2017. 05. 01. hétfő - Fülöp, Jakab 5°C | 20°C Még több cikk.

Zubai nyolc góljával: PLER-Pick Szeged 33-38

Zubai Szabolcs, Luka Zvizej és Katzirz Dávid góljaival szerezte meg a győzelmet a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Pestszentlőrincen.
PLER-Pick Szeged 33-38 (15-20)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Pestszentlőrinc. Vezeti: Kisfalvi, Péli.
PLER: Paul - Rév 4 (1), Balogh 5, Lékai 5, Pordán 4, Lendvay 2, Bakos 4. Csere: Novák, Székely (kapus), Tóth 1, Forgács 1, Munkácsi 2, Jakub 3 (1), Kuti 2. Vezetőedző: Adorján Gábor.
Pick Szeged: Liszkai - Stranovsky 4, Katzirz 7, Zubai 8, Herbert 1, Andjelkovics 3, Zvizej 6 (1). Csere: Marjanac (kapus), Krivokapics 5, Oszmajics 1, Nenadics 1, Vadkerti 1, Lele 1, Vancsics. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.

Dragan Djukics: - Nagyon elégedett vagyok a sikerrel, pláne az utóbbi időszakban tapasztalt történések után.

60. perc: Jakub hetese gólt ér, 33-38 a végeredmény.

59. perc: Oszmajics lő gólt a szétnyíló hazai védelem között 32-38.

58. perc: Kupi is duplázik, jók a hazai cserék 32-37.

Marjanac ezt a hetest nem védte ki.

57. perc: Kupi először eredményes 30-37. Jakub már másodszor 31-37.

56. perc: Pordánnak jót tett a hasonlítgatás, megint ő talál be 29-36. Lele góllal kezd a Szegedben 29-37.

55. perc: Zvizej góljánál már halkabb 28-36.

54. perc: Jakub lövi szét a szegedi hálót, a bemondóhölgy tovább visít a mikrofonba 28-36.

53. perc: ismét Pordán, majd Andjelkovics 27-35.

52. perc: Stanovsky is gyors, nem érik utól 26-34.

51. perc: Pordán "Arsavin" Dávid talál be 26-33.

50. perc: remek támadás, Katzirz bombagólja a vége 25-33. Herbertet küldik ki két percre.

49. perc: Krivokapics ki is használja 25-31. Vadkerti használja ki Novák hibáját, az üres kapuba dobja a labdát 25-32.

48. perc: Lendvayt is kiküldik, kettős előny.

47. perc: Herbert keveredik előre, gól a jutalma, Stranovsky is leindulja a hazaiakat. Kicsit simább 25-29. Andjelkovics is gólt szerez, Munkácsi kiáll, a hazai bemondó egyre halkabb - szerencsére 25-30.

46. perc: Zubai a legeredményesebb 24-26. Bakos válasza nem késik 25-26. Krivo lövése surran be Novák alatt 25-27.

45. perc: Munkácsi a szélről 24-25. Meleg lesz a hajrá.

44. perc: Krivokapics talál be, talán új cipője is kellett a gólhoz 23-25.

43. perc: Lendvay beindult 23-24.

42. perc: nincs egyenlítés, sőt, Zvizej újabb góljával 22-24.

41. perc: az exszegedi Lendvay először talál be 22-23.

40. perc: Lékai is talpról eredményes 21-23.

39. perc: indulásból Zubai 20-23.

Djukics edző szavaira figyelnek a játékosok.

38. per: Nenadics kilenc méterről, talpról lövi ki a bal felsőt 20-22.

37. perc: megint Bakos, már csak egy az előny 20-21.

36. perc: Bakos második góljával 19-21.

35. perc: jó a szegedi védekezés, Herbert blokkol.

33. perc: Katzirz lövését védi Theodor, Munkácsi hozza közelebb csapatát 18-21.

32. perc: Baloghnak megy a félidők eleje 17-21.

31. perc: Balogh szerzi a második félidő első gólját is, Katzirz felel rá 16-21.

Zubai és Katzirz góljaival vezet a Pick, de az egész csapat jól teljesített az első játékrészben.

30. perc: Forgács, majd a gólgyáros Zubai 15-20. Ez a félidő.

29. perc: Tóth is. Djukics kér időt 14-19. Igazi villágsztár is van az ellenfélnél: a 20-assal játszó Pordán Bálint egy az egyben úgy néz ki, mint az Arsenalban futballozó orosz Andrej Arsavin.

