2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Zsebben a továbbjutás! Pick Szeged-Kecskemét 35-20

Magabiztos előnnyel nyerte a férfi kézilabda magyar kupa negyeddöntőjének első meccsét a Pick Szeged a Kecskemét ellen.

Pick Szeged-Kecskemét 35-20 (15-10)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Szeged, 1000 néző. Vezette: Medve, Nagy L.
Pick: Marjanac - Vancsics 1, Kos 3, Zubai 3, Andjelkovics 2, Oszmajics 2, Zvizej 11 (5). Csere: Liszkai (kapus), Nenadics 6, Katzirz 5, Herbert, Krivokapics 1, Vadkerti 1. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Kecskemét: Shejbal - Hruscsak 4/3, Berta, Petro 1, Dobó, Belojevics 2, Kekezovics 5/2. Csere: Nagy L., Szabó 3, Csorba 3, Gyuris, Kalics 2. Vezetőedző: Skaliczki László.

Dragan Djukics: - Örülök a győzelmünknek, amelyet elsősorban védekezésünknek köszönhetünk: emlékezhetünk, Kecskeméten 40, most csak 20 gólt kaptunk Skaliczki László csapatától. A csapat körüli nehézségekkel nem foglalkozunk, nekünk a pályán kell teljesíteni.

60. perc: Petro lövését védi kis szerencsével Liszkai. Krivokapics gólja időn túl esik, 35-20 a vége.

59. perc: kiszórják a Picket, Krivo után Kos ülhet le.

58. perc: a végére jött igazán bele Kos, Csorba is betalál 35-20.

Pick Szeged-Kecskemét 35-20

57. perc: Zvizej újra hetesből 34-19.

56. perc: Kekezovics - gólja ellenére szerencsére ez nem az ő napja volt 33-19.

55. perc: Vancsics zúdul a hálóba, sajnos a labát elhagyta. Vadkerti már nem hibázik 33-18.

54. perc: a sérülés után visszatérő Lele a pályán, Kos labdája a hálóban 32-18.

53. perc: indulásból Vancsics is betalál 31-17.

52. perc: Kos mássza meg a védőfalat, gól a jutalma 30-17.

51. perc: a támadásban is a pályán lévő Herbert harcol ki hetest és kiállítást. Zvizej továbbra is hibátlan a vonalról 29-17.

50. perc: támadásban sem rosszabb, góljával 28-17.

49. perc: Gyurist nem hagyja élni Katzirz.

48. perc: az egykori kedvenc, Djurkovics érkezett meg a meccsre, a szurkolók "Ratko, Ratko" kórussal üdvözlik.

47. perc: Liszkai ügyes passzát Zvizej csak az üres kapuba paskolja. Zúg a "tíz, tíz, tíz" a csarnokban 27-17.

46. perc: Belojevics labdaszerzés után, Nenadics felállt fal ellen eredményes 25-16. Ismét a szerb, ez neki a hatodik 26-17.

45. perc: Liszkai váltja Marjanacot. Nem tudni, mi lehet Kos cipőjével, harmadjára esik el a meccsen szinte magától...

44. perc: Kalics, majd Nenadics 24-15.

43. perc: Zubai szerez szép gólt beállóból 23-14.

42. perc: a nyolcadik vendéghetes is befújják, Hruscsak nem hibázik 22-14.

41. perc: és úgy tűnik a szélről sem, már nyolcnál tart 22-13.

40. perc: nem tud hibázni a hétméteres vonalról Zvizej 21-13.

39. perc: Petro kap szép labdát, majd eljátssza a "nagyhalált". A hetest Hruscsak dobja be 20-13.

38. perc: Zvizej indul, be is lövi 20-12.

37. perc: Nenadics vágja be a kecskeméti kapus szeme között 19-12.

36. perc: Marjanac véd kettő, Oszmajics lő egyet 18-12.

