2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 0°C | 6°C Még több cikk.

37 ezer futó vett részt a New York Marathonon

A brazil Marilson Gomes dos Santos, illetve a címvédő lett Jelena Prokopcuka nyerte a vasárnapi New York Marathont, amelyen 37 ezer futó vett részt. A férfiaknál a kenyai Stephen Kiogora lett a második, míg honfitársa, a tavaly győztes, világcsúcstartó (2:04:55 ó) Paul Tergat a harmadik.
A nőknél Prokopcuka mögött az ukrán Tatyana Hladir majd a kenyai Catherine Ndereba szaladt át a célvonalon.

Dos Santos a 37. alkalommal megrendezett verseny történetének első brazil győztese, 1996 óta először fordult elő a férfiaknál, hogy nem afrikai atléta diadalmaskodott.

A nőknél utoljára 1995-ben volt címvédés: akkor a kenyai Tegla Loroupe ismételte meg előző évi sikerét.

Lance Armstrong hétszeres Tour de France-győztes kerékpáros is teljesítette - életében először - a maratoni távot. A tavaly visszavonult amerikai csillag célja megvalósult: három órán belül ért célba.

"A New York-iak segítsége nélkül ez nem sikerült volna" - mondta Armstrong.

Armstrong a futásával a rákkutatásért létrehozott alapítványa számára igyekezett pénzt gyűjteni.

A viadal történetének legnagyobb pénzdíja, összesen 700 ezer dollár talált gazdára a versenyen: a férfi és a női győztes egyaránt 130 ezer dollárral gazdagodott.

A New York-i verseny az utolsó állomása volt az idén rajtolt World Marathon Majors (WMM) névre keresztelt, egy millió dollár összdíjazású versenysorozatnak, amelyhez a bostoni, a londoni, a berlini és a chicagói viadal tartozott még.