28. perc: Bakos először eredményes 13-19.

27. perc: Katzirz kapufás gólja 12-19.

26. perc: Zubai tör be nég védő között, hát persze hgy be is dobja 12-18.

25. perc: Rév hetesével szemben Marjanac hatástalan 12-17.

24. perc: Nenadics lövése a kapufáról vágódik a mezőnybe.

23. perc: megy ez, ismét Zubai eredményes beállóból 10-16. és megint ő, nem lehet tartani, Lékai azért közbelő 11-17.

22. perc: Rév ért révbe Liszkai kapuja előtt 10-15.

21. perc: szabásminta: Katzirz után ismét Zubai a gólszerzőnk 9-15.

20. perc: ezek Katzirz percei, megint nem lehet megállítani 9-14.

19. perc: Zubai itt, Lékai ott 9-13.

18. perc: Katzirz szakítja szét a hálót 8-12.

17. perc: Balogh, Lékai, majd Stranovsky. Nagy a rohanás 8-11.

Andjelkovics munkában.

16. perc:
másodszor ugrik magasra Krivokapics 6-10.

15. perc: eddig remek a szegedi védekezés, még akkor is, ha Rév indulásból betalál 6-9.

14. perc: hazai időkérés.

13. perc: Katzirz átlövése Lenday blokkjáról vágódik be 5-9.

12. perc: Rév a szélről 5-8.

11. perc: a szlován cifrázza, most a szélről dob gólt 4-8.

10. perc: Zvizej megint villámgyors 4-7.

9. perc: Pordánt hagyjuk nagyon egyedül 4-5. Krivokapics gólt lő, Andjelkovics lent marad, ütéssért Tóthot állítják ki. Emberelőny 4-6.

8. perc: Lékai, maj egyből Stranovsky 3-5.

7. perc: újabb betörés, Katzirz volt harcias 2-4.

6. perc: Andjelkovics betörésből szerzi vissza a vezetést 2-3.

5. perc: kétpólusú a meccs, a túloldalon Balogh ismétel 2-2.

4. perc: a második gólt is Zvizej szerzi, hetese hibátlan 1-2.

3. perc: indulásból Zvizej egyenlít 1-1.

2. perc: egyelőre "ismerkednek" a csapatok.

1. perc: Balogh Zsolt szerez vezetést a hazaiaknak 1-0.

17.45: a hazaiak pirosban, a Pick Szeged fehérben lép majd pályára.

17.40: érdekesség, hogy Igor Kos nem utazott le a csapattal. A horvát átlövő a legutóbbi BL-meccsen, a Constanta ellen a kispadon látványosan összekülönbözött Dragan Djukics edzővel, ám nem tudni, ennek köze van-e távollétéhez.

Zajlik a melegítés a pestszentlőrinci csarnokban.

17.30: pályán a csapatok, a Pick kezdte hamarabb a melegítést. A PLER-ről a drukkereknek nem sok szép emléke lehet, novemberben hazai pályán mindössze az utolsó percben dobott Oszmajics góllal tudott nyerni a Pick (28-27).

PLER–Presov–Dunaferr. Ez a három meccs vár az elkövetkező egy hétben a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatára. Egyik sem lesz sétagalopp, mindhárom ellenfél veszélyesnek számít. A PLER jó formában van, a Pickhez hasonlóan bejutott a magyar kupában a legjobb négy közé, a BB-ligában pedig a hatodik helyen áll.

– Nehéz meccs lesz – kezdte a beszélgetést Katzirz Dávid, a Pick válogatott átlövője –, az ősszel is rendesen megszenvedtünk ellenük. Szerencsére teljes a keretünk, mindenki teljes intenzitással edzett a héten. Jó passzban vagyunk, a Valladolid elleni döntetlen és a Constanta elleni győzelem mindenképpen jót tett a csapat hangulatának. Egy kemény sorozat után következik egy újabb nehéz erőpróba, amiből mindképpen szeretnénk jól kijönni. A hét elején Dragan Djukics rávezető tréninget vezényelt, hétfőn volt egy nap pihenőnk, ami mindenkinek jólesett, hiszen az elmúlt egy hónapban rengeteget utaztunk. Szerdától azonban újból kemény „dózist" kaptunk, nem volt lazsálás az edzéseken.