2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 21°C Még több cikk.

Zöldre verték őket: Szeged-FTC 17-8

Hódmezővásárhely - Esélyeshez méltón magabiztos győzelemmel szerzett vezetést a két győzelemig tartó párharcban, a Vodafone OB I negyeddöntőjében az A-Híd Szeged Beton VE vízilabdacsapata. Vincze Balázs együttese 17–8-ra győzte le az FTC-t.
A-Híd Szeged Beton VE–FTC 17–8 (4–2, 5–1, 6–4, 2–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, rájátszás, negyeddöntő, első mérkőzés. Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda, 300 néző. Vezette: Csanádi, Füzesi.

Szeged Beton: Baksa – KISS CS. 3, KUNAC 2, Bálint, MOLNÁR T. 5, Somogyi 2, Hegedüs. Csere: Molnár D. (kapus), Juhász, Younger 1, TÖRÖK 2, Kayes 2, Varga P., Lehmann. Edző: Vincze Balázs.

FTC: Kosztrov – Kincses 1, Illés, Polovic, ERNYEY 3, Paján 1, Sántavy. Csere: Laboncz (kapus), Francsics 1, Manhenc, Simon 2, Szöllősi, Mocsári, Sánta. Edző: Ambrus Tamás.

Gól – emberelőnyből: 13/6, illetve 10/0.
Ötméteresből: 2/1 illetve –.

Lehmann István számára igazán különleges volt a Ferencváros elleni negyeddöntő mérkőzés: az A-Híd Szeged Beton VE játékosa szülővárosában, Hódmezővásárhelyen készülődhetett. A Tisza-parti együttes a BL-ben a Mladost Zagrebet fogadja majd április 18-án 18.30-kor a Gyarmatiban, így az FTC elleni meccsen ismerkedett a helyszínnel. Tegnap eldőlt, hogy a Bajnokok Ligája négyes döntőjét Nagyváradon rendezik majd májusban.

Nem volt kérdéses a Beton győzelme Vásárhelyen az FTC ellen. Fotó: Frank Yvette (galéria)

A Fradit az OB I-es alapszakaszban kétszer intézte el simán Vincze Balázs csapata, az első negyedben gyorsan kiderült, hogy a zöld-fehéreknek ezúttal sem sok esélyük lesz a Szeged számára is új helyszínen.

Kiss Csaba indította el – 27 másodperc telt a meccsből, amikor már vezetett a Beton – a gólgyártást. A második negyedben a több tucat szegedi drukker is „felébredt" a nézelődésből, számukra is új volt a terep, rázendítettek a „Hajrá Szeged!" rigmusra. Török Bélára ez jó hatással volt, akkora bombát eresztett el, ami után „szakadt" a háló, 5–2. Sok vizet nem zavart az FTC, sokszor már annak is örültek a vendégek, ha lövéssel tudták befejezni az akciójukat.

A második negyed 4. percében Lehmann is beszállt, minden mezőnyjátékos szerepet kapott Vincze mestertől. A félidőben már hat volt „közte", 9–3-ra vezetett a Szeged. A macska-egér harc tovább folytatódott, a fővárosiak egyre jobban kipukkadtak, Molnár Tamás pedig ebből erőt merített, a harmadik negyedben, 11–3-nál már negyedik gólját szerezte. Ez is jelezte: könyöksérülése már a múlté.

„Gyakorol" – szólt az elegáns öltözékben a sajtópáholy mellett ülő Juhász György szakosztály-igazgató, miután Kiss Csaba előbb kihagyott egy ötöst, majd egy percre rá magabiztosan értékesített egy büntetőt. Végül is ez a negyeddöntő erről szólt (17–8-ra nyert a Szeged): a gyakorlásról, ami jól sikerült.

Nem nehéz megjósolni, a két győzelemig tartó párharc várhatóan holnap eldől Budapesten (18 órakor kezdődik a második mérkőzés), az A-Híd Szeged Beton pedig készülhet az elődöntőre.

Vincze Balázs: – Nehéz egy ilyen mérkőzésen végig koncentrálni, nem is sikerült. Nagy lépést tettünk a továbbjutás felé, szerdán ennek reményében utazunk a fővárosba. Múlt hét csütörtökön a felkészülésben egy kemény ciklust kezdtünk el, amely túlmutat ezen a meccsen, a játékosokon ez látszik is. A fókuszban már az Eger elleni hazai meccsünk áll.

Ijesztgetett a Szentes a Komjádiban

A két csapat szentesi bajnokija után a rájátszásban is szoros meccset játszott a Kalo-Méh CS&K Szentesi VK és a Vasas. Tovább olvasom