17.50: Továbbra sincsenek jó hírek a csapat körül, ugyanis a mérkőzés előtt Ágnernak és Vindischnek is hőemelkedése volt. Ennek ellenére mindketten vállalják a játékot. Ez a meccs ma nagyon fontos!

Jó rajt a bajnokságban, címvédőként menetelés a LEN-kupában, aztán semmi. Sommásan így lehetne összefoglalni a Szeged eddigi szezonbeli szereplését. A problémák a Szolnok elleni hazai meccsel kezdődtek. Hét négyes szegedi vezetés után 7–7 lett a végeredmény, aztán 3–0-s előnyről 4–4 a Vasassal szemben, az mk-elődöntőben 17–13-as vereség szintén a bajnoktól, végül pedig három napon belül két fiaskó a Fraditól: a LEN-kupa-nyolcaddöntő első összecsapásán 10–9, az ugyancsak a fővárosban játszott bajnokin pedig 9–5. Sem az eredmények, sem a mutatott játék nem túl biztató a mai egri rangadóra kivetítve.

– Arról nem beszélve, hogy szerdán már az első negyedben combon rúgták Somogyit, alig tud járni, Vindischnek folyt a füle, lázas, orvosi vélemény szerint egy hétig nem szabadna vízbe mennie... – kesergett Kásás Zoltán, a Beton trénere.

A férfi vízilabda OB I mai, nyolcadik fordulójában a Szeged Beton 18 órától Egerben ugrik vízbe. Fotó: DM/DV

– Épp elég a bajunk, amit ezek a sérülések, betegségek csak tovább tetőznek. Képtelen vagyok felfogni, miért vagyunk ennyire figyelmetlenek. A Fraditól kapott kilenc gól közül hatot csak egy kicsivel nagyobb odafigyeléssel el kellett volna kerülnünk. A végére szétesett a védekezésünk, az is előfordult, hogy többen voltunk a vízben, mégis gólt kaptunk, ezen a szinten ez megengedetlen. A fórkihasználásról nem is beszélve. Egyszerűen nem látom, nem jövök rá, hogy mit játszunk, mit akarunk játszani ilyenkor. Mert nem azt, amit megbeszéltünk, az egyszer biztos. Folyamatosan kellene javulnunk, ehhez képest ennek pont a fordítottja történik.

Szurkolói busz

A találkozóra szurkolói busz indul 12.15-kor a Szeged Plaza parkolójából. Érdeklődni Érdi Zsoltnál (06/30-9122-957) lehet.

A Tisza-partiak produktumában jókora pálfordulatnak kell(ene) bekövetkeznie ahhoz, hogy eséllyel vegyék fel a küzdelmet az otthonában rendkívül erős Egerrel szemben.

– Az Eger a Fradinál erőszakosabb csapat, márpedig nekünk a zöld-fehérek is letépték a fejünket, mi meg úgy pólóztunk, mint az apácák. Fegyelem, figyelem, alázat, határtalan győzni akarás, több jó egyéni teljesítmény, kizárólag ezek birtokában lehet csak egy jó eredményről, bravúrról álmodozni – nyilatkozta a mesteredző.

1. FTC 7 7 – – 71 – 47 21
2. Vasas 7 5 1 1 92 – 44 16
3. Eger 6 5 – 1 63 – 42 15
4. Honvéd 7 4 – 3 63 – 53 12
5. Szeged 6 3 2 1 55 – 38 11
6. Szolnok 6 3 2 1 58 – 40 11
7. Pécs 6 1 1 4 43 – 64 4
8. OSC 6 1 – 5 53 – 66 3