35. perc: Nenadics mattolja Shejbalt 17-12.

34. perc: könnyű síppal befúlt hetest kap a Kecskemét, Hruscsak vágja be 16-12.

33. perc: hetesből ismét Zvizej szerez gólt 16-11.

32. perc: Szabó Péter hozza közelebb csapatát 15-11.

31. perc: Zubai kísérletét védi Shejbal, Zvizej mellé ejt.

Nincs gond a Pick játékával, Djukics mester tanítványai lassan, de biztosan őrölik fel a kecskeméti együttest. A szegedi oldaln Katzirz és Zvizej, a Kecskemétnél Kekezovics a legeredményesebb 4 góljával.

30. perc: Petro marad lent, a szlovák medvét ketten húzzák fel. Másra nincs idő 15-10.

29. perc: megint Katzirz keze sül 15-9. Hruscsak góljával 15-10.

28. perc: újabb kecskeméti hetes, Marjanac ezt is védi, ám Szabó a kipattanót beteszi 14-9.

27. perc: Katzirz kegyeten, szétlövi a bal alsót 14-8.

26. perc: Nenadics remek passza után Herbert lő kapufát. Gyuris szintén beállóból mellé durrant, de kap egy hetest. Marjanac kiüti.

25. perc: Petro-gól, Shejbal-védés 13-8. Djukics kér időt.

24. perc: Csorba hiába veri meg Nenadicsot, Marjanacon nem tud kifogni.

22. perc: Kekezovics ejtését símogatja ki Marjanac, az ellentámadásból Katzirz talál be 13-7.

21. perc: Krivokapics is elkezdi. Ha nem Shejbal védene, tízzel vezetne a Pick 12-7. Skaliczki időt kér.

20. perc: Gyuris lövését védi Marjanac.

19. perc: Krivokapics is beszáll, Katzirz gólt is szerez 11-7. Alakul ez.

18. perc: a csereként beálló Nenadics góllal kezd 10-7.

17. perc: Deni repül egészen a kapuig 9-7.

16. perc: az új szerzemény Belojevic talál be, Katzirz és Herbert a pályán 8-7.

15. perc: Kekezovics kezdi el rossz szokásához híven átlőni a szegedi falat, Zvizej hozza vssza az előnyt 7-6. Nem unja, negyedik gólját indulásból szerzi 8-6.

14. perc: Zubai remek gólja szinte hasról, Pertót szórják ki róla 6-5.

13. perc: az első szegedi hetest Zvizej dobja be magabiztosan 5-5.

12. perc: Kos második labdáját szórja el létszámfölényből, az ellentámadásnál Csorba dob be egy kipattanót 4-5.

11. perc: Djukics reklamál egy lépéshibát, kicsit belép a pályára, kapja is a srgát. Ettől a döntéstől nem lettek népszerűek a sporik.

10. perc: ő sem fogja Kekezovics újabb büntetőjét, vissza is ül 4-4.

9. perc: Szabó Péter és Andjelkovics szaporázza 4-3. Djukics kapust cserél, Liszkai a pályán.

8. perc: Oszmajics negyedik lövése már gólt ér 3-2.

7. perc: Berta beballag az öltözőbe, úgy tűnik, egy perc jutott neki a kupameccsből. Shejbal eddig remekel.

6. perc: Vancsics ziccerét védi Shejbal. Az első hetes, Kekezovics belövi 2-2.

5. perc: Zubait most nem lehetett megállítani 2-1.

4. perc: a szlován vb-hős, Luka Zvizej az első gól szerzője 1-0. A túloldalon is szélsőgól, a két csapat bajnokiján 13-ig jutó Kekezovics talál be 1-1.

3. perc: Marjanac védi Hruscsak lövését, Zubait ketten fogják meg.

2. perc: gól nincs, sérülés van: Berta csúszik el az oldalvonalnál, esése után jobb kezét fájlalja.

1. perc: Oszmajics lövései a blokkban és a kapufán halnak el.

17.02: Lele Ambrus leköszönő ügyvezető adja át az új igazolásnak, a szlovák válogatott Tomás Stranovskynak a 22-es Pick-mezt.

17.00: mindkét csapat feltűnően jókedvű - gyaníthatóan nem sokáig tart a barátkozás.

16.55: bár a vendégcapat tele van ismerős, szegedi arccal, egyikük mégis élénkebben él a Pick-drukkerek emlékezetében: Gyuris Patrick a télen igazolt Kecskemétre, először lép pályára egykori csapata ellen.

16.50: revánsra vágyik a Pick, hiszen az ősszel edzőbuktató – Vladan Matics a csúfos kudarc után közös megegyezéssel távozott – meccsen a Kecskemét 40–32-re győzte le a Szegedet a bajnokságban.

16.45: egyébként Stranovsky végzi el a kezdődobást újdonsült csapata Kecskemét elleni mk-negyeddöntőjén. A Szegedből a szélső mellett hiányozni fog a térdét fájlaló Simon Bence is.

16.40: pályán a csapatok, zajlik a melegítés. A kezdés előtt Andjelkovics Bajusz Sándorral, Herbert Gábor pedig Tomás Stranovskyval beszélgetett - múlt és jövő egyszerre a pálya szélén.

„Indul a mandula!" A Republic együttes népszerű slágerének egyik szövegrészlete ez a mondat. Értelme nem sok, mégis sokan átvették ezt a kis megjegyzést.

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata számára pedig tényleg indul a mandula, beindul a 2010-es nagyüzem. Szombaton 17 órakor a Kecskemét elleni hazai mk-meccsel kezdetét veszi az a sorozat, amely komoly kihívás lesz Dragan Djukics együttesének. Három fronton kell harcolnia – magyar kupa, BL, BB-liga – a Tisza-parti alakulatnak. Az mk-ban kötelező a Bács megyeiek elleni továbbjutás. A final fourba való bekerülés két meccsen dől el, így nem mindegy, hogy mekkora előnyt szereznek a szegediek a február 13-i visszavágóra.

A Pick Szeged honlapja „A reváns 1. része!" címmel harangozza be a Skaliczki László edzette kecskemétiek elleni összecsapást. Nem véletlen, hiszen másfél hét alatt háromszor is összecsap egymással a két együttes. A reváns sem véletlen, az ősszel edzőbuktató – Vladan Matics a csúfos kudarc után közös megegyezéssel távozott – meccsen a „Kecsó" 40–32-re győzte le a Pick Szegedet.

Van tehát miért visszavágni, revánsot venni az ellenfélen. Azon a csapaton, amely méltán viselhetné a „kis Szeged" nevet. A legenda, Bajusz Sándor, Berta Róbert, Nagy Levente, Varsandán Milán, Gyuris Patrick és Szabó Péter játszott egykor a Pickben, és ott van még az a vezetőedző, Skaliczki László, akivel 1996-ban történelmet írt a Szeged, a klub történetének első bajnoki címét ünnepelhették a kiváló szakemberrel a szurkolók.

Érdekes, hogy a Pick Szeged legyőzése óta a Kecskemét inkább leszálló ágban van, mint felszállóban. Ha a tudásuk legjavát nyújtják Dragan Djukics fiai, akkor nem lehet gond a magabiztos előny megszerzése. Két hiányzója lesz a meccsnek. Hiába érkezett meg tegnap az új szerzemény, a szlovák Tomás Stranovsky, sérülése miatt egyelőre még nem játszhat. Simon Bence is kihagyja az összecsapást, térdsérülése szépen gyógyul, azonban a hét végén pihennie kell. Szerencsére a többiek egészségesek, így ott lesz a pályán az ausztriai Európa-bajnokság egyik sztárja, a cseh Jicha mögött a góllistán második helyen végzett szlovén Luka Zvizej is. A góljaira egy biztos – nagy szükség lesz.

• 12. kreatív 2010. február 07. 09:30
    „Csónakos: "A jelenleg kormányra készülő Fidesz épp most helyezte kilátásba, hogy az olimpiai sportágaknak kiemelt, megemelt támogatást ad! Egy biztos, a focira nem adnék állami pénzt addig míg nem teljesítenek! Kivétel az utánpótlás képzés!"

Kreatív: "Pedzegeted már Csónakos???!!!! Miért a labdarúgásnak ne,,, legtöbben fociznak az országban... de ebben igazad van egy fillért se, nekik sem. Miért:- mert tudod, hogy a holdudvar viszi el a pénzt!!!_ Ez így van másutt is, pl. a kézilabdánál! Azért fontos a magyar olimpiai mozgalom, mert sokan nagyon jól megélnek belőle!!!! ( Schmidt Pál elvtárs-úr, Baráth Etele elvtárs ). Nem "cirkusszal" kell kényeztetni a leírhatatlan egészségügyi helyzetben lévő magyar társadalmat, hanem "kenyérrel"! Nem arra kell buzdítani őket, hogy szurkoljanak a TV képernyője előtt és a Maty-éren, a szegedi sportuszoda helyén épült Sportcsarnokban, hanem arra, hogy ténylegesen mozogjanak! Nem nézni kell agyondédelgetett kedvenceinket, hanem helyette úszni, kajak-kenuzni, vívni, vízipólózni, agyaggalambot lövöldözni! Az élsportot pedig hagyjuk meg azoknak, akik ebből akarnak megélni, akik ebből akarnak meggazdagodni! NE KEVERJÜK a kettőt!
    Normális berendezkedésű országban nem járnak fanatikus pókhasú, dohányzó, fogatlan, agyvérzés szélén lévő emberek túlfizetett, szintén pocakos és kiöregedett megélhetési sportolók ( ld. PICK-ICS) pénzgyarapító, sportimitációs rendezvényeire, helyette ők maguk kézilabdáznak, mozognak, futnak, egészségükért, életükért! Az iskolai és szabadidő sportnak olyan hagyományai vannak, amiről mi még álmodni se merünk! ( BENELUX országok, skandinávia !!!!) A különbség jól kirajzolódik az átlagéletkorok összehasonlításánál !!!”
  • 11. Pip 2010. február 06. 22:41
    „Látszik Djukics munkája, csak így tovább!”
  • 10. TUTI 2010. február 06. 22:39
    „HAJRA PICK SZEGED!”
  • 9. kuhnagnes 2010. február 06. 20:33
    „Nem tudom rosszul látam-e a mérközést de a bírok amit csínáltak az nekem sok volt.Ratko szerintem is elkelene a csapatban.”
  • 8. Atipapa 2010. február 06. 20:22
    „jó volt a meccs. kint voltam. mi van/volt a szurkolással? nagyon csendben ment a mérkőzés... jó npersze a góloknál nem volt kuss, de azért nem ezt szoktam én legalábbis meg.. :(”
  • 3. rambla 2010. február 06. 19:07
    „Ma már látszott a csapaton, hogy mit akarnak játszani!
    Lesz ez jobb is!”
  • 2. zehn 2010. február 06. 18:51
    „Ez a realitás,kár volt Kecskeméten történelmet csinálni.”
  • 1. fügepálinka 2010. február 06. 18:42
    „Gratulálok a srácoknak...és RATKO DJURKOVIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ....VISSZAJÖHETNE MÉG EGY ÉVRE!!!!!!!!!!!!!!”

Hungerit MetalCom-Szentes: könnyű győzelmek

A női vízilabda OB I felsőházi középszakaszát a magyar utánpótlás-válogatott elleni hazai dupla meccsel kezdte meg a Hungerit MetalCom-Szentes. Tovább olvasom